Adófórum

Adózási és számviteli információk

PTGSZLAB bejelentő lap

Adatszolgáltatás

PTGSZLAB bejelentő lap

HozzászólásSzerző: vallakozas1 » hétf. jan. 02, 2017 10:02 pm

Kedves Fórumozók!
Véleményeteket szeretném kérni, azzal kapcsolatban, hogy a 2017. 01.01-től online pénztárgép használatra kötelezett ügyfelem részére, amennyiben a pénztárgép használatot az ÁFA tv. 66 §. 2. bekezdés alapján kézi számlák kiállításával szeretné kiváltani, el kell-e küldenem a NAV-hoz 5 napon belül a PTGSZLAB nyomtatványt a kézi számlázás tényének és a pénzátvételi helyek bejelentése miatt. A nyomtatvány fő lapjának C blokkjában a számlával történő teljesítés bejelentésének dátumához a rendszer nem fogadja el a 2017.01.01-et. Hibaüzenettel azt írja ki, hogy legkorábbi dátum 2014.03.17. és legfeljebb 2014.12.31. lehet.
NAV Ügyfélszolgálata szerint ezt a bejelentő lapot csak 2015.évig kellett beküldeni, most előre nem kell bejelenteni ezt a tényt, csak tárgyhónapot követő15-ig el kell küldeni a kiállított számlák listáját a PTGSZLAH nyomtatványon.
Megerősítést szeretnék kérni, hogy valóban nem kell előre jelentenem, hogy kézi számlákat fog kiállítani az Ügyfél, mert olvastam olyan véleményt, mely szerint most is kötelezően küldeni kell, a kitöltési útmutatóból pedig nem derül ki, hogy mely időszakra vonatkozik.
Segítségeteket előre is köszönöm.
vallakozas1
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Re: PTGSZLAB bejelentő lap

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. márc. 06, 2017 5:02 pm

Szia! Én is ezt az információt kaptam. Csak a PTGSZLAH nyomtatványt kell küldeni havonta. Enikő
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Re: PTGSZLAB bejelentő lap

HozzászólásSzerző: CsászárPéter » csüt. márc. 16, 2017 9:31 pm

Tisztelt Kérdező,

Én is megerősíteni tudom, hogy már nem szükséges a PTGSZLAB nyomtatvány beadása.

Üdvözlettel.
Császár Péter
CsászárPéter
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. márc. 16, 2017 4:25 pm


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég