Adófórum

Adózási és számviteli információk

Felfüggesztve vagy törölve?

Adatszolgáltatás

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szerintetek az alábbi cégkivonati bejegyzés mit jelent? Felfüggesztettés az adószámot, majd a felfüggesztést törölték, vagy felfüggesztés után törölték az adószámot?


A felfüggesztés kezdő időpontja:2011/01/07.
Bejegyezés kelte:2011/01/10Közzétéve:2011/01/27
Törlés kelte:2011/03/07
Adószám:13592125-2-10.
A felfüggesztés kezdő időpontja:2011/01/07.
A jogerős törlés időpontja:2011/02/26.
Bejegyezés kelte:2011/03/07


Segítségeket előre is köszi.


 

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd szept. 13, 2011 8:16 pm

Szia Palmika! Nekem még csak felfüggesztettjeim vannak. De, megnéztem az általad írt adószámot z APEH portálon.. ezt az adószámot TÖRÖLT adószámként tartják nyilván..


Tehát nem a felfüggesztése került megszüntetésre a törlés kifejezéssel.., hanem ez egy törölt adószámú.. üdv.


























Az adószám felfüggesztését követően törölt adószámok






Egyszerű lekérdezés




melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd szept. 13, 2011 8:21 pm

Szia Melcsi! Nem voltam egész nap, a tegnap esti témában láttam két új email értesítést, volt hozzászólás, de a témát vagy törölték, vagy belekürltem abba a körbe, akik nem látnak dolgokat. Azt hiszem nmrozika járt így,és még páran. Szóval csak kérdezni szeretném, hogy tisztázódott-e a szennyvíz-víziközmű társulásos kérdésed?


Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: palmika » szer. szept. 14, 2011 4:13 am

Melcsi köszönöm a segítséged, merthogy már júli elején is ez volt bejegyezve, akkor felhívtam a NAV-ot és közölte, hogy az Ő rendszerében csak a felfüggesztés látszik. Akkor még a törölt listában se volt.


 


Mi ilyenkor a teendő? Bevallások, mérleg stb?


Hogy lehet, hogy még az áfaalanyok listában is benne van?

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: b.n.kata » szer. szept. 14, 2011 10:38 am

Sziasztok!


Lehet hogy nem mondok számotokra semmi újat, de azért szeretném megosztani veletek, hogy van két ingyenesen infót adó hasznos oldal, ahol a fenntebb leirtak jól láthatók.


www.e-cegkozlony.gov.hu    : ezen az oldalon a 'kereső szolgáltatás (név vagy CJ szám keresés)


      ebben már a cégközlöny 2011.03.24-i 12.számában megjelent a törlés


www.e-cegjegyzek.hu


       itt is látszik hogy felfüggesztést követően törölték az adószámot 2011.02.26-án


       itt az is látszik hogy az APEH végrehajtást kezdeményezett


És ez már ezek szerint júliusban is igy volt. A NAV-nál az válaszadó lehet hogy nem jól nézte, esetleg a Hirdetmények a határozatokról részben nézte, de ott már persze hogy nincs, mert azon már tuljutott a következő fokozatra.


Üdv:Kata

b.n.kata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: palmika » szer. szept. 14, 2011 10:50 am

Kata, én értem, hogy mire gondolsz, és hidd el, hogy néztem, több helyen is.


 


De a NAV rendszerében a mai napig, mint áfa alany szerepel....,ha törölve van az adószáma, hogy lehet ez?


Sőt, még a fészekrakó programba is....


 


Júliusban a NAV még nem látta az adószám törlést, ma már igen, de még mindig 1-es kóddal szerepel , mint működő kft ( ez náluk egy belső tevékenységjelző szám)


 


De azért köszi.


 


 

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. szept. 14, 2011 1:03 pm

Sziasztok!  Pamika..önmagában az adószám törlésével a cég cégjogilag nem szűni meg..  A cégbíróság az adószám jogerős törlését követően, ha kezdeményezi a cég kényszerelszámoltatását.., ami aztán felszámolásba mehet át, ha a cég vagyona nem nyújt fedezetet a tartozásokra....


Amit a törlésig felhalmazott egyébként levonható, de adószámfelfüggesztés okán nem érvényesíthető levonható ÁFA (áthozott ÁFA követelés+felfüggesztés időszaki levonható ÁFA..) .. az végérvényesen elvész.. törlési időszakban az adóalanyisága törlése okán nem is lehet levonható ÁFÁ-ja..  A jogerős adószám törlést követően gyakorlatilag tevékenységet nem folytathat és jogszerűen nem állíthat ki számlát....


És itt jön a csavar: Mivel céggel érintettek közül egyedül a céggel nem közlik, hogy törölték az adószámát.. mi van akkor, ha mégis adott ki számlákat mert nem tudta, hogy törölték is, vannak dolgozói,stb..?


Nem mélyültem el a törlés utáni életben, de nem is található róla konkrétum.. csak annyit, hogy ha az adószám törléstől a a cég cégjogilag még létezik, az más kérdés, hogy nem folytathat tevékenységet.. ha folytatni akar, akkor ART.24.§/A  teljesülése esetén kérhet adószámot..  DE, hogy mit tegyen egy könyvelő, aki több hónap után kapja meg a vállalkozótól a könyvelési cuccot, az adószám törlést követően.. és abban még is vannak tölrés után kibocsátott, fizetendő ÁFÁ-t tartalmazó számlák.. stb és nem áll fenn az ART 24.§/A szerinti adószámkérés lehetősége.. , hogy mi a követendő eljárás főleg, ha a törlést követően a cégbíróság sem rendelte el a cég kényszer elszámolását..  GŐZÖM SINCS!


Néztem a soronkívüli adóbevallás kötelezettséget: Art.33.§... de igazából még azt sem merném egyértelműen ráfogni, hogy ez "az adózó felszámolási eljárás, végelszámolási eljárás nélküli megszűnése... hiszen cégjogilag nem szűnt meg, viszont törölt adószámú.. tehát lehet, hogy " adózóilag" megszűnt???  De ez sem lehet, mert, mert továbbra is szerepel az adózók nyilvántartásában, csak éppen törölt adószámúként.., amiről semmi normális tájékoztatás nincs..


Ha a törölt adószámú, adószám megállapítást kér az Art.17.§.(1.) c) pontja alpján, akkor azt a kérelem benyújtásának napjával állapítják meg, akkor is ha az adózó az adóköteles tevékenységet a kérelem benyújtása előtt megkezdte, vagy folytatta.... és mi van ilyenkor.. a korábban a törölt adószámmal kiadott számlákat "stornózza,," és kiállítja azzal a kapott adószámmal, amit csak később kapott??


Na hát ezzel a törléssel, törlési utáni időszak adózási, stb. dologgal kapcsolatban én is csak kérdéseket tudnék feltenni.. Üdv

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: palmika » szer. szept. 14, 2011 4:15 pm

Köszönöm Melcsi, ugyanazokat a kérdéseket fogalmaztad meg, amit én. Felrakom kérdésnek a NAV-nak írásban, hátha észhez kapnak és kiadnak valami tájékoztatót.

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Felfüggesztve vagy törölve?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. szept. 14, 2011 8:30 pm

Szia Edit!  Köszönöm, hogy ott a másik kérdésnél regaáltál, valamiért nem tudok ott belemenni.. De köszönöm, hogy reagáltál.


Voltam a polgármesteriben, közölték, hogy még fogalmuk sincs arról, hogy mikor lesz üzembehelyezve, egyáltalán mikortól köthetnek rá, akik már eleve önként akarták.. de ha pénzek dec.31-ig nem érkeznek be a viziközmű társulás részére.. januárban az önkormányzat átadja végrehajtásra az APEH-nek .. adózás rendje,stb.


Jobb, híján, mivel pénz a befizetésre nincs... és nincsenek tekintettel se gazdasági válságra, se életkorra, se semmire.. szabadon  garázdálkodnak a családok pénztárcájában, ha van benne pénz, ha nincs.....


Azon gondolkodom, hogy mivel a beszámolójuk nem az egyéb szervezetekre előírt beszámoló, hogy az eddigi befizetők egy forintja sincs kimutatva a rendkívüli bevételek között.. stb.. mi lenne, ha megpróbálkoznék a számviteli törvény megsértése.. kvázi törvény sértő működésre hivatkozva a törvényességi felügyeletnél, APEH-nál, cégbíróságnál.. hátha megszüntetnék a viziközmű társulást és akkor az a nem létező pénz, amit itt beakarnak vasalni a sok szerencsétlen családon,  hátha nem lenne adók módjára behajtható tartozás...   Komolyan mondom, már számomra is hihetetlen, hogy mik fordulnak meg a fejemben a tehetetlenség, az emberek kiszolgáltatottsága okán..


Az meg különösen dühítő, hogy a viziközmű társulásba utólag bekényszerített embereknek tagoknak kell lenni, egy olyan cég formációban, ami törvénysértő módon működik, sőt a számviteli törvény megsértése akár Btk-s is lehet.. meg az is dühítő, hogy még máshol pld-ul városban nem kellett az ingatlan tulajdonosoknak ilyen kétszázezren felüli pénzeket befizetni szennyvíz csatorna létesítésére, addig ezek a kis 1000 lelkes településeken családok veszíthetik el akár a házukat, mert nincs pénzük, nincs miből ilyen beruházást finanszírozni.. és a nincsre, a mínusz családi kasszából a havi 4000 Ft-os részletfizetést sem tudják sokan kifizetni.  De hát ez van.. itt ilyen törvények vannak..


Üdv és még egyszer köszi.


Palmika tőled meg elnézést, hogy itt eszmecserézek, de az "eredeti helyre" nem tudok sehogy se belépni.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron