Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakképzési h.járulás bevallása

Adatszolgáltatás

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: BaraMa » csüt. júl. 05, 2007 4:22 pm

Kedves Madora!

Pontosan ezt a Számviteli Levek választ, illetve a nevemre szóló APEH-állásfoglalást csatoltam a Pénzügyminisztériumba. A Számviteli Levelek fent idézett válasz szerint NEM KELL, a részemre küldött APEH tájékoztatás alapján pedig egyértelműen KELL fizetni az AM bér után szakképzési hozzájárulást.

APEH-állásfoglalás: www.barama.uw.hu / letöltések / információk / állásfoglalás

Azt kértem, ha lehetséges egy APEH-PM egységes állásfoglalást adjanak ki ebben a témában.

Mivel az állásfoglalást 2007.04.04-én kértem, reklamáltam, de e-mailen is türelmet kértek még.

Türelmem még van, de ha július 20-ig nem érkezik állásfoglalás, akkor az APEH iránymutatás alapján mindenképp számoltatok az AM munkavállalók "bére" után is szakképzési hozzájárulást, mivel szerintük kell fizetni.

 

 

BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 05, 2007 4:56 pm

Szia BaraMa, Madora!

Nekem nagyon tetszett amit Madora bemásolt, de akkor még várok júli 20-ig én is, vajon mit válaszolnak BaraMa-nak. Jó lenne, ha ebbe maradnának!!! Üdv. Kata 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. júl. 05, 2007 4:58 pm

Barama! Igazán kíűáncsian várom, mit fognak Neked válaszolni. Miután már kértél állásfoglalást, szerintem az abban foglaltak szerint járjál el, mert az a nevedre szóló tájékoztató, s azt nem fogják visszavonni, Téged annak alapján fognak ellenőrizni. Ez még nem jelenti azt, hogy igazuk van, hiszen az AM törvényben is az szerepel, hogy személyi jellegű egyéb kifizetés az AM-esnek fizetett járandóság. Esetleges per esetén, az APEH e kérdéssel kapcsolatos álláspontját nem tudná megvédeni a már bemásolt szakmai indokok alapján. A számviteli levelek szerkesztőbizottsága is permanens szakemberekből áll, ha nem lennének biztosak a dolgukban, nem adtak volna ilyen értelmű választ.

Talán hamarosan kapsz választ az ismételt kérdésfeltevésedre. Bár véleményem szerint egyértelműbb lenne, ha normálisan meg lennénem fogalmazva a jogszabályok.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: gariv » pén. júl. 06, 2007 10:24 am

Szia Madora!

Átfutottam a 0701-es kitöltésit, és szeretném megkérdezni tőled, hogy a 9-es lapot aki éves annak miért nem kell kitölteni, ezt te hol találtad meg? 

 

Köszön a segitséget:   Évi 

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. júl. 06, 2007 10:41 am

Szia Évi!

Ha megnézed az APEH honlapján a letöltéseknél a 0701-es legutolsó verzió váltás (2.2) magyarázatát, azt írja, hogy a 9. lapot csak soron kivüli bevalláskor kell kitölteni. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. júl. 06, 2007 10:52 am

Évi Kitölt.útmutató 22.oldal:

Az adatközlésre szolgáló lapot az az adózó tölti ki, aki e bevallás keretében az üzleti évében felmerülő kötelezettségével kapcsolatosan éves elszámolását .......

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: gariv » pén. júl. 06, 2007 1:58 pm

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm,  megnézem az oldalt

amit irtatok.

Köszönöm: Évi 

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: N.Kati » szomb. júl. 07, 2007 12:00 pm

Most már tényleg nem tudom, hogy töltsem-e a 9-es lapot, vagy ne. Lehet hogy Évinek igaza van, mert csak különleges eseteben kell ki tölteni a 9-es lapot, pl. megszűnéskor, de a 0701 kitöltési útmutató havi és negyedévesekre vonatkozik. Ha éves szűnik meg az a 0703-on val be nem a 0701-en. Nem tudom mit csináljak.

N.Kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szakképzési h.járulás bevallása

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. júl. 07, 2007 12:33 pm

Kati!Az előleg bevallását a 0701 lapon kell megtennie az éves bevallónak is. A 0703.bevalláson csak az éves kötelezettséggel kell elszámolni, illetőleg a II.féléves kötelezettséget kell vallani.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron