Adófórum

Adózási és számviteli információk

KIVA előleg és elszámolás eltérése?

Adatszolgáltatás

KIVA előleg és elszámolás eltérése?

HozzászólásSzerző: Bódog1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérem segítségeteket, hogy a KIVA szabályozását Ti hogyan értitek az alábbi esetben:

A KIVA előlegek bevallása és befizetése során a garantált bérminimum 112,5%-át (128.250,-Ft)vettem figyelembe a KIVA törvény 20.§ (3) bekezdése szerint, holott a járulékokat értelemszerűen csak a sima garantált bérminimum után vallottam be és fizettem. (114 ezer Ft után)

Most jön a csavar: az éves KIVA bevallásban (13KIVA-02 07. sorába)a kitöltési útmutató a Tbj. szerinti járulékalapot képező jövedelmet kívánja beírni. Viszont esetemben ez ugyebár 114 ezer Ft, és nem annak 112,5 %-a.

Kérdés: a személyi jellegű kifizetéseknél tehát ebben a rovatban a garantált bérminimumot, vagy annak 112,5%-át kell feltüntetni (amely alapján ugyebár a KIVA előleget is fizettem)

Az zavart meg, hogy terminológiában eltérés van a Tbj. szerinti járulékalapot képező jövedelem és a KIVA előleg szabályai között.

Vagyis: mit kell írni ebbe a sorba (13KIVA-02 07.)? A garantált bérminimumot, vagy annak 112,5%-kal növelt összegét?

Köszönöm segítségeteket, valahogy belefutottam ebbe a kérdésbe és nem haqy nyugodni, az ember mindig kombinál, lehet hogy túlzottan is.

Bódog, Éva
Bódog1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

KIVA előleg és elszámolás eltérése?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd jan. 07, 2014 11:58 am

Szia!
Ezen már én is gondolkoztam. Én a garantált bérminimum 112,5%-át írom be, hiszen az előleget is ez után fizetem.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

KIVA előleg és elszámolás eltérése?

HozzászólásSzerző: Bódog1 » szer. jan. 08, 2014 9:49 am

Szia Tica! Köszönöm a válaszodat,megnyugodtam.Azt szeretném még kérdezni,hogy szerinted a növelő tételek /03-02/13.sorába "adófizetési köt." ide csak az adókat veszem /szocho,tsa,/ a januárban kifizetett járulékokat pedig nem.Ez így jó lesz?Csökkentőként /03-01/15. sorába azt írom amit bevételként elszámoltam/2012.ben/ de csak januárban fizettek ki/2013.ban/. köszönöm türelmedet és várom válaszodat.

Éva
Bódog1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

KIVA előleg és elszámolás eltérése?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. jan. 08, 2014 1:20 pm

Szia!
Igen, szerintem jól gondolod. Csak annyit még, hogy ne felejtsd el, ha van olyan kiadásod, amit előrefizettél (adóújság jövő évi, szoftverfrissítés, szoftverbérlet)akkor azt a növelőbe bele kell tenni, mert nem idei költség. (nekem vannak ilyenek)
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

KIVA előleg és elszámolás eltérése?

HozzászólásSzerző: eu4u » szer. jan. 08, 2014 1:36 pm

Sziasztok!
Én gy tudom, hogy január 20-án még előlegre kell beküldeni a 13KIVA-t, majd elszámolásra ugyanezt a nyomtatványt május 31-ig.
Üdv: Jutka
eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

KIVA előleg és elszámolás eltérése?

HozzászólásSzerző: Bódog1 » szer. jan. 08, 2014 4:58 pm

Kedves Tica és Jutka!

Köszönöm válaszaitokat, remélem ez a válaszom már látszani fog, valami történt az előzővel.

Nagyon sokat segítettetek, Jutka: én is úgy gondolom, ahogy Te, most fogom az előleget beküldeni és majd májusban az elszámolást.

Jó munkát!

sziasztok
Éva
Bódog1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég