Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bevallás lekérése Apehtól

Adatszolgáltatás

Bevallás lekérése Apehtól

HozzászólásSzerző: katalin.szonyi@dr-it.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges-e, hogy a cég visszamenőleg másolatot kérjen az Apeh-tól, beküldött bavallásairól?

Köszönettel:

 

Kati 

katalin.szonyi@dr-it.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bevallás lekérése Apehtól

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. jún. 21, 2007 1:05 pm

Szia! Nem tudom, hogy mihez kell a bevallás, legegyszerűbben lehet megoldani az elküldött nyomtatványt másolni lehet. ABEV>Adatok > Nyomtatvány megnyitása A bejövő ablakban a Státusz  elküldöttre görgetni. Kiválasztani a bevallást amit másolni szeretnénk , bal alsó sarokban Másol és kész a bevallás. Lehet, hogy nem  szakszerű, ahogyan leírtam, de remélem sikerül. Mária

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bevallás lekérése Apehtól

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. jún. 21, 2007 1:13 pm

Szia Kati! Igen, lehetséges. Az APEH honlapján a letöltések menüpontnál, az adatlapok, igazolások, meghatalmazásminták c. résznél le tudsz tölteni egy kérőlapot a bevallásmásolat kéréséhez. Nem kötelező azt használni, de mintának nagyon jó. Gondolom, korábbi évek - nem elektronikusan beküldött - bevallásairól lehet szó.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bevallás lekérése Apehtól

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jún. 21, 2007 1:18 pm

Szia!

Máriával egyetértve lehet másolatot készíteni az abev programban az elküldött bevallásról. Azonban ha az APEH-tól akarsz az is megoldható a magyarország.hu ebev szolgáltatásoknál a bevallás  letöltése címszó alatt. Lehet előbb igénylés van, mint a folyószámlánál. Kértem már próbaképpen, mert nem tudtam az a fül mire szolgál és motivált a kiváncsiság. Úgyhogy ha szükséged van rá letölthető, az utvonalat neked kell kijelölnöd, és ha meg akarod nézni az abev programban ezt az utvonalat kell beírnod az adatfile másolása abevbe címnél.

Üdv. 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bevallás lekérése Apehtól

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. jún. 27, 2007 1:39 pm

Az Ügyfélkapun keresztül letölthető és megtekinthető. A megtekintett bevallás nyomtatható akár fájlba is. Célszerűbb ezt használni, mint az elküldöttek között válogatni, mivel az adóhatóságnál is ez van meg. Így biztos nincs tévedés.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bevallás lekérése Apehtól

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jún. 27, 2007 2:14 pm

Igen, ez stimmel az elektronikusan beküldött bevallásokra, de ha vmelyik korábbi év bevallására van szükséges, akkor az általam korábban leírt módszert kénytelen használni.

Üdv:Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég