Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakképzési hozzáj. bevallása APEH vagy NSZFI

Adatszolgáltatás

Szakképzési hozzáj. bevallása APEH vagy NSZFI

HozzászólásSzerző: MARIKA2006 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok a következőre kérném a megerősítéseteket.

Egy Bt.tanulószerződés alapján szakiskolai tanulók gyakorlati képzését végzi.

Neki ugye nek kell semmilyen bevallást beadni  az apeh-nak a szakképzési hozzájárulásról , mert  Ők negyedévente ill. évte   a NSZFI-nek vallják és teljesítik a kötelezettségüket a szakképzési hozzájárulással kapcsolatban.

Előre is köszönöm a segítségeteket.  Marika 

MARIKA2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hozzáj. bevallása APEH vagy NSZFI

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. júl. 12, 2007 9:49 am

Szia ! Jól gondolod nem kell az APEH fele vallani a szakképzésit, de én úgy tudom, hogy tárgyévet  követő február 15- ig kell egyszer vallani a volt OMAI fele, megváltozott a neve, azt nem tudom. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hozzáj. bevallása APEH vagy NSZFI

HozzászólásSzerző: markne » csüt. júl. 12, 2007 10:02 am

Szia!

Bevallani nem kell a szakképzési hozzájárulás előlegét a 0701-en.

Ha csak emiatt kellene 0701-es bevallást adni, és tudtad jelezni pl. a 0758-on, hogy nincs ilyen kötelezettséged, akkor nincs teendőd. Nálam az a helyzet adódott, hogy nem tudtam jelezni más bevalláson, és erre az APEH ügyfélszolgálata azt a tájékoztatást adta, hogy akkor nullásan be kell adnom a 0701-es bevallást.

Üdv. Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szakképzési hozzáj. bevallása APEH vagy NSZFI

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. júl. 12, 2007 10:36 am

Sziasztok!

Úgy látszik, ennél a 0701-esnél is úgy jártunk, mint tavaly a 619-esnél, ahány megye, annyi álláspont. Nekem is egy pontosan ilyen esetem van - társaság NSZFI-nek vall és fizet - , személyesen kérdeztem meg a bevallási osztályvezetőjét, hogy ebben az esetben be kell-e küldeni a 0701-est nullásan. Azt a választ kaptam, hogy nem kell. Miután megkérdeztem, hogy mi van akkor, ha a társaság nullás adóigazolást kér (miután van egy csomó alkalmazott is), nem fogják keresni, azt a választ kaptam, mint egy másik kérdésnél Tepimail írta, hogy majd nyilatkoztatják, hogy nincs kötelezettsége. Azonban én is úgy döntöttem, mint  Rózsa, beadom a nullás bevallást.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég