Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

Adatszolgáltatás

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: csirip » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! A cégeknek ugye szept. 1.ig legkésőbb módosítani kell a Társasági szerződésüket. Egy-két ügyfél már volt nálunk ügyvédnél, de a hajamat téptem, mert az ügyvéd a felét nem vette bele a társ. szerződésbe...(pld. osztalék felvétel lehetősége..) Tudtok olyan helyet, ahol értelmesen (kevésbé értelmes ügyfél számára is érthetően) le van írva hogy mikre figyeljenek a társ. szert. módosításakor? És esetleg van ebben profi ügyvéd ismerőse valakinek, aki segít a kedves ügyfélnek ezt elintézni? Tudom, hogy nem reklámoldal, de hátha.....vagy privátban: csirip22@freestart.hu előre is köszi!
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: NErika » szomb. márc. 31, 2007 3:35 pm

Szia Csirip!

A szeptember 1- az a törvény betűje szerint igaz,  De mivel a mérleget taggyűlésen kell elfogadni, legkésőbb 2007-05-30-ig (150 nap itt telik le nem 31-én) tehát ha ekkor taggyűlnek aztán postára adnak mindent akkor is volt egy taggyűlés, ami miatt módosítani kell a Társasági szerződést, azt pedíg 30 napon belül be kell adni a Cégbíróságra, így szerintem, legkésőbb junius 30.-val mindenkinek módosítania kellen a Társasági szerződést. Jóval előbb mint szeptember 1.  Ügyvéd ügyben nem tudok segíteni sajnos.

"GT 336. § (1) Azon gazdasági társaságoknak, amelyeknek a cégbejegyzése e törvény hatálybalépésekor folyamatban van, a gazdasági társaságokról szóló 1997. évi CXLIV. törvény rendelkezéseinek kell megfelelniük. Ez a rendelkezés irányadó a folyamatban lévő formaváltási, egyesülési és szétválási eljárásokra is.
(2) E törvény hatálybalépése előtt a cégjegyzékbe már bejegyzett, valamint az (1) bekezdés alá tartozó társaságok legfőbb szervüknek az e törvény hatálybalépését követő első ülésén, de legkésőbb 2007. szeptember 1-jéig kötelesek társasági szerződésüket e törvény rendelkezéseihez igazítva módosítani, és eddig az időpontig azt a cégbírósághoz benyújtani. E határidő eredménytelen eltelte után a cégbíróság a társasággal szemben a megszűntnek nyilvánítás törvényességi felügyeleti intézkedést alkalmazza (Ctv. 84. §)."
  

Üdv Erika
 

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: brad » szomb. márc. 31, 2007 5:31 pm

Az idézett rész szerint: ..."e tv. hatályba lépését követő első ülésen, de legkésőbb 2007.09.01-ig...." én úgy értelmezem, hogy ez nem feltétlen azt jelenti, hogy a mérleg elfogadó ülésen a tsz.módosításról is dönteni kell, hanem vagy akkor, vagy legkésőbb az említett időpontig. Persze ez megint a szokásos, több féleképpen értelmezhető megfogalmazás, amelyen már nem is csodálkozunk, ami elég baj, mert egyre több az olyan tv. amelyet lehet így is, úgy is érteni. S sajna egy ellenőrzésnél nem igazán mi vagy az ÜF van általában abban a helyzetben, hogy rázhatná a nyálát. Ezért akinél nem nagy gond készítesse el "időben".

Jahhh, az meg ügyvédi fogás, hogy nem minden kerül bele ami kell,  lesz indok egy újabb találkozóra,

ÜF:(, ügyvéd :)

brad
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: KovacsJ » vas. ápr. 01, 2007 7:03 am

Sziasztok

Én elküldtem az ügyfelet ügyvédhez a módosítások miatt, azzal jött vissza, hogy az ügyvéd azt mondta, hogy nincs ilyen kötelezettsége. Most Én mit tegyek?

Kovácsné

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. ápr. 01, 2007 7:45 am

Szia! Másik ügyvédhez kell elküldeni! Üdv.
kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd ápr. 03, 2007 8:39 pm

Sziasztok!

Ügyvéd ismerősömtől tudom, hogy külön felkészítőn vettek részt e témában. Azt gondolom, hogy azért erről a témáról illik nekik tudni. Sőt!!!! Ha valaki nem tud róla azt tényleg nagy ívben el kell kerülni.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: csirip » szer. ápr. 04, 2007 5:16 am

Kedves Brad!

Lehet, hogy üzleti fogás amit írsz, de pld. ügyfelem felhívta ügyvédet, hogy új tevékenységet végezne, módosítsák a társ. szerz.(ez volt tavaly) Időpont stb. Ráadásúl az  ügyvéd 50 km-re volt. Odakocsikáztak. Mire odaértek az ügyvéd + 2 tanonc épp a tv-t olvasták, és közölték , hogy bocsi nem is kell módosítani most már a szerződést.....No comment.....Ügyfél örjöngve hívott fel, hogy elmesélje hogy járt....

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: NErika » szer. ápr. 04, 2007 5:47 am

Kedves Csirip!

Pedíg ezt tényleg nem kell módosítani 2006-07-01 óta (kedvező változásnak szánták) , több adós tanfolyamon elhangzik, hogy csak az Apeh-nak kell bejelenteni és ezt nem szabad elfelejteni. A Társasági szerződésben elég a fő tevékenység rögzítése....

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: csirip » szer. ápr. 04, 2007 5:58 am

Szia NErika!

Igen. Tudom, hogy így van...De gondolj bele ügyfél helyébe, aki nem könyvelő, nem ügyvéd. Büszke is volt magára, hogy emlékezett, hogy ügyvédhez kell mennie, mielőtt új tevékenységet végezne....Felhívta az ügyvédet, aki elmondta hogy persze, így van....Mire odaért, valaki súgott az ügyvédnek, hogy nem is kell társ. szerz. módosítás....Ügyfél előtt olvasták hárman a törvényt és boncolgatták. Ügyfél persze ledöbbent. Azért ez irtó ciki egy ügyvédi irodának nem???? 

 

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cégek szept.1-ig társ.szerz. módosítás

HozzászólásSzerző: NErika » szer. ápr. 04, 2007 6:09 am

Teljesen igazad van (((::: én most egy osztalék előleg miatt harcolok, mert 150 eFt-ért módosította az Ügyvéd Úr a Társasági szerződést (elvileg újra kellett írnia szegénynek) de kimaradt belőle a 133.§ ra hivatkozás, az osztalék előleg felvételére és kötelezettség annak visszafizetésére. Szerintem rengeteg hibával dolgoznak (tisztelet a kivételnek), gyakori a hiánypótlás stb amit az ügyfél sokszor nem is tud meg.

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég