Adófórum

Adózási és számviteli információk

1040-es nyomtatvány

Adatszolgáltatás

1040-es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: melissi1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy mennyi most ennek a jelentőnek a határa? Aki fizet annak kell jelenteni, ugye? És ha több napra elosztja (mert pl. 3o autót vesz meg egyszerre, mert ez a profilja) akkor össze kell vonni?

Köszi Timi

melissi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

1040-es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. dec. 20, 2010 4:07 pm

Szia Timi!  Nem  tudom értelmezni mi a pontosan kérdésed..  de igen, ha a készpénzzel történőkifizetést jelenteni kell, akkor azt az köteles bejelenteni, aki a pénzt kifizeti

Art-ból:

17.§.(9) A készpénzfizetés napjától számított 15 napon belül az állami adóhatósághoz a vevőnek, a szolgáltatás igénybe vevőjének - a vállalkozási tevékenységet nem folytató magánszemélyek kivételével - be kell jelentenie
a) a kapcsolt vállalkozások között létrejött, egymillió forintot meghaladó értékben teljesített készpénzszolgáltatást,
b) egyéb esetben az ötmillió forintot meghaladó értékben teljesített készpénzszolgáltatást.
  
 Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

1040-es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: melissi1 » hétf. dec. 20, 2010 4:15 pm

Köszönöm, lehet, hogy bután tettem föl a kérdést, de pont ezt kérdeztem, amire válaszoltál.

Köszi, kellemes karácsonyt!

 

Timi

melissi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

1040-es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. dec. 20, 2010 4:24 pm

Bejelentésre kötelezettek mindazok az adózók, akik termék vásárlásához, szolgáltatás igénybevételéhez kapcsolódóan az eladó felé (2010. január 1 - 2010. december 31-ig bármely napon) ötmillió forintot - kapcsolt vállalkozások közötti ügylet esetén egymillió forintot - meghaladó értékben készpénz szolgáltatást teljesítettek.

Szóval BÁRMELY NAPON nem lépheti túl a limitet. Ha nem akarja jelenteni, akkor több napra állítsa ki a számlát. Pld 1 autót egy napra, vagy amennyi belefér. Tehát nem kell összevonni a napokat.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron