Adófórum

Adózási és számviteli információk

0708 pótbevallás

Adatszolgáltatás

0708 pótbevallás

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy főállású vállalkozó - akinek májustól alkalmazottja is van - , megkeresett, hogy az APEH-tól felszólítást kapott az elektronikus bevallás megtételére, bár a levelet nem mutatta meg. Ebben az évben egy darab bevallást nem küldött sem magáról, sem az alkalmazottjáról, sőt a 07T1041-est sem küldte be. A 0708-as kitöltési útmutatóját próbáltam megfejteni, de ha valakinek van ebben tapasztalata, megköszönném.

Üdvözlettel: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708 pótbevallás

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. szept. 05, 2007 10:03 am

Szia Mari!

feltételezem, hogy regisztrációval rendelkezik ( saját maga) így az ő ügyfélkapus adataival tudod küldeni a bevallásokat. Amennyiben nem, először is regisztráltatnod kell, majd elküldöd a 07T1041-est. Majd havonta elkészíted a 0758-asokat ( mindegyiknél a bevallási időszak a valóságos az 1.havi 01.01-01.31-ig... stb), jelölve mikor nincs 0708-as és 0701-es.  Májustól küldöd havonta a 0708-ast, 07.20-ig a 0701-est.

A lényeg hogy írásban rögzítsétek, hogy most került hozzád, ezért az elmaradásokért őt marasztalják el.

Ja és ha az ő regisztrációjával megy ugyanez az eljárás, csak nem kell várni, hogy megjelenjen a neveden.

Üdv. 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 pótbevallás

HozzászólásSzerző: markne » szer. szept. 05, 2007 12:30 pm

Szia!

Mindenképpen azt javasolnám, hogy a vállalkozó - ha még nem rendelkezik ügyfélkapuval - ő nyissa meg és regisztráljon saját nevén, mert rövidebb időt vesz igénybe, előbb el lehet kezdeni a javítást, és egyébként pedig ne a Te nevedhez kapcsolódjanak ezek a zűrös ügyek még akkor sem, ha Neked kell megoldani. Ha rend lesz, akkor lehet ezen módosítani. Én ezt tettem hasonló esetben.

Üdv.    Rózsa 

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708 pótbevallás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. szept. 05, 2007 4:05 pm

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget. A nevemre semmiképpen sem veszem, csak annyit igértem neki, ha időm lesz, utánanézek a megoldásnak. Más tekintetben is zűrös a vállalkozó, annyit még elmondott, hogy a felszólítás után bement az ügyfélszolgálatra (ez nem megyei, csak egy városi kirendeltség), ott annyi segítséget kapott, hogy minden rajta van az interneten. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég