Adófórum

Adózási és számviteli információk

E-NYENYI kitöltése 36 ó megh. m.v. EV. 0 Ft-nál

Adatszolgáltatás

E-NYENYI kitöltése 36 ó megh. m.v. EV. 0 Ft-nál

HozzászólásSzerző: Rya » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A 36 órát meghaladó mv. egyéni vállalkozó NYENYI  lap IV. pontját  (járulék fizetésnélküli ideje, kódja, jogcíme), hogy kell megfelelően kitölteni, ha a  vállalkozásában a biztosításban töltött időben, azaz egész évben nyugdijjárulék-köteles jövedelme nem volt, azaz 0 Ft. Ennek megfelelően járulék fizetési kötelezettsége is 0 Ft.

 

Be kell-e írni egész évre a 84-es kódot, a pénzbeli ellátás nélküli keresőképtelenséget?

Az e-NYENYI  hibalistája figyelmeztetésként hozza, hogy a jövedelem 0 Ft!

A 06584-04 –el megegyezően kell-e kitölteni biztosítás szüneteléseként - 84-es kóddal?

 

Ha ez a 36 órát meghaladó mv. EV az idén GYES ill. GYED-en van, a fő munkaviszonyában sincs jövedelme, s a vállalkozásában sem dolgozik, ugyanúgy a 84-es kóddal kell jelölni?

 
Rya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-NYENYI kitöltése 36 ó megh. m.v. EV. 0 Ft-nál

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. ápr. 25, 2007 1:59 pm

Szia! Én a mviszonyos ev. NYENYI lapját ugy töltöttem ki, hogy bizt. idő:01.01-12.31. Jövedelem 0, járulékok végig 0./Váll.kivét nem volt/ Kieső időbe nem irtam semmit. Aki táppénzen volt, annak sem irtam kieső időt, mivel a főállásában jelentik. A nyenyi ellenőrző program csak figyelmeztetést ir, az nem baj. Tehát a kieső időt egyik esetben sem jelöltem. Sőt ha nem volt járulékalap, a 6584 bevalláson sem irtam be a kieső időt. A NYENYI lapnál az előző években is igy jártam el. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-NYENYI kitöltése 36 ó megh. m.v. EV. 0 Ft-nál

HozzászólásSzerző: kati1012 » szer. ápr. 25, 2007 2:38 pm

Sziasztok!

 

Ugyanugy csináltam én is, mint Ani.

 

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E-NYENYI kitöltése 36 ó megh. m.v. EV. 0 Ft-nál

HozzászólásSzerző: kkkkkk » szer. ápr. 25, 2007 4:15 pm

Szia.Nekem a nyugdijbizt.-nál töltötték ki régen,úgy ahogy 1adotannacs,írta le neked. Én is így töltöm ki,soha semmi gond nem volt vele.

Üdv:Erzsi. 

 

kkkkkk
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E-NYENYI kitöltése 36 ó megh. m.v. EV. 0 Ft-nál

HozzászólásSzerző: Rya » csüt. ápr. 26, 2007 7:46 am

Mindenkinek köszönöm. Sajnos későn gondolkodtam el rajta. Mindkettőre ráírtam a 84-es kódot. Lehet ebből valami kára az EV-nak? Küldenem kellene a javításukat vagy az önellenőrzésüket? Mit gondoltok?

Rya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég