Adófórum

Adózási és számviteli információk

felszólítás adóbevallás benyújtására

Adatszolgáltatás

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: helen3 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Ma kaptam az Ahivataltól TV.levelet a 1065-ös II.névi bevallás 8 napon belüli pótlására levelet.
Ez azért is érdekes,mert éves bevallónak münősül a cég a 2008-évi teljesítménye alapján,és erről az APEH értesített.
Telefonálni már nem tudam,mert 16h után jött a postás.
Az eBev szolgáltatásokhoz meg nem tudok vmi miatt belépni,kidob és csak az értesítési tárhelyre enged belépni.Meg akartam nézni a törzsadatokat !!
Légyszíves segítsetek:
Szerintetek most ilyenkor mi van?
Mi alapján soroltak át?
Az I.névi bevallást miért nem kérték?
Hogyan tudom beállítani a gépemet, hogy be tudjak lépni az eBev-be(az otthoni gépemen be tudok lépni)?
Köszi előre is a válaszokat:Üdv:))Helen
Most megpróbálok még a vihar előtt elindulni,csak 20h-után leszek gépközelben.
helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. aug. 16, 2010 3:02 pm

Szia!

Ha tudod a munkahely belépőkódját és jelszavát akkor otthon is be tudsz lépni és megnézni a törzsadatokat.

Nem lehet, hogy 2010-ben közösségi adószámot kértetek? vagy esetleg  elérted az értékhatárt? Ámbár az utóbbit honnan tudhatná az Apeh...???

ac) évente kell adóbevallást benyújtania, ha a tárgyévet megelőző második évben az elszámolandó adójának éves szinten összesített - vagy annak időarányosan éves szintre átszámított - összege előjelétől függetlenül nem érte el a 250 ezer forintot, feltéve, hogy nem rendelkezik közösségi adószámmal,

ad) az éves bevallásról negyedéves bevallásra kell áttérnie, ha a tárgyévben az év elejétől - előjel helyesen - összesített fizetendő és levonható előzetesen felszámított adó különbözete az ac) pontban meghatározott értékhatárt elérte, vagy az adóév közben az adóhatóság számára közösségi adószámot állapított meg. A tárgyévi első bevallását a tárgyév első napjától azon negyedév utolsó napjáig terjedő időszakról kell - a negyedéves bevallás benyújtására előírt időpontig - benyújtania, amelyben az értékhatárt elérte, illetve amelyben az adóhatóság közösségi adószámot állapított meg.

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: helen3 » hétf. aug. 16, 2010 8:15 pm

Szia Napraforgó!

Lehet hogy nem egészen jól írtam le,nem a belépő-kóddal van a baj,mert itthoni gépemről az eBev-re be tudok lépni,minden az általam ismert belépési kóddal(a munkahelyivel is),de a munkahelyemen csak az értesítési tárhelyig enged a gépem=a  munkahelyi gépemen vmi olyan beállítás van,-vagy nincs, ami nem enged tovább.

Sajnos igen - kevés ezek szerint a szgép-es tudásom.

Viszont lekérdeztem a törzsadatokat:NINCS közösségi adószám kérve,de idemásolom ezt az igen érdekes 2 sort:

Bevallói típuskód Éves bevalló (2010)

ÁFA bevallói jogcímkód Negyedéves áfa bevalló, értékhatár átlépés miatt

Honnan veszik az értékhatár átlépést, mikor még ebben az évben még nem volt áfa bevallásom?2010. 02. 07-i APEH értesítés másolata(sajnos az ékezetek elcsúsztak a másolásnál):

ADÓ- ÉS  PÉNZÜGYI  ELLENORZÉSI  HIVATALAPEH Közép-magyarországi Regionális IgazgatóságaBevallási Osztály 7.

Adózó neve: …….. KERESKEDELMI ÉS SZOLGÁLTATÓ KORLÁTOLT FELELOSSÉGU TÁRSASÁG

Adózó adószáma: ……..-2-41

Tisztelt Adózó!Tájékoztatjuk, hogy az adózás rendjérol szóló, többször módosított 2003. évi XCII. törvény(továbbiakban: Art.) 1. számú mellékletének I. rész A/6. pontja, B/3. a)-b) pontja és a 2. számú melléklet I. rész Határidok fejezet 2. pontja szerint, a 2008. évi kötelezettség adatai alapján 2010.január 1-jétol éves bevallónak minosül az általános forgalmi adó tekintetében.Az Art. 175. § (13) bekezdés f) pontja alapján - okmányirodai regisztrációval rendelkezomeghatalmazottnak az eBEV portálon - lehetosége van az adóhatóság által nyilvántartott adatokat megtekinteni, melyek között az áfa bevallói jogcímkód (január 1-jei és az évközi változások) is megtalálhatók.Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a bevallási kötelezettség nem, vagy nem határidore történoteljesítése az Art. 172. § (1) bekezdés b) és c) pontjai alapján magánszemély esetében 200 ezer, más adózó esetében 500 ezer forintig terjedo mulasztási bírság kiszabását vonhatja maga után.Adó- és Pénzügyi Ellenorzési Hivatal

Holnap telefonálok,és remélem megtudom  mire is alapozzák az értékhatár átlépést.Üdv:))Helen

helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: helen3 » kedd aug. 17, 2010 8:09 am

Sziasztok!
Sajnos jogos a felszólítás.
Átnéztem a kinyomtatott bevallásokat Volt küldve I.névi bevallás.
Ezt sajna az én hibám nagyon elnéztem.
Ilyen még nem történt velem, most nagyon padlón vagyok.
Üdv:))Helen
helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd aug. 17, 2010 8:37 am

Helen,mindenki emberből van. Kelj fel a padlóról, és azt tedd előtérbe, hogy csak hiánypótlási felszólítást kaptál, nem mindjárt büntit :-)))

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: helen3 » kedd aug. 17, 2010 9:37 am

Köszi a biztatást!
Zsuzsa,Igazad van,nem tehetem meg, hogy a padlón töltsem ki a dühömet a saját hségem miatt. 
A Tanulságot levontam,ezentúl jobban figyelek,és Igyekszem a bevallást S.O.S pótolni.
Üdv:))Helen
helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd aug. 17, 2010 9:45 am

Helen, az ember feje nem káptalan. Én úgy segítettem magamon, hogy év elején csinálok egy kis kockás táblázatot, külön-külön minden bevalláshoz. Első oszlopban a cégek/ev-k szerepelnek, aztán a többi oszlopban a hónapok. És amikor egy-egy bevallásnál megnyomom a "küldés" gombot, és látom, hogy rendben elment, abban a szent pillanatban beírom a dátumot a megfelelő kockába.

Áfánál meg előre kisatírozom a negyedéveseknél azokat a hónapokat, amikor nem kell küldeni.

Lehet, hogy kicsit macerás, de egy rápillantással látod, hogy van-e még valami vissza.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: kovine » kedd aug. 17, 2010 10:03 am

Sziasztok, én is hasonló módon próbálom a kontrolomat megoldani ahogy Zsuzsa írta. Mégis a első negyedévben el maradt egy áfa bevallásom. Küldtek az értesítési táramba felszólítást amit pótoltam, azóta semmi  hálistennek nem volt bünti.Hát szóval az vét aki dolgozik.

Juli

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: Kiskovács » kedd aug. 17, 2010 10:20 am

Szia Helen! Van még egy dobásod! Írj egy "Igazolási kérelmet", melyben leírod, hogy a bevallás benyújtása azért maradt el, mert a saját belső nyilvántartásodba /lásd: Zsuzsa/ hamarabb beírtad az elküldés tényét, mint ahogy az ténylegesen megtörtént volna. Tekintettel arra, hogy a korábbi időszakokban részedről határidőn túli bevallás nem volt, kéred, hogy a büntetés kiszabását mellőzni sziveskedjenek. Ezt arra a napra kell dátumozni, amelyik napon a bevallást elküldöd. Azt is kinyomtatod 2 pl-ban + az Elfogadó E-bev nyugtát, és az egyik garnitúrát mellékeled az Igazolási kérelemhez, és abban a percben rohansz az APEH-hoz, hogy beadd. Csak akkor fogadják el, ha az Igazolási kérelem beadásának napja megegyezik a bevallás elküldésének napjával. Egyszer én is hasonlóképpen jártam, a benyújtott igazolási kérelemre kb. 6 hónap múlva kaptam választ: bünti nincs. Üdv. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

felszólítás adóbevallás benyújtására

HozzászólásSzerző: helen3 » kedd aug. 17, 2010 10:30 am

Zsuzsa!!
"Megvettem",ezt a tanácsodat is.
Mindig tudtam,hogy Szuper jó a fórum,és a fórumozók.
Nem akarom jobban ragozni, hogy mennyire, mert esetleg félreértenéd.
Köszi:))Helen
helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég