Adófórum

Adózási és számviteli információk

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

Adatszolgáltatás

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: klevi007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretnék segítséget kérni!
1.Egy cégben vagyok alkalmazott,vagyis főállású/36 órát meghaladó/
2.Mindemellett tavaly kiváltottam az őstermelői igazolványt||adószámot-DE NEM folytattam benne tevékenységet!Bevétel 0 ft!
3.Valamint szintén tavaly alapítottam egy céget,amiben ügyvezető vagyok- DE NEM VÉGZETT A CÉG TEVÉKENYSÉGET!Bevétel 0 ft!

Azt szeretném tudni,hogy milyen bevallásokat kell beküldenem a múlt évre vonatkozóan,átfogóan....HOGY TÉNYLEG ÉRTSEM IS :)))
Valamint tavaly - amikor még volt könyvelőm - kért igazolást a 36 órát meghaladó munkaviszonyomról valami nyilatkozathoz.....ezt újra,ebben az évben is be kell adni?

Nagyon köszönöm a megértő segítséget&választ!

...és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :)

Üdv.:Klevi
klevi007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 07, 2013 2:10 pm

Kérdezze meg könyvelőjét, adótanácsadóját.

Ha ilyen alapdolgokkal nem vagy tisztában, miből gondolod, hogy hozzáértő szakember segítsége és megfizetése nélkül meg tudod oldani?

Az őstermelői tevékenységednél a becsülhető mulasztási bírság felső határa cca. 4 millió Ft, ha semmi nincs beadva tavalyra.

A Kft-nél cca. 13 000 000 Ft.

Függetlenül a bevétel összegétől.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. jan. 07, 2013 2:23 pm

"Azt szeretném tudni,hogy milyen bevallásokat kell beküldenem a múlt évre vonatkozóan,átfogóan....HOGY TÉNYLEG ÉRTSEM IS :)))"

Milyen bevallásokat kell...???
De mennyi bevallás és bejelentő, esetleg nyilatkozat van amit KELLETT volna!!!

Te a bírságra hajtasz, sehonnan nincs bevételed mégis halmozod a vállalkozói jellegű jogviszonyokat?
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: klevi007 » hétf. jan. 07, 2013 2:35 pm

csakhogy érthető legyek:
van főállásom és biztosított vagyok,éppen ezért:

a Kft. esetében küldöm a havi 0- sokat és a negyedévi 0-ás áfát!...decemberben beadtam az alanyi mentességet!

az őstermelőnél fogalmam sincs,mert nem volt időm foglalkozni vele....egy sikeres üzlet reményében lett kiváltva és létrehozva,csak az meghiúsúlt...majd mindent tetőzőtt egy családi tragédia és kicsit kicsúszott a lábam alól a talaj!

A lényeg,hogy segítséget szeretnék kérni és tanácsot. Azt,hogy mik a következmények,és ki hogy szidalmaz emiatt,arra nincs szükségem!
Vannak dolgok amiket megtudok csinálni,és van amit át kell látnom!
Szóval ,ha valaki hozzászól,akkor az segítő szándékú legyen!
Köszönöm!

Szóval őstermelőnél főállás mellett /mivel ez egyéni vállalkozónak "minősül" / az éves feb.25.-i bevallás mellett /1253/ kell vagy kellett e havonta bármi mást beadni tavaly április óta??
klevi007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 07, 2013 2:51 pm

Eleve rossz a megoldás a KFT-nél,, amit választottál. Van ennél jobb, és egyszerűbb is.

De egy kicsit el vagy tévedve. Ez itt nem Róbert bácsi ingyen konyhája. És nem is ingyenes továbbképző tanfolyam.

Az előbb jeleztem a lehetséges bírságok felső határát. Ehhez képest gondold át, hogy érdemes-e egy olyan területen kontárkodnod, amihez legjobb esetben is csak felületesen értesz, csak hogy némi pénzt megspóroljál.(Úgy, hogy közben "ott lóg a kard a fejed felett".)

Egyébként annyit a javadra kell írjak, hogy legalább annyival tisztában vagy, hogy nemcsak adófizetési kötelezettség van, hanem bevallási is.

Nem úgy, mint az a 3 őstermelő kollegád, akik egy véletlen elszólás után tudta meg a napokban tőlem mindezt, úgyhogy most sovány malac vágtában próbáljuk menteni a menthetőt.

A családi tragédia miatt fogadd együttérzésem, (nekem is volt tavaly), de ez sajnos esetleg egy bevallási időszakban mentő körülmény az adóhivatalnál.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. jan. 07, 2013 2:58 pm

Ne haragudj, de senki nem szidalmazott, azzal pedig úgy gondolom nem árt ha tisztában vagy, ha teljesen magára hagynak egy vállalkozást mennyi bírságot is össze lehet szedni.

Őstermelőként alanyi mentességet választottál kompenzációs felár mellett? Ha igen, akkor május a 1253 határideje, ha áfás vagy, akkor február 25. Egy 0-ás 1201-et is be kell dobnod február 25-ig, azt hiszem más nincs, de ősökkel nem nagyon foglalkozom.

Kft: küldted a havi 0-ás 1208 és 1212 bevallásokat gondolom (és még áfát írod), 12t1041 bejelentés, meg 12T201T úgyszintén megvan; majd egy éves 1201 kell febr.25-ig, máj. 31-ig: 1229, iparűzési adóbevallás,Egyszerűsített éves beszámoló. Előtársasági időszak nem minősül külön bevallási időszaknak, mivel semmiféle gazd. tev. nem volt.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 07, 2013 3:01 pm

És akkor még pl. a különféle szabályzatokról nem is beszéltünk. Meg a könyvvezetési dolgok miatt kiszabható bírságokról, stb., stb.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. jan. 07, 2013 3:04 pm

Igen, jó hogy írod, alapítástól számított 90 napon belül a számviteli szabályzatokat is el kell készíteni elvileg.

Az előző hsz-ben javítsd már a mentő körülményt, gondolom azt akartad írni, hogy nem mentő!
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 07, 2013 3:05 pm

És még egy dolog. Úgy veszem ki a kérdező szavaiból, hogy csak bevallások vannak meg. (Azt most hagyjuk, hogy minden megvan-e és jól-e?).

Viszont nyakamra a rozsdást, hogy semmi nincs könyvelve. Ezzel pedig még akár a számviteli bűncselekmény tényállásába is belefuthat. (Alapítási költségek, bankszámlafenntartás, kamarai reg. és még pár egyéb tétel biztosan felmerült.)

De az ő dolga, ha ennyire lenézi a szakmánkat.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Főállás||Őstermelő||Ügyvezető

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 07, 2013 3:12 pm

Nem. Ha pl. bevallási határidő közvetlen környékén történik, akkor ez elégséges ok az igazolási kérelemre. Így egyszer lehet mentő körülmény.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég