Adófórum

Adózási és számviteli információk

mindenki katás? Mi lesz velünk?

Adatszolgáltatás

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én már komolyan elkezdtem aggódni a jövő év miatt. Lassan igaz lesz az, hogy a könyvelőknek nem lesz munkájuk. Nekem jó részt mikrovállalkozóim vannak. Reméltem, hogy a Kft-k maradnak, de a hétem már többen jelezték, hogy kiváltják az egyéni vállalkozóit, és KATÁ-znak. Így a Kft-t nullára futtatják, vagy esetleg minimális bevétele lesz, ha a Katá-s bevétele meghaladja a 6 milli ó Ft-ot. Nálatok nem fordultak elő tömegével ilyen estek?
Edit
mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 20, 2012 12:34 pm

Szerintem előbb-utóbb helyrebillen az egyensúly, a katás rájön, hogy lőttek a teljes szolgálati időnek, táppénzt szinte alig kap, alanyi mentesként nem mindenki jár jól, stb, stb. Egyik fórumon azt olvastam, a nagyobb vállalkozó megmondta a kicsinek,ha katázni mer búcsúznak egymástól, mert nem akar adatszolgáltatással foglalkozni.

Most sokan úgy gondolják, hogy he-he, rohadjon meg a könyvelő, de majd jönnek a sok elcseszett vállalkozásokkal, nekem ez a vízióm.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 20, 2012 12:42 pm

Ja! És amelyik vállalkozó egyedül akar katázni, az ne jöjjön a kérdéseivel, csak reménykedem, hogy talán egyszer a könyvelőkben lesz annyi büszkeség, hogy díjazás nélkül nem látja el tanáccsal katuskát. Minden megkezdett óra minimum 5 ezer ft (nó)!!!!
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. dec. 20, 2012 12:46 pm

Egyetértek.
Nelly miért lőttek a teljes szolgálati időnek?

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. dec. 20, 2012 12:52 pm

Csak mire mindezekre rájon, sok idő. Addig is meg kell élnünk valamiből. Az biztos, hogy ezek után én sem leszek szívbajos a díjazásom megállapításánál. Csak az a baj, hogy még mindig vannak olyan könyvelők, akik szakmailag szinte nullák, és ők rontják a piaci helyzetünket. És a vállalkozót egyáltalán nem érdekli a szakmai háttér, annál inkább a könyvelési díj. Amíg nincs bírság, nem nagyon derülnek ki a problémák.
mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. dec. 20, 2012 12:54 pm

Azért, mert arányossítani kell, mivel a 81.300.- nem éri a minimálbér összegét.

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 20, 2012 12:56 pm

Mert a 17-én elfogadott tvmódósító csomagban a Tny 39. §-ának 2. bekezdését oly módon változtatták, hogy a katásra is mint az őstermelőnél az 1. bekezdés szerinti arányos szolgálati idő számítást kell majd alkalmazni.
Szedlacsek tett fel valamelyik nap (17-én), Kata arányos szolgálati idő, vagy valami hasonló, de rögtön előkeresem.



"KATA és a nyugdíj! Kevesebb szolg.idő!"
a kérdés címe
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. dec. 20, 2012 1:14 pm

Köszi.
Több fórumon olvastam - hogy ez nem így van. Csak az ellátás alapja a 81.300,- Ft, a szolgálati idő nem arányos. Igaz, hogy nem a törvényt vettem elő, de nézzük már meg..Ezt belecsempészték a mostani módosítóba? Hát édes mit ne mondjak!
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 20, 2012 1:21 pm

A tv-t még hiába nézegetjük, amúgy én már épp eleget nézegettem, kívülről fújom, a közlönyben szerintem holnap jelenik meg (vagy ünnep után? nem semmi), az elfogadott tv szöveg:
11. §
A Tny.
a) 22. § (1) bekezdés b) pontjában a „jogviszonyból származó – nyugdíjjárulék-alapot képez
– keresetet, jövedelmet, több biztosítással járó jogviszony esetén a nyugdíjjárulék-fizetési
kötelezettségre meghatározott összeghatárig összeszámított keresetet, jövedelmet” szövegrész
helyébe a „jogviszonyból vagy jogviszonyokból származó, nyugdíjjárulék-alapot képez keresetet,
jövedelmet” szöveg,
!!!!!!!!!!!b) 39. § (2) bekezdésében a „biztosítási idejének” szövegrész helyébe a „biztosítási idejének,
valamint a fállású kisadózó biztosítási idejének” szöveg,!!!!!!!!!!!
c) 101. § (1) bekezdés e) pontjában a „2013. január 1-je eltti nyugellátás” szövegrész
helyébe a „nyugellátás” szöveg
lép.
6. A magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. dec. 20, 2012 1:51 pm

Futó már november végén ezt mondta, hogy csak arányos szolgálati időre jogosít a KATA :-)))
És legyünk őszinték: ez így is van rendjén. Szerintem legalábbis. Nem kötelező a KATA. A vállalkozó szíve joga eldönteni, hogy marad minden a régiben, és fizet többet, vagy vált, fizet kevesebbet, sokkal több marad a zsebében, - de van néhány dolog, ami meg kedvezőtlen.
Zsuzsa
kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég