Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hajmeresztő hiba...

Adatszolgáltatás

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mikor ezt megláttam, arra gondoltam, hogy sziszifuszi munkámmal fel kéne hagyni. Számomra ez a kérdés. Bár, én sem és ti sem tudtok válaszolni rá.


 


http://www.napi.hu/ado/hajmereszto_hiba_tortent_matol_elnek_az_adovaltozasok.503521.html


 


Kellemes ünnepeket:)

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: ticus » szer. nov. 30, 2011 4:37 pm

Hát ez eszméletlen!

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szer. nov. 30, 2011 5:10 pm

 ... és ha most bekérnek olyat ellenőrzésre, akinél alkalmazni kellene a chipsadót, mire hivatkozzon, azt mondja, hogy 30nap, az apeh, pedig, hogy a törvény az törvény. Van rajta sapka, nincs rajta sapka.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. nov. 30, 2011 5:47 pm

http://www.napi.hu/ado/megsem_elnek_az_adovaltozasok_helyesbitik_


a_magyar_kozlonyt.503542.html


 


Ezt is olvassátok hozzá.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. nov. 30, 2011 5:59 pm

Sziasztok!


Én meg ma voltam jövő évi törvényváltozásokon, hát mi ne mondjak! Újra erősen él bennem, hogy szakmát kell váltanom! Amit a TB-vel is műveltek (azon túl hogy eltörölték a rég bevált jó nevet, és átkeresztelték), hát az túlmegy minden határon. És hogy csak aki ügyvezetést lát el annak is legalább a minimálbér után TB-zni (bocsánat, már más lesz a neve :-((( ) kell, és még sorolhatnám, sorolhatnám, DE UNOM!!!!!


Üdv. Kata


 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. nov. 30, 2011 6:47 pm

Szórakoznak velünk, vagy mi a franc van már itt?


Igaz, a cunami óta én már a médiát semmibe sem veszem, de most szépen sikerült megvezetni engem:( Elmehetnek ..... a cunamiba...

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. nov. 30, 2011 6:48 pm

Én pénteken megyek. Igyekszem erős lenni:)

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: kisgulyi » szer. nov. 30, 2011 9:16 pm

Ez tényleg hajmeresztő, de a baj az, hogy a mi hajunk áll az égnek már most, pedig a felét sem értjük, hogy mit is akarnak.

kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: ilifonix » csüt. dec. 01, 2011 8:37 am

És erről mi a véleményetek:


 


205. § (1) A Tbj. 27. § (2) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
„(2) Abiztosított társas vállalkozó a 19. § (2) bekezdése szerinti nyugdíjjárulékot, magán-nyugdíjpénztári tagság esetén
a 33. §-ban meghatározott tagdíjat, valamint a 19. § (3) bekezdése szerinti egészségbiztosítási- és munkaerõ-piaci
járulékot a társas vállalkozástól személyes közremûködésére tekintettel megszerzett járulékalapot képezõ jövedelem
alapulvételével fizeti meg. A nyugdíjjárulék (tagdíj) alapja havonta legalább a minimálbér, az egészségbiztosításiés
munkaerõ-piaci járulék alapja havonta legalább a minimálbér másfélszerese. A társas vállalkozó nyugdíjjárulékot
(tagdíjat) legfeljebb a járulékfizetési felsõ határig fizet.”


A szakképzési hozzájárulást is havonta kell vallani és fizetni 2012.-től. Ahol szakmunkástanuló van, ott is. Nem az NSZFI felé kell évente elszámolni.


15.-én megyek a jövő évi változásokkal kapcsolatos tájékoztatóra.


 


Ili

ilifonix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Hajmeresztő hiba...

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. dec. 01, 2011 10:36 am

No erről írtam! Minden egyes járuléknak más az alapja a társas és egyéni vállalkozóknál!!!! Ki az az ..., aki ilyen kitalál?! Mi értelme van? Csak azért, hogy jól elcseszerintsük majd a számfejtéseket? Csak azért hogy ezerszer több legyen az adminiszrtratív teher?! Ha emelni akarnak emeljenek százalékot, és ne össze-vissza állapítgassák meg az szja és járulék alapokat! Ez már nemhogy kétkulcsos, hanem 20 kulcsos adórendszer amit művelnek, és tiszta káosz, átláthatatlanság!!!!

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég