Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV bejelentése

Adatszolgáltatás

EV bejelentése

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Főállásu EV.-nek ha lejár a gyese, kell-e a 071041-en jelenteni. Szerintem ez esetben a biztositotti státusza nem változik, a gyes ideje alatt csak járulékfizetési kötelezettsége nem volt.

 

Üdv: Kati 

 

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bejelentése

HozzászólásSzerző: kutacska » pén. jún. 15, 2007 10:00 am

Szia! Nekem is van egy gyesesem, akinek 15-én jár le. Úgy gondolom, nem kell jelenteni, hiszen ahogy írtad, eddig is biztosított volt az egyéni vállalkozásában, ezután is az lesz, csak a járulékfizetés alól mentesült eddig. A 0758-on módosul, hogy bizotsítás szüneteltetése sorba ha tört hónap, akkor a gyes végének dátumát írod, és onnantól kötelezett járulékfizetésre, következő hónapban pedig üres lesz a biztosítás szünetetltetése sor. Üdv: Zsuzsa
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bejelentése

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jún. 15, 2007 5:27 pm

Sziasztok!

Egyet értek veletek. Akkor kéne jelenteni a 1041-esen, ha főállásúból mellékállásúvá válna, vagy megszűntetné az egyénit. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bejelentése

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » hétf. jún. 18, 2007 5:36 pm

Sziasztok,

 

Sajnos a 1041-es kitöltése nekem sem egyszerű kédeznék én is.

Megszűnik valakinek a munkaviszonya, aki előtte betegállományban volt (próbaidő alatt). Mivel más munkát nem talál de Bt. beltag a megszünést követő nappal a bt-ben társas vállalkozás jogviszonyban biztosítottá válik. A bt-nek fizetnie kell utánna az OEP által megállapított tp-hozzájárulást. A 1041-en be kell jelentenem. A kérdésem, hogy a 9-14 sorokban kell valamit írnom és a 0708-as bevalláson hogyan kell jelentenem hiszen a bt-től jövedelme nem fog származni az OEP határozat alapján megállapított hozzájárulás pedig a bt az APEh felé utalja (a bt nem kifizetőhely). Köszi a segítséget.

 

Kaktusz1 

 

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bejelentése

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » kedd júl. 10, 2007 2:13 pm

Szia Kaktusz!

Nem nagyon értem a kérdésedet.

Ha megszűnik a munkaviszonya egy bt.beltagsággal rendelkezőnek, akkor a bt-ben kell egy 1041 bevallást küldeni azzal, hogy heti 36 órát megh.munkv. rendelkező társas váll.státusza megszűnt, főállású társas vállalkozó lett.

Ha a munkaviszony megszűnés után is táppénzen van az illető, akkor a bt-ben nem kell fizetnie maga után járulékot, mert keresőképtelen. (igaz egy másik jogviszonyára tekintettel)

A táppénzét passzív jogon kapja a mv. megszűnése után (a megszűnést a tb-nek be kell jelenteni), ami után nem terheli a munkáltatót tp.hozzájárulás.

Ha keresőképes lesz, akkor kell elkezdeni fizetni utána járulékot a bt.-ben.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron