Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adószám felfüggesztés iránti törlés

Adatszolgáltatás

Adószám felfüggesztés iránti törlés

HozzászólásSzerző: NKrisztina » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egy cég adószámát felfüggesztették (beszámoló beküldésének elmaradása miatt). Semmilyen értesítőt nem kapott róla, csak a cégjeyzékben bukkantunk rá. A bevallást pótoltuk. Szerintetek hol tudnánk minél gyorsabban elintézni azt, hogy megszüntessék a felfüggesztést (APEH, vagy IM)

Segítségeteket előre is köszönöm: Kriszti

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Adószám felfüggesztés iránti törlés

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd okt. 19, 2010 10:16 am

Szia Kriszti!

Én az APEH-ban kezdeném!

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adószám felfüggesztés iránti törlés

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd okt. 19, 2010 10:16 am

Kriszti!

Részletesen itt tudsz olvasni:

http://interport.hu/2009061089/Az-adoszam-felfuggesztese-torlese.html

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Adószám felfüggesztés iránti törlés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. okt. 21, 2010 7:40 am

Kriszti!

Először az APEH Bevallási Osztályát kellene hívnod, ugyanis a felszólító leveleket ők küldték.

Az is elképzelhető, hogy az üv nem vette át a levelet.

Mondjuk nem sok esélyt látok arra, hogy a 60 nap letelte előtt megszüntessék az adószám felfüggesztést.

Igaz az Art azt írja, hogy ha az Adóhatóság felszólítása ellenére a cég nem tesz eleget közzétételi kötelezettségének, az adószámát 60 napra felfüggesztik. Azt is írja továbbá, hogy ez ellen fellebbezésnek helye nincs. 

Úgyhogy abban az esetben ha felszólítás nem történt, mégis felfüggesztették, passz, ha beszélsz velük erre biztos tudnak válaszolni.

Érdekességképpen: Fejér megyei céget már július első napjaiban felszólították (jún.30-án kelt levél), legvégső határidőént a közzétételre aug. 14-et megjelölve, ugyanakkor az a bp-i cég akinek szintúgy nem került beküldésre a Beszámolója addig a napig (aug.14) semmiféle felszólítást nem kapott. Úgy tudom, akiket felszólítottak aug. 14-et jelölték határidőként (hangsúlyozom akikről én tudok).

Tehát először szerintem APEH, de előtte ellenőrizd le hogy rendben van-a Beszámoló. Ha nem látható, az irm-nél reklamálni kell. 

http://www.e-beszamolo.kim.gov.hu/

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég