Adófórum

Adózási és számviteli információk

munkaügyis támogatás

Adatszolgáltatás

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Illetékes Munkaügyi Központ Hatósági szerződés (foglalkoztatás bővítésését szolgáló bértámogatás) alapján támogatást folyósít a munkáltatónak az általa foglalkoztatott után. Tehát leadjuk az elszámoló lapot bér, járulékokról és a megállapított támagatás összegét a Munk. Kp. átutalja a foglalkoztatónak.

Kérdésem: ezt kell-e szerepeltetni a 0708-as bevallás 10-02-es lapján? Válaszokat előre is köszönöm. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd júl. 31, 2007 10:45 am

Szia Kata!

A hatósági szerződésben - nekem is van ilyen - az szerepel, hogy  a munkaügyi központ az álláskereső foglalkoztatását támogatja a Munkaerőpiaci Alap decentralizált alaprészéből, s ez a támogatás csekély összegű (de minimis) támogatásnak minősül. A vállalkozónak ki kell fizetnie a bér utáni járulékokat, s csak utólag - ha megfelel a feltételeknek folyósítja a munkaügyi központ a támogatást. Olyan is előfordulhat, hogy amennyiben a munkáltató nem teljesíti a szerződésben rögzített feltételeket, akkor vissza is kell fizetnie. Miután a vállalkozó befizetési kötelezettségét nem érinti, szerintem nem kell szerepeltetnie. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: kati1012 » kedd júl. 31, 2007 3:48 pm

Sziasztok!

Idemásolom a hivatkozott jogszabályi részt.

(4) A legalább három hónapja nyilvántartott álláskereső foglalkoztatására tekintettel igénybe vehető járulékkedvezmény érvényesítése céljából a munkáltató a foglalkoztatás kedvezménnyel érintett időtartama alatt az Art. 31. § (2) bekezdésében meghatározott bevallásában a kedvezménnyel érintett munkavállalónként, havi bontásban adatot szolgáltat az állami adóhatóságnak

a) a munkavállaló részére kifizetett (juttatott), járulékalapot képező jövedelem után a kedvezmény figyelembevétele nélkül számított társadalombiztosítási és munkaadói járulék alapjáról és összegéről, továbbá a tételes egészségügyi hozzájárulás számított összegéről,

b) a kedvezmény érvényesítése alapján ténylegesen befizetett társadalombiztosítási és munkaadói járulék alapjáról és összegéről, valamint

c) a részmunkaidős foglalkoztatásról.

 

Üdv: Kata 

 

 

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd júl. 31, 2007 4:12 pm

Sziasztok Fórumozók!

Jó lenne, ha többen hozzászólnátok és megbeszélnénk Kata kérdését. Nem szeretném a hozzászólásommal tévútra vinni. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd júl. 31, 2007 5:40 pm

Sziasztok!

(Elszállt amit írtam, a fene egye meg, úgyhogy írhatom mégegyszer de már kicsit rövidítem)

Szóval Mari, amit Kati bemásolt, az alapján én is úgy érzem, hogy neked van igazad, mert b. pont:

"a kedvezmény érvényesítése alapján ténylegesen befizetett"

összegről kell számot adnia. Ő azt utalja az apehnak, amit a bér után kiszámolunk, és ebből közvetlenül nem érvényesíti a kedvezényt. Tehát ő a teljes járulékot utalja az alkalmazott után. Aztán a Munkaügyi Kp. fogja neki átutalni a kedvezményként kiszámolt összeget. Nem látnám logikusnak, hogy az a.) és b.) pont szerinti kétszer ugyanazt az egyforma összeget minek kéne feltüntetni. De persze ez nem jelenti azt, hogy én jól gondolom, csak hozzám a Te álláspontod áll közel, pontosan ugyanazt gondolom amit Te. Ezért tényleg jó lenne, ha valaki, aki csinált már ilyet, hozzászólna még!

Köszönöm, Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd júl. 31, 2007 6:14 pm

Sziasztok!

A kitöltési útmutatót elolvastátok? 110-113. oldal, 660-669. sor-ig, a tartósan álláskereső személy foglalkoztatásával összefüggő adatok, mert ha azt megnézem, szerintem oda be kell írni.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd júl. 31, 2007 7:21 pm

Sziasztok Kata és Szilvi!

Valaki homályosítson már föl, hogy mi az a Fbtv.? Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd júl. 31, 2007 7:41 pm

Szia Mari!

Fbtv:

Foglalkoztatás bővítése és rugalmasabbá tétele érdekében szükséges intézkedésekről szóló 2005. évi CLXXX. törvény.

Üdv. Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd júl. 31, 2007 7:45 pm

Sziasztok!

Megtaláltam a kitöltési útmutatóban hivatkozott Fbtv.-t.

A 2005. évi CLXXX tv. a foglalkoztatás bővítése és rugalmasabbá tétele érdekében szükséges intézkedésekről

A tv. szerint a legalább 3 hónapja nyílvántartott álláskereső foglalkoztatása után a munkáltató a foglalkozatás megkezdésétől számított legfeljebb egy évig mentesül

- a tételes eho,

- a tb. járulék

- a munkaadói járulék megfizetése alól.

A kitöltési útmutatóban hivatkozott 3. § (4) bek: A legalább 3 hónapja nyilvántartott álláskereső foglalkoztatására tekintettel igénybevehető járulékkedvezmény érvényesítése céljából a munkáltató a foglalkoztatás kedvezménnyel érintett időtartama alatt munkavállalónként, havi bontásban adatot szolgáltat az állami adóhatóságnak.

A Kata által említett hatósági szerződésben bértámogatásról van szó, de láttam már olyan hatósági szerződést is, amelyben a járulék meghatározott %-át térítik meg, ezért még mindig úgy látom, hogy itt nem a hatósági szerződéses támogatásról van szó a 10-es lapon.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

munkaügyis támogatás

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. aug. 01, 2007 6:45 am

Sziasztok!

A kitöltési útmutatóból is arra tudok következtetni, hogy nem kell. Ennek a lényege Kati a 2.sz. hozzászólásában és az én 4.sz. hozzászólásomban benne van.

Ahogy Mari is írja: ez bértámogatás, mely a munkabérnek és azt terhelő járulékainak 50%-át téríti meg. Tehtá nem az van, hogy a munkáltató egy az egybe nem fizeti meg a TB, EHOT, MAJt, mert azt egy az egybe meg kell fizetnie, és amikor igazolja a Munkaügyi központ felé, hogy a munkavállalónak a bért kifizette, utána kapja vissza a támogatást.

Ettől függetlenül sajnos még nem vagyok 100%-ig meggyőzve, hogy nem kell, de fenntartom a 99,9%-ot, hogy nem kell. (Remélem érthető ez utóbbi mondatom)

Üdv. Kata  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég