Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egysz. fogl. NYENYI adatszolgáltatás

Adatszolgáltatás

Egysz. fogl. NYENYI adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: Vicuska741 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
NYENYI-adatlapot kellene kitölteni elektronikusan egyszerűsített foglalkoztatottról. Ilyet még nem csináltam? Naponta? Ha folyamatosan dolgozott egymás után pl. 4 napot azt gondolom lehet egyben. Tehát ő egy olyan dolgozó, aki ugyanannál a cégnél dolgozta le hónapokig a havi 15 napját. Köszönöm a válaszokat!
Vicuska741
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Egysz. fogl. NYENYI adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd szept. 17, 2013 3:07 pm

Nekem tavaly kellett alkalmisról nyenyit készítenem, megnéztem hogyan töltöttem.
Így van az összefüggő napokról mehet egyben, pl 09.22-.9.24. , közteher 3.000.- (számított és fizetett is), stb., stb.
Hibátlan lett, nem volt vele gondom.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egysz. fogl. NYENYI adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: formel1 » kedd szept. 17, 2013 7:07 pm

Sziasztok !

Ez nekem teljesen új !
Az egyszerűsített foglalkoztatottról is kérhetnek Nyenyit ?
Tőlem most kérte a nyugdíjigazgatóság, hogy vigyem be (vagy e-mailben küldjem be)
egy EF-ra vonatkozó jelenléti íveket, 08M lapokat, foglalkoztatói igazolásokat.
(Az illető munkavállaló nyugdíjigényt nyújtott be..)
Akkor ezek szerint ezt tőlem a nyenyi helyett kérik, gondolom...
Móni
formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egysz. fogl. NYENYI adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd szept. 17, 2013 7:40 pm

Tőlem tavaly 2010.,2011.,2012. évekről kértek adatszolgáltatást egy fiatalon elhunyt srácról (gyermekei árvaellátásának megállapításához). Először én is meglepődtem, mondjuk továbbra sem tudom miért nem elég a 08 bevallás, és a nav meg a nyufig miért nem tud megfelelően adatot cserélni.
Végül is az EF tv-ben benne áll, mennyi nyugdíjalapra jogosít ez a jogviszony, ebből a szempontból érthető, de a 08 bevallás...., nem folytatom tovább, mert csak hergelem magam.
ű
Egyébként a P/II. lapot találták ki erre a nyenyiben, ha érdekel.
Bizonyára Tőled e helyett kérik az egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozó doksikat. Mellesleg nem értem nem értem mit nézegetnek a jelenléti íven, meg a kifizetői igazoláson, hiszen a tv a közteherjegyhez határozza meg a nyugellátáshoz figyelembe vehető alapot, nem pedig az AM kifizetéshez, illetve ledolgozott munkaórákhoz.

10. § (1) A 7. § (2) bekezdésében említett foglalkoztatás keretében alkalmazott munkavállaló e törvény szerinti foglalkoztatása alapján

a) nem minősül a Tbj. szerinti biztosítottnak,

b) nyugellátásra, baleseti egészségügyi szolgáltatásra, valamint álláskeresési ellátásra szerez jogosultságot.

(2)22 A nyugellátás számításának alapja napi 500 forint közteher esetén 1370 forint/nap, napi 1000 forint vagy azt meghaladó közteher esetén 2740 forint/nap.

(3) A 8. § (5) bekezdésében említett személy nyugellátásra, baleseti egészségügyi szolgáltatásra és álláskeresési ellátásra nem szerez jogosultságot.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egysz. fogl. NYENYI adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: magdi54 » szer. szept. 18, 2013 9:01 pm

Sziasztok!
Ez nekem is teljesen új, nagyon meglepődtem.
Én úgy gondolom, hogy a havi bevallás erre lett kitalálva.
Év végén mindenki megkapja az igazolást, dátum és kereset szerint.
Még mi a jó fene nem kell!!
Igaza van tothkornelia69 - nek, ez az idő nem számit bele semmibe sem.

Üdv.Magdi
magdi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Egysz. fogl. NYENYI adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. szept. 19, 2013 5:39 am

Szia Magdi!

Én még csak hasonlót sem írtam, idézlek, "Igaza van tothkornelia69 - nek, ez az idő nem számit bele semmibe sem.", ugyanis pontosan azt taglaltam, hogy az EF nyugdíjjogosultságot szerez, pusztán a nyenyi adatszolgáltatás böki a csőröm, mert a 08 bevallás ha jól tudnának a különféle szervek egymással együttműködni tökéletesen betöltené ezt a funkciót.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egysz. fogl. NYENYI adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: magdi54 » csüt. szept. 19, 2013 12:54 pm

tothkornelia69

Szia igazad van mindenben.Elnézést kérek.

Magdi
magdi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron