Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyugdijjarulek kiszamitasa

Adatszolgáltatás

nyugdijjarulek kiszamitasa

HozzászólásSzerző: sanyoka123 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Munkaviszony melletti egyeni vallalkozo vagyok tavaly aprilis 24 ota, a TB most kuldott nyomtatvanyt a (NYENYI) amiben kerik a biztosotasba eltoltott idot nyugdijjarulek osszeget, nyugdijjarulek koteles jovedelem osszege befizetett, es az alapja. Mivel a vallalkozasom veszteseges volt, kulon nem kellett fizetnem, a ceg ahol dolgozom, levonta a fizetesembol az ott elert jovedelem alapjan. Most mit kell beirnom ide? Segitsetek kerlek mert teljesen tanacstalan vagyok.
sanyoka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyugdijjarulek kiszamitasa

HozzászólásSzerző: fied » hétf. szept. 10, 2007 6:48 am

Szia! Ne ijedj meg! A törvény értelmében nullás adatszolgáltatásra is köteles vagy nyenyi tekintetében. Na már most két részre kell bontani a dolgot. április 24-től december 31-ig nulla a járulékalapod és a járulékod is, de január 01-től január 23-ig FÜGGETLENÜL ATTÓL HOGY VESZTESÉGES VAGY, mivel főállásunak minősültél, a minimál bér alapján (tavaly 62 500 ) meg kell fizetni a járulékokat, sajnos nincs kecmec. Tehát kiszámolod az arányos résztm ezt irod az alapba, és kiszorzod 8,5 %-al (illetve magánnyugdij tagság esetén 0,5%-al) és 21%-al ezt beirod. Ezzel egyidejüleg nézd meg a tavalyi 06584-es bevallásodat, hiszen akkor ez sem lehet erre az időszakra nulla, és ezt ha nulla önrevizni kell és a kötelezettséget is pótolni kell. amin spórolni tudsz, hogy0.- a kivéted, igy nincs szja alap, de a járulék alap amig főállásunak minősülsz szajnos a a minimálbér. És még valami, jelentetted váéltozás bejelentőn, hogy 2006 ápr 24-től főállásod van? mert ezt is kell ilyen esetben mindig. Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyugdijjarulek kiszamitasa

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. szept. 10, 2007 7:02 am

Szia!

Én úgy értelmezem a kérdésed, hogy április 24-től, a meglévő munkaviszonyod mellé vállalkozói igazolványt váltottál. Így a nyenyi adatszolgáltatás, csak az április 24-dec.31-i időpontra áll fenn. Az adatok kitöltése után az időszakhoz beírod ezt az időpontot 0 összegekkel, majd a járulékfizetés nélküli időszakhoz beírod a 84-es kódot ugyanezzel az időszakkal. Ja és a jogviszony kód 26-os .

Ha januártól főállású egyéni vállalkozó voltál április 24-ig, akkor ahogy Kriszta írta ketté kell bontanod a bejelentést. Ha nem tiszta kérdezz nyugodtan.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyugdijjarulek kiszamitasa

HozzászólásSzerző: sanyoka123 » hétf. szept. 10, 2007 8:01 am

Szia Garbo 50.
tavaly csak aprilis 24.-tol voltam es azota is vagyok munkaviszony melletti vallalkozo,addig csak siman alkalmazott egy cegnel. Tehat iden is munkaviszony melletti vallakozo vagyok. Akkor ezek szerint nulla a nyugdijalapom es a fizetendo osszeg is. Koszonom
sanyoka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyugdijjarulek kiszamitasa

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. szept. 10, 2007 8:22 pm

Sanyoka!

Csak akkor nulla, ha nem vettél ki ( nem könyveltél) jövedelem kivétet egyik hónapban sem. A munkaviszony melletti vállalkozónak csak a kivét után kell megfizetnie a járulékokat. Viszont a főállás melletti egyéni vállalkozói státuszt be kell jelenteni, ahogy Garbo írta.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron