Adófórum

Adózási és számviteli információk

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

Adatszolgáltatás

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Megvásároltuk a 2013-as HVG Különszámot, ami nem kevés pénzbe kerül. Az ÁFA törvény hibás. Hiányzik kb. 30 oldal. Igaz van helyette ami kétszer van lefűzve.
Aki vásárolni akar nézze meg nem hiányzik-e oldal.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 20, 2012 9:09 am

Szerintem oly fölösleges ezeket megvásárolni, anélkül is kidobhatnád, a 17-én elfogadott csomagban számtalan módosítás van.
Ingyenesen elérhető a netjogtar, meg a magyarorszag.hu-n a jogszabálykereső, mindig a hatályos szöveget mutatja, a neten jogszabályváltozásokról is jó összefoglalókat lehet találni.
Ne haragudj, de miért teszel erre 500 pontot?

Gondolom kicserélik.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. dec. 20, 2012 9:35 am

Csatlakozom. Ma írott kiadványt megvásárolni pénzkidobás. Mire a nyomdába kerül, már elavult....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. dec. 20, 2012 9:51 am

Gondoltam egy feltett kérdéssel segítek annak is, akinek nincs elég pontja. Csak írnia kell valami választ.
A munkahelyemen minden évben megvesszük, ez már bevett szokás. Persze ha valami kérdéses marad a jogtár...
De felháborodva a hiányzó oldalak miatt vagyok, mert nem olcsó újság, igazán ellenőrizhetnék a szériákat...
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 20, 2012 10:05 am

Szerintem köteles lenne az értékesítő visszavenni, vagy kicserélni, mondjuk értem a felháborodásod, én is dühös lennék.
Ami a pontokat illeti, jó ötlet, hogy annak adod, akinek nagyon kevés van.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. dec. 20, 2012 10:36 am

Visszahívtak a postától, van nekik 4 hibátlan példány, kicserélik holnap. Akkor nem minden példány hibás. Ha esetleg valaki mégis a megvásárlás mellett dönt, nézze át, hogy jó-e?
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. dec. 20, 2012 10:56 am

Ne nevessetek ki, de volt hogy a nav telefonos tájékoztatása ezekre a kiadványokra hivatkozott. mondván még nekik sincs pontos tájékoztatásuk, mert várják a megjelenést.
Én azért szeretem, mert egyhelyen vannak a törvények és valamilyen szinten a változások levannak vezetve, szintén egy helyen.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 20, 2012 11:11 am

Jövőre lehet gyűjtögetni a kiadványokat, nem tudom éves előfizetésért lehet-e majd a 2 pontot kapni, mert akkor a gatyánk is rámehet. Az Önadózó korábban már foglalkozott a témával.
Mérlegképes könyvelők kötelező szakmai továbbképzésének változása 2013-tól
2012.01.19.
2012-ben még a szokásos módon kell teljesíteni a kötelezettséget!
A mérlegképes könyvelő szakma a regisztrált szakmák közé tartozik. A Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (Számviteli tv.) részletesen szabályozza, hogy milyen feltételek alapján lehet valaki regisztrált mérlegképes könyvelő. A szakmában dolgozóknak naprakész tudással kell rendelkezniük, hogy ügyfeleiknek magas színvonalú szolgáltatást tudjanak nyújtani. Ezért eddig is kötelező volt éves szinten szakmai továbbképzéseken részt venni. Az alábbiakban az új képzési rendszerről olvashatnak egy összefoglalót.

Videónkon pedig Dr. Sztanó Imre ismerteti, a 2014. január 1-től, az IFRS szerint összeállított összevont (konszolidált) éves beszámolót készítő mérlegképes könyvelőre vagy könyvvizsgálóra vonatkozó feltételeket.

A könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartásba vételéről szóló 93/2002 Kormányrendelet (93/2002 Kormányrendelet), mely tartalmazza a regisztrált mérlegképes könyvelők kötelező szakmai továbbképzésére vonatkozó szabályokat is, tervezett módosítása alapvetően változtatja meg a (mérlegképes könyvelők továbbképzési rendszerét.

2013-tól átalakul a 2012-ben még 2 napos, 2x8 órás továbbképzés és a központi tematika is lazításra kerül; megjelennek a kreditpontok. 2013-tól a továbbképzési év január 1-től december 31-ig tart majd, mely alatt 16 kreditpontot kell gyűjteni. 2013-tól a 16 kreditpontból 8-nak kötelezően számviteli minősítésű kreditnek kell lenni. A fennmaradó 8 kreditet

- a mérlegképes könyvelési szakmához kapcsolódó egyéb (adó, TB, munkaügy, stb.) előadásokon való részvétellel (min. 4 kredit),
- szakmai szervezeti tagsággal (max. 2 kredit),
- egyes szakmai kiadványok olvasásával (max. 2 kredit) lehet összegyűjteni (1. ábra).

Költségvetési szervnél dolgozók számára 2016. december 31. napjáig, a szakmai továbbképzés kötött tematika alapján történik.
http://www.5percado.hu/egyeb-adok?cim=merlegkepes-konyvelok-kotelezo-szakmai-tovabbkepzesenek-valtozasa-2013-tol&id=184
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: Tulipan69 » csüt. dec. 20, 2012 1:42 pm

Az ilyesmit gond nélkül ki szokták cserélni az újságárusok. Ha mégsem, akkor a kiadó küld másikat (mondjuk egy fotóval lehet igazolni a hibás példányt az e-mail mellékleteként). Pont a HVG nagyon rugalmas és korrekt az előfizetői, vásárlói panaszokkal.

Ami az írott példányt érinti, én azért még használom, mert ebbe bele lehet írni, tudok bele tenni könyvjelzőt, aláhúzást. Igaz, van olyan része a tavalyinak is, ahova ki kellett nyomtatnom az érvényes szöveget, de nekem ez még mindig követhetőbb, mint az állandó jogszabálykeresés. Meg olyan is volt, hogy nem is tudtam egy jogszabály létezéséről, míg a tb-különszámban meg nem találtam és nagyon hasznosnak bizonyult (konkrétan az ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony szabályairól volt szó).
Tulipan69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am

HVG Különszám hibás nyomtatvány, csere?

HozzászólásSzerző: sz.judit » csüt. dec. 20, 2012 1:47 pm

Szia
nem igazán az eredeti címhez tartozik, de..."- egyes szakmai kiadványok olvasásával (max. 2 kredit) lehet összegyűjteni (1. ábra)."
nem igazán tiszta, hogy az olvasás vagy a megvásárlás a lényeg. Megvehetem - de nem olvasom, olvasom - de nem én vettem meg?
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég