Adófórum

Adózási és számviteli információk

Körkérdés- kamarai reg.

Adatszolgáltatás

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Gondolkodom, hogy regisztráltassam-e a vállalkozókat.


Állítólag még csak 200 ezer gazd. szerv. regisztrált. Nálatok mi a helyzet?


Nem tudja valaki hol tudnám elolvasni dr Tordai Csaba ügyvéd, alkotmányjogász beadványát? Néztem az AB oldalán, meg googleban is kerestem, de nem találom.


Kösz!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: l.nora » kedd feb. 28, 2012 10:14 am

Szia !


Itt megtaláltam a beadványt :


http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=dr.tordai%20csaba%20kamarai%20regisztr%C3%A1ci%C3%B3&source=web&cd=2&ved=0CDQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fmedia.wix.com%2Fugd%2Fb1e1b6_23f610564bfa704a4a76bfdd16c94a5c.pdf%3Fdn%3Dpanasz-kamara.pdf&ei=ZahMT7LjApHdsgbC05y3Dw&usg=AFQjCNEKXbKkK2r1LZGHrPGjLkD3JdxO_w&sig2=_8I3g9hM6f2eGCDvWzI-MQ


 


Üdv. Nóra

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: ticus » kedd feb. 28, 2012 1:18 pm

Én minden vállalkozómnak megírtam, hogy mi az előírás, döntsék el ők, hogy megcsinálják vagy nem.Visszajelzések alapján a legtöbben elvégezték a regisztrációt, persze nem mindenki.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd feb. 28, 2012 6:48 pm

Szia Nelly!


 


Nálam is hasonló a helyzet, mint Ticusnál. Elküldtem és mindenkire rábíztam a döntést. Felhívtam a figyelmet a nullás igazolások és  a minősített adatbázissal kapcsolatos "veszélyre" is. Azt például végképp nem értem, hogy aki kezdetektől fogva tagja az illetékes gazdasági kamarának, annak például miért kell regisztrálnia, merthogy annak is kell. Ez  tovább erősítette azt a gondolatot, hogy az egész dolog semmi másról nem, csak  a mindenáron történő pénzbeszedésről szól.


Ezen túlmenően is olvasgattam a témában, mert a regisztrációs "indokoltság" az én igazságérzetemet is borzolgatja.  Én magam úgyan regisztráltam - de a megfizetéssel várok még..


 


Amit olvastam:


 


 A parlament által tavaly decemberben elfogadott új szabály szerint, minden hazai vállalkozásnak 2012. március elsejéig regisztrálnia kell területi gazdasági kamaráknál magukat. A regisztrációs díj évi ötezer forint - ez nem nagy kiadás a cégeknek, ám a kamarákat milliárdos pluszbevételhez juttathatja úgy, hogy ezért a pénzért semmilyen érdemi ellenszolgáltatást nem kell nyújtaniuk. Ugyanakkor némi halvány remény nyílik arra, hogy egyes cégek mentesüljenek a regisztráció alól. A remény azért halvány, mert a javaslatot két MSZP-s képviselő Kovács Tibor és Garai Levente nyújtotta be.


 



A törvényjavaslat szerint azon cégeknek, amelyek tevékenysége amúgy is kötelező kamarai felügyelethez kötött (például a könyvvizsgálók, orvosok, állatorvosok, építészek, gyógyszerészek, mérnökök), azok mentesülhetnek az általános regisztráció alól, mert teljesen indokolatlan a kettős regisztrációjuk. Ugyanakkor nem valószínű, hogy a javaslatot a kormánytöbbség ebben a formában támogatná. Ilyen esetben viszont nem ritka, hogy a javaslat néhány napon belül előkerül egy másik kormánypárti javaslatcsomagban.


 


Úgy tudjuk, a cégek nem tolonganak a regisztrációval - bár maga az összeg viszonylag alacsony, a cégek többsége ezt a díjat szükséges rosszként éli meg. A regisztrációs díj ugyan adóként behajtható, mégsem kell rettegniük cégeknek, hogy kopogtatna az adóhivatal. Ugyanis az éves regisztrációs díj 5000 forint, a NAV viszont nem indíthat tízezer forintnál alacsonyabb összegért behajtást - hívta fel a figyelmet Varga Árpád, a Nemzeti Adó és Vámhivatal elnökhelyettese a NAV múlt heti tájékoztatóján.
A jelenlegi szabályok szerint két év nemfizetés után indulhat meg a behajtási tevékenység, ám nem kizárt, hogy ezen kérdésben jogszabály-módosítás születik a közeli jövőben. Ennek ellenére nem valószínű, hogy a NAV csak a kamarai regisztrációs díjak miatt ellenőrzést indít, arra viszont lehet számítani, hogy egy általános ellenőrzés során a regisztrációs díjra is ránéz a NAV. Az adóhivatal tapasztalatai szerint ugyanis általában az adótartozás nem jár egyedül, így nagy valószínűséggel az a cég nem fizeti például a kamarai tagdíjat sem, aki más adónemben is elmaradásban van. Ilyen esetben a teljes tartozás pedig minden bizonnyal meghaladja a bűvös tízezer forintot,  vagyis minden gond nélkül meg lehet indítani a beszedési eljárást.
 
Forrás:  http://www.adoforum.hu/index.php/articles/125/82025/ezt-az-adot-elbliccelheti-a-nav-is-elnezo-lehet

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: pocsimari » pén. márc. 02, 2012 1:46 pm

Akinek a fő tevékenysége MG tevékenység, vagy szolgáltatás|| a fenn felsoroltaknak nem kell, de a többinek kell regisztrálni és fizetni.


A két évet pedig azért írja, mert az APEH csak 10000:-ft től hajthat be, és ahoz két évi tartozás kell, hogy megkezdje a behajtást. Úgyis behajtja, gondolom kamatostúl.

pocsimari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: Bbori » kedd márc. 06, 2012 5:11 pm

Sziasztok!


Az az egyéni válllakozó, akinek évek óta nincs bevétele a vállalkozásából, vagy "alvó" BT.miből fizessen??


van egy pár ilyen is. 

Bbori
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd márc. 06, 2012 5:15 pm

De szeretném azt látni, amikor az a 200 ezer vállalkozó, akik már beregisztráltak, egyszerre megrohamoznák a kamarákat, tanácsot kérve :))

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd márc. 06, 2012 5:29 pm

Csak csatlakozni tudok azokhoz, akik így jártal el: én háromszor küldtem ki körlevelet a regisztráció linkjével és tájékoztatással. Mindenkinek megírtam, hogy saját hatáskörében döntse el mit tesz. 90% nálam is inkább megcsinálta.


Nelly, szerintem se Te dönts helyettük. Add meg nekik a szükséges infót, ha kell a beadványt is, és döntsék el ők.


Üdv. Kata  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd márc. 06, 2012 5:31 pm

Az persze más kérdés természetesen, hogy mélységesen nem értek vele egyet, dehát sajnos nem ez az első ilyen eset :-(((

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Körkérdés- kamarai reg.

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. feb. 07, 2013 3:53 pm

http://hvg.hu/w/20130122_kamara
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron