Adófórum

Adózási és számviteli információk

Zárgondnok

Adatszolgáltatás

Zárgondnok

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Sok mindenben van részem adott cég adótartzozásai miatt..foly, inkasszó, foglalások, árverés,adószámfelfüggesztés.. de ezzel még idáig nem találkoztam, amivel ma: a cég ügyvezetőjét a NAV zárgondnoknak nevezte ki a korábban lefoglalt termelő berendezések vonatkozásában.


Nem igazán tudom pontosan értelmezni a határozatból azt, hogy a feltüntetett lefoglalt vagyontárgyakat a zárgondnok nem használhatja, de az állagmegóvásra, stb. kötele.. A zárgondnok magánszemély a foglalás alatt álló termelőeszközök a cégé...   Most akkor az ügyvezető zárgondnok nem használhatja a gyártósorokat (ami ugye magáncélú használat lenne..) , vagy a cég nem használhatja akié a gyártósor..


Azért kérdezek rá, mert ha a cég nem használhatja.. nem tud termelni, akkor nem lehet ezentúl semennyi bevétele a cégnek, a 20 dolgozóval is kezdeni kell akkor valamit..


Ha meg a kinevezett magánszemélyre vonatkozik, hogy ő nem használhatja, hát ő egyébként sem használhatná azt magánszemélyként.  Nem találkoztam még ilyennel, az internetes portálokon meg csak családügyi/gyámügyi vonatkozásban találok leírásokat...


Ha valaki találkozott már céggel kapcsolatban ezzel, megköszönném, ha válaszolna, hogy kell ennek működni cég esetében.


Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Zárgondnok

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 20, 2012 12:18 pm

Szia!


Célszerű lenne a NAV-val felvenni a kapcsolatot ez ügyben. Gondolom, a határozaton van valamiféle elérhetőség...


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég