Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mennyi munkát fog

Adatszolgáltatás

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

jelenteni  5 - 8  Egészségbiztositó  Pénztár  létrehozása, kiszolgálása,  adatokkal,  járulékkal,  stb....   Hogyan  fog  tájékozódni  az  átlagpolgár, hogy hova  csatlakozzon. Kifizeti meg  a  könyvelők  és  adótanácsadók  áldozatvállalást?  Vagy  megint  csak  a biztositási  ügynökök  gazdagodnak,  mert nekik  korlátlan piac nyilik,  mint annak  idején amikor  a nyugdijpénztárak osztódással szaporodtak....
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 11, 2007 12:19 pm

Rozalinda! Ez most költői kérdés akar lenni?
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. júl. 11, 2007 12:41 pm

Sziasztok!

Hát ez valóban költői kérdés, bár már egy kis gyakorlatunk van, már ami a magánnyugdíjpénztárakat illeti, most azért annyiban könnyebb a helyzet  ezeket illetően is, hogy nem kell havonta bevallásokat küldeni a nyugdíjpénztáraknak, így gondolom majd az egészségpénztáraknak sem, és az utalás is könnyebb, mivel minden egy helyre megy, az meg már az Apeh gondja , hogy minden a helyére kerüljön. A felelősség nálunk azért nagy, hogy a pontos megnevezéseket, kódokat nyilvántartsuk, jól közöljük, mert ha itt rossz az adat, rossz helyre megy a pénz, gubanc lehet az ellátásnál, és nem utolsósorban még kiszolgáltatobbak leszünk büntethetőség területén.

Lehet, hogy tényleg el kellene mennünk kávébabot szedni, mint ahogy egyik fórumtársunk már kilátásba helyezte, nem lenne ennyi demoklész kard a fejünk felett.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. júl. 11, 2007 2:33 pm

Igaz, hogy az aph felé kell küldenünk a havi bevallást és az összeget is feléjük kell utalni, de ezek elkészítése sem kis feladat. A bevallási sorok meg fognak szaporodni, a tévedés lehetősége nagyobb lesz. Az biztos, hegy ezen intézkedések nem a mi  -könyvelők-  malmára hajtják a vizet. A moratórium lejártával, minden hibáért jön majd a bünti, amit rajtunk fognak behajtani. Azért, mert nagyobb lesz a tévedési lehetőségünk, még nem fogja a megbízónk a vállalakozási díjunkat megemelni. (még akkor sem kérnénk.)
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 2:42 pm

Sajnos, már megint mások járnak jól (biztosítók, ügynökök), nem mi. Nekünk csak a munkán, felelősségünk, stresszünk gyarapodik. A zsebünkbe aligha kerül több. Lassan nekünk tényleg csak a kávébab marad:) Vagy a banánszedés (azt legalább ehetjük is) ...:)
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. júl. 11, 2007 2:55 pm

A kávébab rágcsálása sem rossz!!!!!
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 11, 2007 2:59 pm

Valamint lesz új áfa törvényünk is.

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. júl. 11, 2007 3:18 pm

Az ÁFA törvény a hab a tortán?- Lesznek uj besorolások, január 1-től ( TEÁOR stb) kiváncsi vagyok a gyakorlati megoldásra az adatszolgáltatásban. Ti nem?

 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. júl. 11, 2007 4:06 pm

A TEÁOR-t  már  tapasztaltam  a  statisztikánál,  közúti árufuvarozóé  biztos  változik.  Minimum  uj  vállalkozó  igazolványt kell  neki,  cégeknél  meg  társasági  szerződés  módosítás a  jövő évi Közgyülésnél.

Én  viszont  az  Egészségbiztositók miatti  változástól  tartok legjobban.  Én  minden  ilyennél  berekedtem,  hangszál  gyulladást  kaptam,  mire  az  értetlenkedő  emberekkel  megértettem  a  változás lényegét.  Mert  kihez   forduljon  szegény,  kitől  kérjen  tanácsot.   Az  egészség  mindenkit  érint.

Tőlem  azt  kérdezik  majd:  hova  menjek,  melyik  lesz nekem  a legjobb.  Amikor meg  baj  lesz:  miért ezt  tanácsoltam,  a  szomszédnak  mást  mondtak.

Ha  kiirom  az  irodában,  hogy  óránként  2500 forintért  bárkivel, bármiről  elbeszélgetek,  akkor  mi  van.... 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mennyi munkát fog

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. júl. 12, 2007 6:51 pm

...utolsó mondatodra: csak 2500 Ft/óra? Megyek hozzád!  Velem  már talán 6-8 évvel ezelőtt  5000 Ft/óradíjban (számla nélkül!) beszélgetett egy középiskoláig  együtt járó (addig szinte barátnő?), akkor könyvelőirodát vezető kollegina... Azóta "szakmaügyben" egy szót sem beszélgettünk.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron