Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyenyi - arányos szolgálati idő

Adatszolgáltatás

Nyenyi - arányos szolgálati idő

HozzászólásSzerző: Well » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Szakértők!

Nyenyi-vel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni:

 

  1. Az egyik munkavállalónk 2006. jan. 25-én szült (addig papíron dolgozott) tehát jan. 24-ig van bére. 01.25 és 07.11 között TGYÁS-on volt, azóta GYED-en van. A cég nem kifizetőhely! Azt addig értem, hogy az F6-nál a biztosítás szüneteltetése illetve munkabérrel ellátatlanság rovatban ezeket a dátumokat feltüntetem, de az F4-nél, a biztosítási időnél hogy kell? Biztosítási idő 01.01-12.31. Jövelem: az a tört havi bér és a járulékok? Vagy valahogy fel kell tüntetni a Tgyást és  a Gyed-et is ?

 

2. A másik kérdés arányos szolgálati időre vonatkozik. Van egy 4 órás munkavállalónk, aki januártól júniusig 32.000 bért kapott, majd július 1-től év végéig 35.000-t. (a 70 ezres minimum miatt) Hogy tudom kiszámolni az arányos szolgálati időt?

 

Köszönettel:

Well

Well
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyenyi - arányos szolgálati idő

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 12, 2007 12:24 pm

Szia! 1./ az első eset: bizt.töltött idő 01.01-12.31.nyugd.jár.köteles jövedelem a bére és a gyed együttes összege. Levont nyugd.jár.  a bére és a gyed után összesen. Befizetett ugyanannyi. Nyugd.bizt.jár. alapja csak a bére, befizetett a bér 18%-a. Kieső időnél külön kóddal a tgyást és a GYEDET. Sajnos a dolgozótól kell bekérni az OEP igazolását. Tehát a tgyás összegét nem kell sehol figy. venni, mert abból nincs nyugd.jár. levonás.

2. Az arányos szolg. időt ugy kell kiszámolni, hogy amilyen arányu a kifiz. bér a min. bérhez, olyan arányu a naptári napok száma is a szolg. időnél. Pl. 32000/62500= 0,512%, igy a félév napjait szorzod vele, majd a második félévit is hasonlóan, majd a kettőt összeadod. Valamivel több napnak kell lenni összesen, , mint 183nap . Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyenyi - arányos szolgálati idő

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 12, 2007 1:32 pm

Szia Well!

Ani tökéletesen leírta, az arányos szolgálati idő a fenti esetben 196 nap. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyenyi - arányos szolgálati idő

HozzászólásSzerző: anmary » csüt. ápr. 12, 2007 5:11 pm

Szia Well!

Nekem ugyanilyen munkavállalóm volt, csak GYED, GYES, GYÁS sorrendben. Én is megizzadtam vele. Mivel mindig valamilyen hibaüzenetet írt ki a program, felhívtam az OEP-et, és egy kedves hölgy segített. A szolgálati időnél ugyanúgy meg kell bontani a kereseteket, mint ahogy a kieső időnél. Tehát lesz egy sor a munkaviszonyra és külön sor a GYED időszakára. A gyed összegét a kiadott igazolás alapján kell beírni. Csak levont és befiezett nyugdíjjárulék (8,5 % és 0,5 %) összeget kell szerepeltetni,  nyugdíjbiztosítási járulék nulla lesz. A GYÁS időzsakát nem kell szerepeltetni. Szerintem így jó lesz.

 

 

anmary
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég