Adófórum

Adózási és számviteli információk

07t1041 helyesbítés

Adatszolgáltatás

07t1041 helyesbítés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Az egyik dolgozónak elírtam a születési dátumát ezen a nyomtatványon.

 

Gondolom, hogy "H" helyesbítés.  az 1./ -be.

Akár hogy csinálom, mindíg hibaüzenetet kapok.

Átjavítom a születési dátumát. Ezen kívül az A, ill. a B. oszlopban melyik sorokat kell kitöltenem, hogy ne legyen hibás.

 

Köszönettel

kriszta

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

07t1041 helyesbítés

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. aug. 10, 2007 3:25 pm

Szia Kriszta!

Nem volt még ilyen esetem, ezért csak a kitöltési útmutató alapján próbálok segíteni.

Azt írja, hogy a tévesen bejelentett adatok ebben az esetben felülíródnak a helyesbítésként bejelentett adatoknak megfelelően. A 2. pontban ki kell tölteni mindent, ahogy az eredetin volt, csak a helyes születési dátummal. A 3. ponttól lefelé pedig az A oszlopba hozod, amit eredetileg kitöltöttél, a B oszlopban szintén ugyanezt, mert ez nem változott. Az van az útmutatóban, hogy a B oszlopban valamennyi rovatot (amely az A oszlopban is kitöltött) ki kell töltenie az alábbiak szerint: azon rovatokat, amelyeket helyesbíteni kíván, sziveskedjen a B oszlopban olyan tartalommal kitölteni, amire az adatot változtatni kivánja. Amennyiben az A oszlopban szereplő adat mellett a B oszlopban nem szerepel bejelentés, az A oszlopban szereplő bejelentést visszamenőlegesen töröljük. Tehát emiatt ugyanúgy kell kitölteni a B oszlopot, mint az A-t (az eredeti szerint, mert ezt nem kivánod helyesbíteni).

Az 1-be H (helyesbítés)

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

07t1041 helyesbítés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » pén. aug. 10, 2007 3:46 pm

Kedves Mari!

 

Nagyon szépen köszönöm, már át is küldtem. Az volt a baj, hogy az A-ba nem másoltam át a B-ben eredetileg levő adatokat.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

07t1041 helyesbítés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » pén. aug. 10, 2007 3:49 pm

Ui.:  Majdnem a saját válaszom fogadtam el :-) (fáradtság jelei)
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég