Adófórum

Adózási és számviteli információk

Önkéntesség alapítványnál

Adatszolgáltatás

Önkéntesség alapítványnál

HozzászólásSzerző: Kirani » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy törvényértelmézést szeretnék kérni nálam jártasabbaktól.

Egy alapítványnál csak önkéntesek végeznek munkát, munkaviszonya, kifizetése senkinek nincs, még az elnöknek sem. Ő maga is önkéntesként tevékenykedik, szabadidejét, energiáját, pénzét, szaktudását stb. beáldozva az Ügyért. Törvényi kötelezettség szerint be kell jelenteni a minisztériumhoz az összes önkéntes munkavégzőt. Kérdésem, hogy szerintetek az elnök is ide sorolható?
Végigolvastam a 2005. évi LXXXVIII. törvényt a közérdekű önkéntes tevékenységről, ott annyit találtam, hogy "Aki a fogadó szervezetnél jogszabályi kötelezésen, jogerős bírósági határozaton, illetve hatósági kötelezésen alapuló tevékenységet végez, az e körbe tartozó feladatokat a fogadó szervezetnél önkéntes jogviszonyban nem végezheti." (4. par. (4).)
Ezt úgy értsem, hogy ő, aki elnökként szerepel az alapító okiraton, vagy a bírósági közhasznú bejegyzésen, nem is lehet önkéntes? Vagy csak azokra az esetekre vontakozik, mint pl. egy gyermekvédő alapítványnál a hatóságilag kirendelt pszichológus, aki a hatósági kirendelés okán nem lehet önkéntes?

Annyit találtam még, hogy: "(3) Aki a fogadó szervezettel fennálló más jogviszony keretében ellenszolgáltatás fejében munkát végez, a munkakörébe tartozó feladatokat a fogadó szervezetnél önkéntes jogviszonyban nem végezheti."(Eszerint az elnök is önkéntes, hiszen ellenszolgáltatást nem kap).

Egyéb kizáró tényezőt nem találtam, így kérek mindenkit, akinek van tapasztalata a témában, esetleg a könyvelés mellett profi törényértelmező vagy jogász, segítsen pár gondolattal, hogy egy alapítványi elnök lehet-e egyúttal önkéntes is? Köszönöm.

Szép napot mindenkinek!
Kirani
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron