Adófórum

Adózási és számviteli információk

Többszörös kamarai tagság

Adatszolgáltatás

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: sz.judit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérdésem, hogy főállású (vagy nyugdíjas) egyéni vállalkozó háziorvos, aki e mellett őstermelő is hány helyen köteles kamarai tagságra, illetve regisztrációra?
1. Orvosként ugyanis kötelező az orvoskamarai tagság.
2. 2012-től regisztrációs díjat kell fizetni évente az ker.és iparkamara részére, mint egyéni vállalkozó
3. szept.30-ig mint őstermelő regisztrációs díjat kell fizetni az agrárkamarának, majd kötelező tagság 2013-tól
Mi a véleményetek, ez így igaz?
üdv. mindenkinek Judit
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: sz.judit » szer. szept. 12, 2012 7:22 pm

Sziasztok. Senki nem találkozott még ilyen többszörös kamarával??

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: formel1 » szer. szept. 12, 2012 7:31 pm

Szia !
Nekem csak olyan fogorvosi bt-m van, amely tagja az orvosi kamarának, és most márciustól be kellett lépnie a iparkamarába is.
(Lehet, hogy érdemes még várni egy kicsit az agrárkamarai regisztrációval, mert még sok a bizonytalanság vele kapcsolatban...)
Móni
formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: sz.judit » szer. szept. 12, 2012 8:18 pm

igen, az pontosan meg van adva, hogy az orvoskamarai tagság nem zárja ki a kötelező iparkamarai regisztrációt. Az agrárkamaránál nem találtam sem igent, sem nemet, és közeleg a határidő
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: formel1 » szomb. szept. 15, 2012 2:04 pm

A regisztárció határidejét meghosszabbították:

"Az Országgyűlés 2012. szeptember 11-én elfogadta az augusztusban hatályba lépett új agrárkamarai törvény módosítását. A módosításokra a választási regisztráció és az átmeneti működés megkönnyítése érdekében volt szükség. Fontos változás, hogy 2 hónappal meghosszabbodik a regisztrációra rendelkezésre álló idő: a tagságra kötelezetteknek november 30-ig kell bejelentkezni a Magyar Agrárkamara honlapján az agrárkamarai választási tagjegyzékbe, és eddig kell megfizetni az 5.000 Ft összegű egyszeri regisztrációs díjat is. Ez a feltétele annak, hogy a leendő tagok részt vehessenek a jövő év elején esedékes kamarai választásokon."

Móni
formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. szept. 16, 2012 6:45 pm

A többszörös kamarai tagságnál azt kell figyelembe venni, amelyikből nagyobb árbevétel származott 2011-ben, állítóleg bejelentkezni be kell, de fizetni csak az egyik helyen.
Tudom hogy meghosszabbították a határidőt, de én most töltöttem ki az Agrár kamarait (végre egy egyszerű regisztráció !!!), mert nem szeretném ha a támogatástól ez miatt esnék el, de majd meglátom pár nap múlva, hogyan reagálnak arra a mellékelt levelemre, amelyben küldöm az Iparkamrai regisztrációm másolatát.
Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: sz.judit » vas. szept. 16, 2012 6:55 pm

Jelezd már légy szíves ha válaszolnak, mivel a regisztrálással is fizetni kell, de a jövő évi tagság már keményebb dolog, az agrárkam.tv nem tér ki arra, hogy ad e mentességet bárkinek. Hol olvastad,hogy ott kell fizetni, ahol nagyobb az árbevétel? Ipari, kereskedelmi pl. nincs egy fillér sem, mert orvos, mégis kell fizetni, igaz hogy egyenlőre csak a regisztrációs díjat évente, de ez csak idő kérdése.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. szept. 16, 2012 7:50 pm

Telefonon is beszéltem velük, az alanti másolatban viszont csak az van, hogy ott kell regisztrálni....ahol nagyobb az árbevétel. Nekem a mg-ban a nagyobb, csak hát az Iparkamarai reg. még februárban volt... !!!
Majd jelentkezem, hogyan döntöttek! Üdv.


A TÖBBSZÖRÖS REGISZTRÁCIÓ ESETEI

1.Ha valaki természetes személyként és gazdálkodó szervezet révén egyaránt kötelezett a kamarai tagságra (mert pl. egyszerre őstermelő és egy vagy több gazdálkodó szervezet tulajdonosa/képviselője), akkor természetes személyként is és minden érintett vállalkozása után is külön-külön kell regisztrálnia.

2.Ha azonban valaki csak természetes személyként kötelezett több jogcímen is regisztrálni(mert pl. őstermelő és egyéni vállalkozó is egyben), akkor annak csak egyszer, a 2011-ben nagyobb éves árbevételt elért tevékenységi formája szerint kell regisztrálnia.

3.Családi gazdaság eseténa családi gazdaság minden olyan tagjának regisztrálnia kell, akinek önálló őstermelői igazolványa vagy egyéni vállalkozói igazolványa van.

4.Közös őstermelői igazolvány esetén a főlapon szereplő természetes személynek mindenképpen regisztrálnia kell, a többi személy regisztrációs kötelezettségéről jogalkotói állásfoglalás alapján hamarosan újabb tájékoztatást fogunk közreadni. Kérjük, az érintettek figyeljék a kamarai honlapot.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. szept. 27, 2012 9:52 pm

Szia! Válaszolni a mai napig nem válaszoltak !!! Biztosan nincs rá idejük....))) Pedig a Visszaigazoló Lapra írtám rá a kérdésem, és a kérésem arra vonatkozóan hogy emailben is elfogadom a válaszukat. Válasz nélkül kénytelen voltam ma átutalni az 5 ezret. Hát ennyit a kamarák segítségéről... Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többszörös kamarai tagság

HozzászólásSzerző: sz.judit » pén. szept. 28, 2012 9:45 am

Szia Napraforgó
A módosított Kamarai tv.
45 §.(4) Nem kötelezhető a (3) bekezdésben foglaltak szerinti nyilvántartásba vételi díj megfizetésére az a gazda illetve gazdálkodó szervezet, aki (amely) igazolja, hogy a gazdasági kamarákról szóló törvény szerint fizetendő kamarai hozzájárulást a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara részére már befizette. Az agrárkamarai választási tagjegyzékbe bejelentkezett és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara részére a kamarai hozzájárulás befizetést igazoló gazdák, gazdálkodó szervezetek tekintetében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara valamint a Magyar Agrárkamara közös elszámolást készít. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az elszámolt kamarai hozzájárulás összegét az elszámolás elfogadását követő harminc napon belül köteles a Magyar Agrárkamarának átutalni. Fizetési késedelem esetén a késedelmi kamat mértéke 20%.
Ennek alapján nem igazán értem, miért hallgatnak erről a kamarák, és egyáltalán hogy fogod visszakapni az átutalt összeget, mivel válaszra sem méltatnak. A regisztráció és befizetés határidejét is eltették nov,.30-ra.
üdv.Judit
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég