Adófórum

Adózási és számviteli információk

természetbeni önellenőrzése

Adatszolgáltatás

természetbeni önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nagyon szépen kérlek segítsetek. Önellenőrzést kell csinálnom a 08-asra, mert természetbeni juttatást kellett számoljak az ügyvezetőre, akinek a szakmai konferencia mellett voltak egyebei is a számlán.

A 08A 01-es lapján ezt egyértelműen a 1,4,7 szja és a 16,17 TB járulék sorba írom. De az önellenőrzési mellékleten 1008-03-01 lap már nem tudom pontosan melyikbe. Ugyanis ott van a 145. sor szja alábontva, hogy magánszemélyhez köthető, avagy nem köthető. Namost a legelső lapon ez magánszemélyhez köthető, hisz ezért adózik a TB járulékkal és nem az ehoval. Viszont itt szerintem az önellenőrzési lapon a magánszemélyhez nem köthető kéne legyen, mivel a 08-as B lapon a magánszemélynél sehol nem volt változás. És akkor ugyanúgy a TB járulékot is a NEM köthetőhöz kell beírni. És csak az A lap megy.

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

természetbeni önellenőrzése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 16, 2010 12:41 pm

Szia Kata!

A term.beni Tb járulékát eredetileg is a 1008-01 lapon valljuk, ami magánszem-hez nem köthető.

Önell. esetén is a mag.szem-hez nem köthető sorokba kell írni szerintem (ha nem oda írod, keresni fogják az M-et, ha pedig a  köthetőhöz írod, mivel az M-en nem változnak az adatok, ezért hibás lesz az önell) , és igen, csak az A lap megy.

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

természetbeni önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. dec. 16, 2010 12:58 pm

Szia Nelly!

Igen, tehát A lapon utólag beírva a 1008-01-es lapra (mert eredileg ott ez nem volt), valamint az önellenőrzési mellékleten a mag.szem.-hez nem köthető sorokban.

Köszi szépen!

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron