Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bejelentés elveszett bélyegző esetén

Adatszolgáltatás

Bejelentés elveszett bélyegző esetén

HozzászólásSzerző: NKrisztina » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egy cégnek elveszett (pontosabban ellopták) a bélyegzőjét. Kérdésem az lenne, hogy ezt be kell-e jelenteni valahol. A Rendőrségen már természetesen bejelentette. Szerintem a bélyegző használatát nem írja elő jogszabály (cáfoljátok, vagy erősítsetek meg), az más kérdés, hogy sok helyen ragaszkodnak hozzá.

Kriszti 

 

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bejelentés elveszett bélyegző esetén

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd okt. 19, 2010 9:34 am

Szia!

A bélyegző elvesztése esetén arról jegyzőkönyvet kell felvenni, és a bélyegzőt hivatalos lapban érvényteleníteni kell. Ez azért szükséges, hogy ne tudjon illetéktelen személy ezzel a bélyegzővel visszaélni. A bélyegzőt egyébként nem csak vásárláshoz használják, hanem esetleg a cégjegyzés is bélyegzővel együtt érvényes. 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Bejelentés elveszett bélyegző esetén

HozzászólásSzerző: Kiskovács » kedd okt. 19, 2010 2:41 pm

Szia! A "régi világban" a Magyar Közlönyben kellett - hirdetéssel - közzétenni, és használatát egy adott időponttól kezdve érvényteleníteni. Persze akkor még a cégeknél a bélyegzőkön sorszám is volt, és arra való hívatkozással könnyű volt a sokból azt az egyet kivonni a forgalomból, ma már nem tudom, hogyan lehet ezt megtenni, hiszen a cégnek bélyegzőre ezután is szüksége van. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Bejelentés elveszett bélyegző esetén

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd okt. 19, 2010 3:04 pm

A helyzet az, hogy akárkinek lehet szinte akármilyen bélyegzője. Én mint egyéni vállalkozó az interneten rendeltem egyet amin rajta van név-adószám- ... és semmi nem kellett hozzá, akár egy Kft-re is kérhettem volna egyet.  Szerintem már nincs akkora jelentősége a bélyegzőnek, és nem tudom ilyenkor mit kellene csinálni.  Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bejelentés elveszett bélyegző esetén

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. okt. 25, 2010 7:06 am

http://www.azuzlettars.hu/pecsetes_titkok2

bélyegző elvesztése

KJ.

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron