Adófórum

Adózási és számviteli információk

VPOP határozat pénzmosási szabályzatról

Adatszolgáltatás

VPOP határozat pénzmosási szabályzatról

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy  aki köteles volt az új pénzmosási törvény alapján készíteni és benyújtani a VPOP felé szabályzatot, az kapott-e visszajelzést, határozatot, vagy akármit a VPOP-tól?

Én majdnem szívinfartust kaptam, amikor szabiról visszajőve egy VPOP-s feladóvevény várt, gondoltam istenem mi van... Erre 2008. áprilisában beküldött szabályzatom elfogadásáról szóló határozatot küldték 2010. novemberében.

Ez véletlen, vagy mással is előfordult?

Milyen büntetés jöhet szóba, ha nem tartom be a szabályzatom minden pontját ( pl: nem írom fel a személyigazolvány számokat...)

Hogyan módosíthatom a szabályzatom, megint be kell küldeni?

Köszi: plamika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

VPOP határozat pénzmosási szabályzatról

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. nov. 22, 2010 7:48 pm

Ne aggódj, nekem kb másfél év múlva küldtek egy levelet, melyben felszólítottak, hogy közöljem: milyen jogviszonyban folytatom a könyvelést, meg még valami hasonlóan fontos kérdésük volt :-)))

Azóta semmi.

És ha módosítasz, azt nem kell beküldeni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

VPOP határozat pénzmosási szabályzatról

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » kedd nov. 23, 2010 4:39 pm

Nálam is pont ez volt, kb. 1,5 év múlva a beküldés után jött egy levél, majdnem frászt kaptam , hogy jaj mi fog történni és akkor annyit irtak, hogy megkapták, iktatták és egy dologban hiányos: nem írtam bele, hogy milyen jogviszonyban végzem a tevékenységet.

Azóta sem hallottam felőlük.

Talán annyit olvastam és ez nem hangoztatták, hogy ami fent van VPOP honlapon minta szabályzat, na az sok mindenben nem jó és erre már valami szakértő írt is hozzászólást.Tehát azt nem célszerű beküldeni, át kell dolgozni

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron