Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ügyfélkapu regisztráció érvényessége

Adatszolgáltatás

Ügyfélkapu regisztráció érvényessége

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók !


Elkerülte  a figyelmem,  kaptam értesitést.. valamint ezen oldal főoldalán is olvasható..


Forrás: Adózóna



Az ügyfélkapus regisztráció ötéves érvényességi korlátját 2009-ben ugyan eltörölték, de bevezették, hogy a jelszó 2 évig érvényes.


Ennek során érdemes megnézni, hogy kinél hogyan alakul ezek időbelisége. Az új szabályok szerint, akik 2009. október 1. előtt regisztráltak, és azóta egyszer sem változtattak jelszót, a lejárat után nem tudnak belépni a rendszerbe.


A 2009.10.01. előtt történt ügyfélkapus regisztrációknál tehát érdemes figyelni a következőre:


A jelszó érvényessége 2011.10.01.-én lejár, tehát addig meg kell erősíteni, vagy változtatni. 2009.10.01.-én vezették be azt a rendszer, hogy a jelszó maximum 2 évig érvényes. A régi jelszót is meg lehet újra adni, és ha nem adjuk meg az érvényesség idejét, újabb 2 évig érvényes.


Saját adatok, beállítások, jelszóváltásnál kell megerősíteni a jelszót.


Ha valaki mégis elfeledkezne a fentiekről, akkor a kapott információ szerint nem kell újra személyesen elmennie az okmányirodába, mivel a lejárat napja után 60 napig az Elfelejtett jelszó opcióval még megkaphatja az új jelszót - hívják fel több helyen is a figyelmet. Újraaktiválát indítani, vagy új leszót kérni az okmányirodán akkor kell, ha valaki a fennálló 60 napban nem újította meg a jelszavát.


Tehát azt tudjuk tanácsolni, hogy az időtakarékosság jegyében ajánlott a jelszavakat megújítani az ügyfélkapu használatához.


üdv: hvanna


hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ügyfélkapu regisztráció érvényessége

HozzászólásSzerző: ticus » pén. szept. 30, 2011 5:32 pm

Vicces, hogy ugyanazt a jelszót is bele lehet írni. És hogy az elmúlt 3 napban kapták fel ezt a témát és mindig más információ kerül elő. Legújabb, hogy meghosszabbították 2012. január 1-ig a határidőt.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Ügyfélkapu regisztráció érvényessége

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. okt. 01, 2011 2:04 pm

Naná, hogy meghosszabbították, mert a saját sz.rukat hivatalból tisztogatják...mondjuk jó esetben. Gondolom, aki 2011.10.01-ig, azaz máig nem lépett a jelszóváltoztatás miatt, az még a mai napon kap értesítést arról, hogy 2012.01.01-én le fog járni a jelszava. Majd gondolom 2011.12.01-én megint, és 2011.12.27-én szintén, majd 2012.01.01-én ismételten olvasni lehet a kedves figyelemfelhívást. Ezt ugyanis eredetileg nagyon, de nagyon elk.rták.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ügyfélkapu regisztráció érvényessége

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. okt. 01, 2011 2:29 pm

Még jó, hogy Te kaptál értesítést a lejáratról. Én ugyan bejelöltem az értesítés kérés igényemet, mégsem küldtek. Még jó, hogy ennyiszer előtérbe került a téma. A meghosszabbítás pedig csak egy szemfényvesztés. Az egésznek semmi értelme, hiszen valóban lehet a régi jelszót is "megújítani".

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ügyfélkapu regisztráció érvényessége

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. okt. 01, 2011 2:34 pm

Szia Madora !


 Nem fogalmaztam egyértemüen.. én nem a Mo.hu-tól kaptam értesitést.. egy frászt, onnan seemit mint ahogy Te sem..  az Adónavigátor. hu oldaltól.. Valóban semmi éretlme az egésznek.. megujotpttam a régit és kész.. de minek ez a nagy felhajtás..


üdv. anna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ügyfélkapu regisztráció érvényessége

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. okt. 01, 2011 2:53 pm

"de minek ez a nagy felhajtás" mondod. Én is ezt kérdezem, s mindjárt válaszolok is rá. Azért, hogy egy pillanatra se feledkezzünk meg róluk. Miért nem maradhat az én saját felelősségem, ha nem újítgatom a jelszavamat?

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ügyfélkapu regisztráció érvényessége

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. okt. 01, 2011 8:23 pm

2011.09.28-án nekem még nem engedte a rendszer, hogy ugyanaz maradjon a jelszó...legalábbis úgy emlékszem, hogy többek között az sem tetszett neki.


Igen, nyűg az egész mizéria, pláne, hogy mostanság már annyi mindent kell az embernek fejben tartania, vagy legalább nyilvántartania... jelszó jelszó hátán, egyik rövidebb, másik hosszabb legyen.., most új legyen.... de nektek ezt nem kell magyarázni.


Talán az esetek pár százalékában jó, ha nem él sokáig egy bizonyos jelszó, pontosan a visszaélések miatt. Illetve pár esetben egyenesen az kívánatos, hogy szünjöm már meg az az ügyfélkapu, had menjen minden papíron, ne kelljen könyvelőt, számítógépet keresni. 


De amiért ma igazán leesett az állam: két volt partnerem hívott fel, hogy igen, hallott róla, megváltoztatta, írjam már fel, legyen meg nekem is. Azért ez jól tud esni.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron