Adófórum

Adózási és számviteli információk

Beszámoló beküldés elmulasztása

Adatszolgáltatás

Beszámoló beküldés elmulasztása

HozzászólásSzerző: pici58 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kit fognak megbírságolni TAO bevallás és az éves beszámoló elmaradása miatt? Engem, mint külső könyvelőt, vagy a céget? A szitu az, hogy még hiányzik anyag a könyvelésből, folyamatosan már hónapok óta kérem , de nem ért ide. A TAO-t és a beszámolót is, a rendelkezésre álló adatok alapján megcsináltam ugyan, de nem teljes a hiányzó anyagok miatt E-mail-ben mindent átküldtem az ügyfélnek. Ő még a közzétételi díjat sem volt hajlandó befizetni. E-mail-ra nem válaszol, telefont kinyomja ha hívom, vagy csak annyit mond, hogy most nem ér rá és leteszi.
Küldjem el az Ő hozzájárulása nélkül a bevallást és a beszámolót, fizessem ki én a közzétételi díjat?
Mi lenne a jó megoldás? Volt valaki hasonló helyzetben?
Előre is köszi:
pici58
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Beszámoló beküldés elmulasztása

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd máj. 28, 2013 8:19 pm

Gondolom könyvelési díjjal is elmaradásban van.
Ha ennyire tojik a fejemre, én kiregisztrálnék, és leírnám mire számíthat, ha a beszámoló és tao bevallás beküldése elmarad.
Egyébként a céget büntetik, de nem csak pénzbírság várható, hanem ha felszólításra sem tesz eleget a közzétételi kötelezettségnek, törlik az adószámát is.

Küldd el neki:
http://www.adoforum.hu/beszamolo-kozzetetelenek-elmulasztasa-uniqueidRCViWTptZHJ5a5tKG2e9VaqDzt-lUU9w/

Te tudod milyen viszonyban vagy vele, kifizeted helyette a közzétételi díjat, de a beszámoló akkor sem felel meg így a számviteli tv-nek, és ezzel tisztában vagy.
Ha így van, mint ahogy írod, kinyomja a telefont, meg gyakorlatilag szóba sem áll veled, én úgy gondolom nem kellene időt fecsérelni rá.

Gondolom szerződésetek nincs, vagy ha van ez nincs szabályozva.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Beszámoló beküldés elmulasztása

HozzászólásSzerző: kissjohanna » kedd máj. 28, 2013 8:21 pm

Szia!
Szerintem, az adózót büntetik. Nehéz annak eldöntése, hogy mit tegyél. Nálam is van ilyen cég. Én nem fogom beküldeni a beszámolóját, mivel tavalyra még egy számla sincs itt. Önellenőrizni kell az áfát, stb, ha méltóztat hozni az anyagát. Küldöm neki az e-maileket, amiket kinyomtatok. Esetleg, fel lehet szólítani az ügyvezetőt tértivevényes levélben. Így védve vagy, szerintem. Én visszavonnám a meghatalmazást is T182-esen.
J.
kissjohanna
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Beszámoló beküldés elmulasztása

HozzászólásSzerző: nyár » szer. máj. 29, 2013 9:22 am

Szia!

Nálam is van egy delikves, akinek küldtem már tértivevényes levelet, át is vette rá
2 hétre jött, amikor nem voltam itthon /du. 6 - 7 között/ postalábába noteszlap, majd jövök egy hét múlva. Telefon, internet vagy kikapcsolva, vagy nem akarja el-
árulni. Ok: 6 havi tartozás. Tovább nem foglalkozom vele.

Üdv.: Ica
nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron