Adófórum

Adózási és számviteli információk

beltag kilépésének változásbejelentése

Adatszolgáltatás

beltag kilépésének változásbejelentése

HozzászólásSzerző: tepko1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi kérdésben:

Betéti társaság beltagja vagyok november 30-ig. Dec. 01-től másik beltag jön a helyemre, én kilépek a bt-ből. Bevételi nyilvántartást vezető, eva-sként nincs könyvelőnk, én adtam be elektronikusan mindent. Ezt az utolsó változást az 10T1041 nyomtatványon kell bejelentenem?

1. A főlap 8. rovatát ugye nem kell kitöltenem?

2. A 13Pótlap "Korábbi adatok" oszlopának miden sorát ki kell töltni? (munkabért nem vettem fel soha, mivel kiegészítő tevékenységű rokkantsági nyugdíjasként vagyok eva-s, pl. heti munkaóraszám nem volt)

Kérlek segítsetek, hogy szabályosan jelenthessem ki magam a bt-ből, később ne legyen gondom emiatt.

Köszönöm szépen előre is és minden eddigi segítségeteket is.

tepko1

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

beltag kilépésének változásbejelentése

HozzászólásSzerző: frivi » szomb. nov. 27, 2010 1:55 pm

Kedves Tepko1!

A 10T1041 -et csak akkor kell beadni, ha biztositottként be voltál jelentve.

Az elektronikus jogosultságot a 10T182-en kell megszüntetni.

Az utódodnak kell a 10T201T-n beadni a tulajdonos és képviselőváltozást.

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

beltag kilépésének változásbejelentése

HozzászólásSzerző: tepko1 » szomb. nov. 27, 2010 3:09 pm

Kedves Frivi!!

Hú, akkor még írom, hogy mit is szeretnék és kérném szépen a válaszod.

Kiegészítő tevékenységű (rokkantnyugdíjas) társas vállalkozóként fizetnem kellett a havi 4.950.- Ft-os egészségügyi szolgáltatási járulékot és erről küldtem havonta a 1008-as bevallást is. (1 db M-es lap volt rólam, adószámmal-TAJ számmal). Bért nem vettem fel, csak ez a 4.950 Ft volt a bevallásban. Ezt utoljára már csak novemberre fizetem meg. Ebből szeretnék kijelentkezni, ha egyáltalán kell, mert a válaszod alapján nem is biztos hogy kell beadnom valamit. 

Szerinted? 

Még esetleg az jutott eszembe, hogy minden évben kellett leadnom nemleges NYENYI-lapot is a Nyugdíjbiztosító felé. 

Köszönöm, ha segítesz kibogozni, hogy ezek alapján kell-e beadnom most valamit.

tepko1

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

beltag kilépésének változásbejelentése

HozzászólásSzerző: frivi » szomb. nov. 27, 2010 6:42 pm

Kedves Tepko!

December hónapra a 1008 bevallásban Te már nem fogsz szerepelni.

Ha a helyedbe lépő beltagnak nem lesz /nem kell biztositási jogviszonya a Bt-ben ( és nem is nyugdijas), akkor majd M lap nélkül kell a nullás 1008 bevallást beadni.

De ez már nem a Te felelősséged.Neked arra kell figyelned,mivel eddig Te voltál a bevallások beadására elektronikusan regisztrálva, hogy ezt a jogosultságodat szüntesd meg, jelentsd az Apehnak, mert egyébként a jövőben is rajtad keresik a bevallást, téged büntethetnek. Ezt a 10T182 számú nyomtatványon kell bejelntened.

A térsasági szerződés, cégbirósági átadás megy a maga útján, de a cégnek is kell bizonyos adatokat jelenteni az Apehnak a változásokról,ez a 10T201T nyomtatvány, amit viszont a tagváltozások bejegyzését követően kell, már az utódodnak beküldeni. Remélhetőleg addigra megszerzi az elektronikus bevalláshoz a jogosultságot: 10T180 bejelentés!

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

beltag kilépésének változásbejelentése

HozzászólásSzerző: tepko1 » szomb. nov. 27, 2010 7:16 pm

Kedves Frivi!

Nagyon szépen köszönöm a rám fordított idődet és a részletes segítségedet.

tepko1

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron