Adófórum

Adózási és számviteli információk

Családi gazdálkodó...

Adatszolgáltatás

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: osszeg » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Kérem szépen, aki tud, segítsen. Egy regisztrált családi gazdálkodásban a férj és a feleség szerepelt idáig (2006-ban 16 millió bevétel). Idén januártól két unokát is bevett a családi gazdálkodásba. Az egyik főiskolát végzett, semmi biztosítással idáig nem redelkezett. Ez lesz élete első biztosítási jogviszonya. Most bejelentette az apehnál a 07T051-esen biztosítottnak, ami szerint április 12-ig bevallást kellene adni róla. Mennyi tb-t kell fizetni utána? A másik 13 éves, ő nincs bejelentve az 51-esen. Lehet ő családi gazdálkodó 16 éves kor alatt? Köszönöm előre is válaszokat!
osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. márc. 29, 2007 11:57 am

Szia!

Az APEH honlapján nem régen jelent meg erről egy tájékoztató, szerintem olvasd el és ha még marad nyitott kérdésed akkor lehet róla beszélgetni.

A családi gazdálkodást folytató magánszemély adózásának alapvető szabályai
2007/21.
2007.03.22.
 
Üdv. 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. márc. 29, 2007 12:34 pm

Jobb, ha a tájékoztatóra hallgatsz, mint rám, az előbb téveset írtam.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: agro-mester » csüt. márc. 29, 2007 1:03 pm

Szia!

Mivel 2006. évi őstermelői bevétel a 8-8millió forint, meghaladta a -támogatások nélkül számított - 7millió forintos értékhatárt, ezért a főszabály szerint a biztosított őstermelő 2007 jan. 1-ét követően a tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér után fizet (29% tb + 8,5% nygb + 7% egb) Mindezt negyedévente a 07085-ös bevallásban vallja be.

A 2007. évben kezdő őstermelőnek mindig a minimálbér után kell a járulékot megfizetnie. A 13 éves kiskorú, ezért ő mentes a járulékfizetéstől, a főiskolát végző pedig a kezdő járulékfizetésre kötelezett.

2008-ban már 4 felé oszthatják a bevételt és ha így marad a 7millió értékhatár alá fognak esni.

Üdv. S.Éva 

agro-mester
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: osszeg » csüt. márc. 29, 2007 1:29 pm

Köszönöm agro-mester! Kutakodtam az apeh honlapján, és így már, hogy megerősítettek, így már jobban "érthető" az apeh is, bár inkább az adózással kapcsolatosan találtam okosságokat. A tb-nél azon akadtam fenn, hogy "már működő" a gazdaság, de a kezdő dolgozónak mi legyen a tb. alapja? Akkor a 65500,- után meg kell, hogy fizesse a járulékot? Az ez évi bevételnek ehhez az évhez nincs köze, majd a jövő évben számolhatunk vele? A 13 éves gyerek lehet családi gazdálkodó? Őstermelő az nem lehet csak 16 éves kortól. Aki után megfizetjük a tb-t, ott természetesen munkabér költség is elszámolható? Köszönöm!
osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. márc. 29, 2007 1:51 pm

A 13 éves gyerek semmiképpen nem lehet gazdálkodó, mert 16 éves kor alatt nem lehet "dolgoztatni" kiskorút.A gyermekmunka tilos! Még papíron is.:))

Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: osszeg » csüt. márc. 29, 2007 2:39 pm

Szerintem sem dolgozhat 13 évesen. Viszont utána kell kérdeznem, mert tényleg azt mondta, hogy bejegyezték a családi gazdálkodásba. Akkor ugye, a bevétel "osztásánál" (mármint adózáskor) sem lehet beszámítani? A biztosított családi gazdálkodónak kell fizetni valamilyen ehot?
osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » csüt. márc. 29, 2007 3:26 pm

Családi gazdaság tagja már az egy napos gyerek is lehet. Külön őstermelői igazolvány csak 16 éves kortól váltható ki.

Gyakorlat, hogy a gyerekeket bepakolják a családi gazdaságba, így a jövedelem jobban szétoszlik.

A főiskolás véleméynem szerint a minimálbér után fizeti meg a járulékait. A 13 éves nem fizet semmit, mert kiskorúsága révén válik biztosította.

Azt tudakold ki, hogy a 16 milliós bevétel tartalmaz-e támogatást, mert ha igen (kb 2 milliót), akkor az előző évi árbevétel után fizetik idén a járulékot.

escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. márc. 29, 2007 4:40 pm

Sziasztok! Escheuringgal értek egyet. Nekem 5 családi gazdaságom van. A tagok között van 85 éves nagymama és 5 éves unoka is. A főiskolát végzett unoka - amennyiben ez az első biztosítási jogviszonya, szerintem is a minimálbér után fizeti meg a járulékait és rá vonatkozik a kötelező magánnyugdíjpénztári tagság is. A kiskorúnak nincs fizetési kötelezettsége. Üdv: Mari
kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Családi gazdálkodó...

HozzászólásSzerző: agro-mester » csüt. márc. 29, 2007 5:50 pm

Sziasztok!

 A családi gazdaság tagja lehet a kiskorú (több családi gazdaságba már pár napos gyermeket beiratnak=adó kedvezmény miatt). Ahogy irtam már a 2007-ben a családi gazdaságba bekerült emberkének a minimálbér (65500ft) után kell a járulékokat megfizetni. Ha pl. teszem azt a családi gazdaságnak az idén is 16millió lenne a támogatással csökkentett bevétele akkor 2007-es évre már a 16milliót néggyel oszthatja, igy nem éri el a 7milliós határt és 2008-ban már nem a minimálbér, hanem az árbevétel 20%-ának a 8,5% nygd + 4% egb.-i járulékot kell fizetniük.

Az idén még a férj+ feleség támogatás nélküli bevétele meghaladja a 7millió Ft-t, nekik ezért kell a minimálbér után fizetni, a kezdő főiskolát végzettnek pedig az adott évben kezdés miatt kell a minimálbér után fizetni.

Üdv: S.Éva 

agro-mester
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron