Adófórum

Adózási és számviteli információk

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

Adatszolgáltatás

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Új cég érkezett hozzám, aki egy EU-s cég ( s.r.o ) magyarországi fióktelepe,milyen bejelentőlapot nyújtok be?

Az alapítócég az EU-s (s.r.o), a fióktelepen csak tisztségviselők vannak,akik természetesen nem tulajdonosok.

 Tisztséviselőt be kell-e egyáltalán jelenteni?

Köszönettel Ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

HozzászólásSzerző: barkaszg » csüt. okt. 05, 2006 3:57 pm

Szia Rózsa!

Egy cipőben járunk. A 06201/T-ne jelenti be magát. Tulajdonost nem kell megjeleölni a kitölti szerint, csak azoknak kell akiket ott felsoroltak (kft, bt, kkt..) Az enyém annyiban tér el Tiedtől,hogy az "anyám" nem társaság, hanem egyéni cég :-/

A bejelentkezésnél figyelj,mert az "anya" cég okiratából is kell egy hivatalos magyar fordítás (90) napnál nem régebbi.A www.magyarorszag.hun, a jogszabálykeresőben megtaláltam a fióktelepekre vonatkozó  tv-eket.

Remélem segítségedre voltam valamennyire.

Üdv:Gabó 

barkaszg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » pén. okt. 06, 2006 4:43 am

Szia Gabó!

Köszönöm segítségedet, az anyától kérek egy hivatalos fordítást- ezt nem tudtam!

A 06201/T -vel az a problémám, hogy ha a tulajdonos pontot nem töltöm ki hibás a bevallás, de értelmesen nem tudom kitölteni, mivel ha cég a tulajdonos adószámot kell beírni és az EU-s cégnek nem ilyen formátumú az adószáma szintén nem fogadja el, újrak iírja a hibát!

Szia Ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

HozzászólásSzerző: barkaszg » pén. okt. 06, 2006 6:14 am

Szia Rózsa72!

Valóban hibásnak írja ki az abev-el készített bejelentő lapot! Én beadtam a nyomtatványárus papíralapun.Nem töltöttem ki a tulaj-ra vonatkozó adatokat.Csak a cégjegyzékszámot, adószámot, nevet, levelezési címet, telefonszámotés az alakulás módját.Nálunk a 90 napnál nem régebbi hivatalos magyar fordítás maradt le, ennek ügyében személyesen volt bennt a Fióktelep vezetője, és az ügyintéző elfogadta a bejelntkezési lapot.

Szia, Gabó 

 

barkaszg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

HozzászólásSzerző: barkaszg » pén. okt. 06, 2006 12:32 pm

Szia Ildi!

Ma érkezett meg postán az APEH-tól az adatlap a nyilvántartásba vett adatokról. Úgy tűnik, hogy a tulajdonosi adatokat a 90 napnál nem régebbi "cucc".ból rögzítették.

 

Szia,gabó

barkaszg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

HozzászólásSzerző: barkaszg » vas. okt. 08, 2006 2:58 pm

Szia Gabi!

Engem nagyon érdekelne a fióktelepekkel kapcsolatos összeállításod,és előre is köszönöm, ha elküldöd :)

Az enyém augusztusban "alakult", a fióktelep vezetőjének a jogviszonyával szenvedtem meg,miután több helyen is húlyének néztek a tartós megbízásos kérdéseimmel kapcsolatosan. Amikor a létesítő okiratot aláírták, jött az ügyfél, neki meg azt mondta az ügyvéd, hogy jelentsük be munkaviszonyosra.Az áfsz, azt mondta,hogy tartós megbízási szerződés nincs, ez egy színlelt szerződés, mi keresztetük el a munkaszerződést erre...stb stb stb.

emilem:luxy90@t-online.hu 

barkaszg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » hétf. okt. 09, 2006 4:32 am

Sziasztok!

Köszönöm a sagítségeket és szívesen elfogadom az ehhez a témához kapcsolódó előírásokat.Ez az első ilyen cégem, ha már a bejelentésnél elakadtam, mi lenne később.

emailem: zoe32@freemail.hu

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EU-s cég magyarországi fióktelep bejelentése

HozzászólásSzerző: luxy90 » csüt. aug. 23, 2007 5:49 pm

Sziasztok!

Újra kérdésem lenne a fiókteleppel kapcsolatban. A fióktelep vezetője nálatok milyen jogviszonyban dolgozik? Nálunk eddig munkaviszonyos volt, de a külfi tulaj.ktg.csökkentése miatt a munkaviszony megszünt. Az alapító okirat szerint 2008.aug-ig ez az illető látja el a képviseletet. A fióktelepkeről szóló tv. szerint ezt megteheti tartós jogviszonyban ill. munkaviszonyban.

Tavaly volt egy internetes levelezésem az áfsz-el,aki azt mondta,hogy tartós megbízási jogviszony nem létezik, ez egy bújtatott munkaviszony.

Ugyanakkor láttam,hogy pl. ügyvédek is dolgozhatnak ebben a formában. Mi a véleményetek erről?

Végezheti-e ezt a munkát 0 ft. megbízási díjért? 

Köszi: barkaszg 

luxy90
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég