Adófórum

Adózási és számviteli információk

mindenki katás? Mi lesz velünk?

Adatszolgáltatás

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. dec. 20, 2012 2:00 pm

Zsuzsa azon kívül, hogy az ember zsigerből így érezte - eddig nem ezt szajkózták még akkor sem, amikor rákérdeztünk. Amit viszont bemásolt Nelly az eléggé egyértelmű. Amikor beleolvasgattam a mostani láblógatós időben a módosítások kommentjeibe- hát ott sem igazán láttam ezt kiemelve. Még jó, hogy olvasgatunk óraszám!
A baj csak az, hogy amikor döntés után teszik ki valaki mögé a behajtani tilos táblát az nem éppen etikus, hogy finoman fogalmazzak. Most mondja, hogy ilyen jogszabályi környezetben.... nem mondom, mert már tele van vele a padlás!
Köszi lányok.
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 20, 2012 2:08 pm

Teljesen jogos, hogy etikátlan és gusztustalan ez a fajta törvénykezés, de egyébként Futónak biztos valaki súgott, vagy részt vett a tv előkészítésében,vagy boszorkány (de mondjuk azért biztos sejtette, hogy a régi szabály nem oké), mert a módosító benyújtása is csak dec. 7-én történt meg.

Amúgy azt is felháborítónak tartom, hogy a katás mindenféle ellátást, juttatást ugyanúgy szeretni kikövetelni magának mint bármely más olyan vállalkozó, aki lényegesen több terhet bevállalva a tbj és szja szerint járulékozik és adózik.
Vannak olyan vegetáló vállalkozások, ahol ennyire telik, vagy azért vállalja mert így több marad zsebben, de valamit valamiért, ezt el kellene fogadni. Továbbá itt vannak ugye a vállalkozást halmozók, no hát ha valaki több cégben is nyomja, az azért ne tudjon már le 50 ezerrel mindent. Nekem erről ez a véleményem.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: mátéedit » pén. dec. 21, 2012 9:03 am

És melyikhez kell viszonyítani az arányos szolgálati időt? A garantált bérminimumhoz, ha olyan a tevékenysége, vagy a minimálbérhez? Nem mindegy.
mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: mátéedit » pén. dec. 21, 2012 9:05 am

Ja, most látom, hogy minimálbér a viszonyítás.
mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: dodo2010 » pén. jan. 04, 2013 5:04 pm

A Nav tartott decemberben előadást a kamaránál. Szolgálati időt megkérdeztem. Válasz: Katá-val ledolgozott 1 év 9 hónapot jelent a szolgálati időben.
Én azt javasoltam az egyéni vállalkozóknak, hogy csak az legyen katás aki mindezt bevállalja.Messze van a nyugdíjkorhatártól, nem akar szülni. Rövid szolgálati idő, kevés táppénz, Tgyás, gyed, és olyan vállalkozása van ahol nem érheti nagyobb baleset. Nem ács, kőműves, villanyszerelő.Persze a többi is lehet balesetveszélyes ( pl.fodrász, kozmetikus).Megértették, elfogadták.Könyvelést is továbbra is rám bízták.
dodo2010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 09, 2013 4:49 pm

Én valószínűnek tartom hogy ezt tudták már ők előre, csak direkt be akartak húzni jó pár embert a csőbe, hogy kevesebb legyen, aki majd a "normál" nyugdíjra jogosult.
Egyébként egyet értek. A hátamon áll szőr, mikor a fodrászok, kozmetikusok sírnak rínak, hogy ők nem bírják kinyögni ezt a sok terhet. Nem szégyellik magukat épp a könyvelő előtt? Bla, bla, tudjuk mi van, mi tudjuk a legjobban :-((( a könyvelő nem teheti és nem teszi meg azt amit egyes vállalkozások meg tudnak tenni.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jan. 09, 2013 4:55 pm

Gyűjtik a forrást a 13. havi nyugdíjra...

http://atv.hu/cikk/20130109_index_13_havi_nyugdij_bevezetesen_gondolkodnak_orbanek
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: MonokiM » hétf. feb. 04, 2013 2:41 pm

Sziasztok!
Mult héten olvastam, hogy ha valaki direkt csinál egy ev-t kft-je mellé, hogy csak az 50ezret kelljen fizetnie havonta, rosszul számított. Ugyanis meg kell fizetnie a kft-jében a tagi jogviszonynak megfelelő adókat és járulékokat is.
MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd feb. 05, 2013 7:41 pm

Lezárt kérdés ugyan, de most jelent meg, és nem igazán értem,

http://www.adoforum.hu/a-foallasu-katas-vallalkozo-teljes-szolgalati-idot-szerez-uniqueidRCViWTptZHJ5a5tKG2e9VapaCu-6kBmQ/
A kisadózók tételes adóját (kata) választó főállásúaknál a katás időszak 100 százaléka számít be a szolgálati időbe a résznyugdíjhoz szükséges legalább 15 éves, a teljes nyugdíjhoz szükséges legalább 20 éves szolgálati idő megállapításakor - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kedden az MTI-vel.
majd: A közleményben az NGM felhívja a figyelmet arra, hogy az öregségi nyugdíj összegének kiszámításakor viszont a katások esetében arányosítani kell.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mindenki katás? Mi lesz velünk?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd feb. 05, 2013 8:32 pm

Szia! Én sem értem, csak próbálom...

"..100 százalék számít bele a szolg IDŐBE...." ezt én úgy értem hogy a 15 évbe, illetve a 20 évbe beszámít.

"..öregségi nyugdíj ÖSSZEGÉNEK kiszámatásakor viszont arányosítani kell..."
azaz megszerezte ugyan akár a 25 évet is, de ÖSSZEGSZERŰEN mégis csak a 20 évre jutó "nyugdíjszorzó" érvényesíthető, tehát kevesebb nyugdíjat kap mint aki 25 évet ledolgozott.

Bár szerintem ez korábban is így volt. Elég volt 4 órásként is a 20 év, de erre többnyire csak a nyugdíjminimumot kapták, azaz "arányosítva".

Ha így kell érteni most is, akkor teljesen igazságos.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég