Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cégalapítás-szlovák állampolgár

Adatszolgáltatás

Cégalapítás-szlovák állampolgár

HozzászólásSzerző: pelin » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.

Van egy szlovák állampolgár, semmi nem köti Magyarországhoz (nincs lakcíme, tartózkodási engedélye stb.)
Egyszemélyes kft-t szeretne alapítani, de én külföldi állampolgárnak ilyet még soha nem csináltam.
Igényelni kell neki adóazonosítót és Taj számot? Vagy hogyan működik ez? Ha jól tudom Taj számot, addig nem lehet, amíg nincs lakcíme, tartózkodási engedélye...
Olvastam, hogy ha nincs magyarországi lakcíme, akkor kell megnevezni kézbesítési megbízottat, ez én lennénk, ez oké. Ezen kívül milyen eltérések vannak még a sima magyar cégalapításhoz képest?
Ha Szlovákiában az illető nem biztosított, akkor minden járulékot úgy kell neki fizetnie mintha magyar lenne? Tehát társas vállalkozóként?
És ha Szlovákiában már biztosított?

Még lenne egy kérdésem, ha egy cég, amit szintén én könyvelek megengedné neki, hogy ott legyen a székhelye, de a tevékenységét nem ott végezné, tehát a cég tulajdonképpen székhely szolgáltatást nyújtana neki, akkor ennek a cégnek külön engedélyt kell kérnie vagy új tevékenységet bejelentenie? És havonta miről állít ki számlát?

Köszönöm szépen előre is,

Pelin
pelin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Cégalapítás-szlovák állampolgár

HozzászólásSzerző: pelin » szomb. nov. 03, 2012 5:26 pm

.
pelin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég