Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tagi viszony kezdete

Adatszolgáltatás

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: manó0511 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


Új cég esetében a 11T1041-es nyomtaványon a tagi biztosítási jogviszony kezdete az alapítás vagy a cégbejegyzés dátuma?


Köszönöm

manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. okt. 23, 2011 8:40 am

Szia!


Én úgy tudom, hogy a társasági szerződés aláírásának napjával kezdődik a tag biztosítási  jogviszonya.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: validitas » vas. okt. 23, 2011 9:51 am

Sziasztok!


Én meg úgy tudom, hogy a tag jogviszonya akkor kezdődik, amikor a személyes közreműködése  vagy munkaviszonya, vagy megbízási jogviszonya (amillyen jogviszonyban van a tag) a cég bevételszerző tevékenységében. Ugyanis ha ilyen nincs, "csak" ügyvezető pl., akkor nincs is jogviszony, amit jelenteni kéne.


Ezért a tag jogviszonyát mindenképpen okiratban (munkaszerződés, vagy megbízási szerződés vagy megállapodás, szóval valamilyen hivatalos okirat) rögzíteni kell, amely tartalmazza a jogviszony kezdetét és végét,ha van.


Azzal, hogy egy cég megalakult, még korántsem biztos,hogy a tagoknak keletkezik biztosítási jogviszonya. Nem írtad,hogy milyen társaságról - Kft, Bt, stb. - van szó, milyen jogviszonyről, mit tartalmaz a társasági szerződés a személyes közreműködésről vagy mellékszolgáltatásról, stb.


Azért nem kéne ennyire elkapkodva a cégre nézve közterhet jelentő jogviszonyt jelenteni,ha semmit nem tudni a körülményekről.


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. okt. 23, 2011 10:04 am

A feltett  kérdésből következtetve, főállású tagi jogviszonyos tevékenységéről van szó. De ez valóban csak az én értelmezésem-

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: manó0511 » vas. okt. 23, 2011 10:17 am

Sziasztok!


Kft-ről van szó, 2 tagja van. Mindkettő rendelkezik heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal. Az egyik tagot (melyik az ügyvezető lesz) jelenteném be (én úgy tudom, hogy be kell ebben az esetben). 0 Ft-ért látja majd el az ügyvezetői teendőket. Az alábbi kódokat használnám: biztosítási jogviszony kódja: 1452 (társas váll. heti 36 órás munkaviszony mellett), Feor: ker. tev. foly. egység vezetője. 


Alkalmazott majd később lesz. Tehát egyenlőre járulék fizetési kötelezettség nem fog keletkezni.


Köszönöm

manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: validitas » vas. okt. 23, 2011 11:28 am

Szia!


Mint már írtam, maga az ügyvezetés, az ügyvezetői teendők ellátása NEM keletkeztet biztosítási jogviszonyt! Ezen a fórumon is már rengeteg kérdés-válasz volt a témában, főleg Melcsi62 írt kimerítő, hosszú válaszokat.


Ajánlom, keress rá, mielőtt bármit bejelentesz. De ha a neten keresel a témában, akkor is sok jó információt találsz.


Társas vállalkozó az, aki - ha erre a társasági szerződés lehetőséget ad - melléklszolgáltatást végez, azaz részt vesz a Kft. tevékenységében, személyesen. AZ ÜGYVEZETÉS NEM EGYENLŐ EZZEL, NEM JELENT TÁRSAS VÁLLALKOZÓI JOGVISZONYT! NÉzz utána!


Azon kívül,hogy a társ.szerződés megengedi, - mint már korábban is írtam - OKIRAT kell róla, taggyűlési határozat, vagy megállapodás vagy bármi.


Nem ötlet alapján kell valamit bejelenteni - vagy van róla okirat, és bejelenthető, vagy nincs. Gondolom-formán nem működik!


Üdv:Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: manó0511 » vas. okt. 23, 2011 1:06 pm

Azt szerintem bárki elhiszi, hogy nem unalmamban jelentgetek... Korábban a fórumon lévő válaszok alapján jutottunk arra a következtetésre, hogy akár ebben az esetben is be kell jelenteni. Az már más dolog, hogy 0 Ft-ból eredően nem lesz járulékfizetési kötelezettsége. 


Tehát a fenti válaszok csak megkönnyítik a helyzetet, ugyanis egy bejelentéssel kevesebb a teendő.


Köszönöm szépen.

manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: manó0511 » vas. okt. 23, 2011 1:18 pm

Felmerült még egy kérdésem ezzel a témával kapcsolatban. A társasági szerződés dátuma: 2011.10.01., bejegyzés: 2011.10.10.. Ebben az esetben a tag személyes közreműködne.


Az ügyvezetői teendőket 2011.10.01-től látja el. (nem kell jelenteni)


Személyes közreműködés 2011.10.01-től kötelező vagy lehet 2011.11.01-től is írni a megállapodást?

manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 24, 2011 9:30 am

Miért lenne kötelező?? A személyes közreműködés akkor kezdődik, amikor a tag elkezdi. Ha a társ.szerződés megengedi.

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tagi viszony kezdete

HozzászólásSzerző: manó0511 » hétf. okt. 24, 2011 2:09 pm

Ez esetben egyszemélyes kft-ről van szó. A társasági szerződés erre nem tér ki.  Köszönöm

manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron