Adófórum

Adózási és számviteli információk

Részletfiz.kérelem - részben elutasítva

Adatszolgáltatás

Részletfiz.kérelem - részben elutasítva

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Augusztusban adtunk be az egyik ügyfelünknek (Bt) részletfizetési kérelmet az APEH-hoz, most kaptuk meg a határozatot, melyben azt írják: előterjesztett kérelmének részben helyt adok... indoklásként az Art. 133. § (3) bekezdésére hivatkoznak, mely szerint nem engedélyezhető fizetési könnyítés a magánszemélyek jövedelemadó előlegére, a levont járulékokra.

Csakhogy ebben a Bt-ben alkalmazott nincsen, a tag társas vállalkozóként tevékenykedik, így kvázi az egyéni vállakozóhoz hasonlóan kezelendő, és a levont adó és járulékra is engedélyezhető lenne a részletfizetés, nem?

Szerintetek érdemes fellebbezni? Mire hivatkozzak?

(Az külön történet, hogy felhívtam az ügyintézőt, aki rettentően elutasító volt. Még a cég nevét ill. a határozat számát sem tudtam megmondani, máris megkérdezte, ki vagyok, mire mondom: a könyvelő. Erre azt mondja, hogy ő nem adhat ki nekem információt. Már ez meglepett, hiszen eddig mindig meg tudtuk beszélni a problémákat, nem volt baj, hogy "csak a könyvelővel", még örültek is neki...

Sebaj, mondom, akkor csak úgy általánosságban kérdezném, hogy Ön szerint... mire a nő továbbra is köti az ebet a karóhoz, hogy ő nem adhat információkat. Nem érdekelte, hogy már nem a konkrét üggyel kapcsolatban kérdezem...  )

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Részletfiz.kérelem - részben elutasítva

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. dec. 06, 2010 3:18 pm

Andi!

A közvetlen telefonon történő felvilágosítás  (nem a telecenteren keresztül) nem megy. Arra külön be kell adni egy bejelentő lapot az apeh felé. Közvetlenül csak a cég vezetőjének adnak felvilágosítást. 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Részletfiz.kérelem - részben elutasítva

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. dec. 06, 2010 3:28 pm

Vállalkozási tevékenységet folytató magánszemély kérelmét az abban hivatkozott indokokra figyelemmel bírálja el az adóhatóság. Ilyen indok lehet a megélhetés súlyos veszélyeztetettsége, illetve a gazdálkodási tevékenység ellehetetlenülése. Utóbbi esetben a magánszemély adózónál is kizárólag a pótlék- és bírságtartozás
mérséklésére, illetve elengedésére van lehetőség a kivételes méltányosság keretében.

http://adozona.hu/aktualis/20100630_APEH_fizetesikedvezmeny_adohivatal.aspx

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Részletfiz.kérelem - részben elutasítva

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. dec. 06, 2010 4:46 pm

Szia, nem érdemes fellebbezni, itt nincs "kvázi", csak azt lehet értelmezni, hogy a bt levonta az szja-t, a járulékot egy magánszemélytől. Hogy ő történetesen tulajdonosa is a cégnek, az nem vehető figyelembe. 

Az ügyintézők előfordul, hogy ilyenek, máskor meg másmilyenek. Nekem az utóbbi időben csupa jó tapasztalatom volt. 

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég