Adófórum

Adózási és számviteli információk

Regísztráció apeh

Adatszolgáltatás

Regísztráció apeh

HozzászólásSzerző: piszertibor » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítségeteket szeretném kérní az űgyben, hogy szeretnék regísztrální a magyarorszag.hun az űgyfélkapuba, mert szeretném megnézní, hogy a munkáltatom fízettí-e utánam a járulékokat.Hogyan tudok regísztrální az űgyfélkapúra és hol kell pontosan
piszertibor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Regísztráció apeh

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 04, 2007 3:09 pm

<>Az állandó lakhelyed szerinti okmányirodába kell bemenni, személyi igazolvány, lakcímkártya, vagy más okirat legyen nálad. Ott kérheted az ügyfélkapus regisztrációt. Kell még egy érvényes email-cím is. Más nem kell hozzá.  Ha ez megvan, emailben fogsz kapni egy ideiglenes jelszót. A www.magyarorszag.hu-n bejelentkezel az általad megadott felhasználónévvel meg a kapott jelszóval (amit 5 napon belül meg kell változtatnod egy általad kitaláltra), és már használhatod is a szolgáltatásokat.

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Regísztráció apeh

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. júl. 04, 2007 3:11 pm

Szia!

Be kell menned az Önkormányzathoz, ott ki kell töltened egy papírt. Ha nincsnenek sokan, kb. 10 perc alatt megcsinálják. Nekem nem tellett több időmbe. Megmondják, hogy fogsz kapni egy e-mailt, amiben benne lesz a jelszavad, és azzal tudod majd a magyarország honlapon regisztrálni magad, onnantól már le tudod kérdezni, amire kiváncsi vagy. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Regísztráció apeh

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. júl. 04, 2007 7:26 pm

Bármelyik  okmányirodában  meg  tudod  nyitni  az  ügyfélkaput.  Nem  kell  a  lakóhelyed  szerintihez  ragaszkodni,  ha  az  tulterhelt.  Ez  a  rendszer  az  ország egész területén müködik  és  egységes.

Azt  hogy  ténylegesen  fizetik-e  utánad  a  járulékot,  szerintem  nem  tudod  meg nézni.  Csak  azt,  hogy  be  vagy-e  jelentve.  Ez  az  ügyfélkapun  való belépés  után  a  TAJ  szolgáltatásoknál  jön  be.   Hogy  ténylegesen  fizeti-e a  munkáltatód  a  járulékot,  azt  az  APEH-ben  kérdezheted  meg,  szerintem  személyesen  az  ügyfélszolgálatnál.     Üdv  Rozalinda

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Regísztráció apeh

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. júl. 04, 2007 7:29 pm

Ez a regisztráció azt jelenti, hogy nem kell külön bejelentkezned az APEH-nál. Az önkormányzati regisztráció birtokában adatokat tudsz lekérni magadról, az esetleges éves szja bevallásokat elektronikusan tudod leadni (még akkor is, ha erre egyébként nem vagy kötelezett). Ha a végleges jelszó regisztrálására nyitva álló határidőt elmulasztod, akkor meg kell ismételni az  okmányirodai regisztrációt.

Felhívom azonban a figyelmedet, hogy a magánszemélykénti regisztrációddal csak a saját folyószámládra könyvelt tételeket tudod megnézni, a munkáltatódét nem

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Regísztráció apeh

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. júl. 04, 2007 7:31 pm

Szia Rozalinda!

De rég láttam már a nevedet a válaszadók között! Örülök, hogy ismét itt vagy és remélem, hogy "eltűnésed" oka vagy az én figyelmetlenségem vagy alkotói szabadság volt csak!

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Regísztráció apeh

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. júl. 05, 2007 7:21 am

Szia  Zsuzsa!

Alkotói  szabadságon voltam.    Finoman  fogalmazva  az  elektornikus    adóbevallásokkal és  az  éves  zárással  birkoztam.  Egy  hete  már    csendesen  szemlélődöm itt  a  fórumon.   Szuper jókat irtatok,  egyiken  másikon  remekül  szórakoztam,  winzol  szekerén,  meg menyasszony  tánc  adózási  módjain,  stb.  Látom  rengeteg  a  pótolni  valóm, olvasásban......    Viszont  irtam  az  esettanulmányokat.  Ahogy  időm  engedi  teszem  fel teszem őket.     Köszi  a figyelmességet.   Üdvözöllek  és   köszöntök mindenkit.  Rozalinda!                                   

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég