Adófórum

Adózási és számviteli információk

Körny.term.díj bevallása

Adatszolgáltatás

Körny.term.díj bevallása

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem szépen segítségeteket: Nem csináltam még termékdíj bevallást, legszívesebben nem is tenném, de kénytelen vagyok, azt mondják az ügyfelek, hogy a könyvelők csinálják. Az EV-nek van Vpid száma, most töltöttem ki a R01-es regisztrációs lapot. Ennek iktatásáról kapok majd a vpop-tól valamit vissza? Nem áfa köteles egyéni vállalkozó, virág, ajándék kiskereskedő. Termékdíj fizetési kötelezettsége talán nem lesz. A bevallást mikor, milyen időközönként kell beadni? Mi a bevallás száma, honnan tölthetem le? Két telephelye van, ilyenkor elég egy vpid szám? Analitikában mit kell vezetni? Köszönöm szépen a segítségeteket!

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Körny.term.díj bevallása

HozzászólásSzerző: Szjuli » hétf. jún. 28, 2010 8:44 pm

Ha ennyire nem vagy képben ternékdíj ügyben, akkor azt javaslom, hogy inkább ne vállald el. Persze, hogy azt mondják az ügyfelek, hogy a könyveli csinálja, hiszen így a legkönnyebb. Csakhogy a termékdíj nem csak abból áll, hogy bevallást adunk és kész. Ennél sokkal összetettebb a feladat, és habár adhatunk tanácsokat részinformációk alapján, attól még lehet, hogy rossz lesz az eredmény.

 

Kezdjük azzal, hogy ha valaki nem esik termékdíj kötelezettség alá, akkor nem kell semmiféle bevallást, bejelentést és egyebet tennie. Tehát először döntsd el, hogy kötelezett-e vagy sem.

A VPID nbem elég, kell egy GLN szám is, majd utána be kell jelenteni a kötelezettségeket m(ha nem visszamenőleg csinálod, akkor KT10BEJKE nyomtatványon, ha visszamenőleg, akkor az adott évnek megfelelő nyomtatványon).

Bevallást ebben az évben negyedévente kell tenni, kivéve az újrahasználható csomagolásról, amelyről évente egyszer. Minden nyomtatványt megtalálsz a VPOP lapján. De jó kiinsulási pont a www.termekdijinfo.hu oldal (innen linkek menüponton keresztül gyorsan meg lehet találni mind a nyomtatványokat, mind a nyomtatványokhoz szükséges programok letöltési helyét). És természetesen egy csomó hazsnos információt is megtalálsz ezen az oldalon.

Szjuli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Körny.term.díj bevallása

HozzászólásSzerző: 494 » kedd jún. 29, 2010 9:22 am

Igazán  köszönöm! Virágbolt, kötelezett lenne a bevallásra. Ráadásul másik virágboltos kollégája mondta neki, hogy a könyvelők ezt csinálják. Régóta könyörgöm neki, féltettem a büntetéstől. Már 2009-ben megkértem a vpid számot neki, de a bejelentőt (R01) csak most csináltam meg, elmúlt héten adta fel. Azt olvastam itt a forumon, hogy a vpid szám megkéréséhez kell a GLN szám... Én kértem meg neki a vpid számot, de esküszöm, nem találom a GLN számát, én nem emlékszem, hogy azt kértem volna neki!? Ez lehetséges? Még ezt a GLN számot megkérem neki, de én egyebet nem tudok tenni... Nem értek hozzá. Azt mondja, küldjem az ő ügyfélkapuján a bevallásokat, de úgy sem merem bevállalni. A mentesség az bizonyos mennyiség esetén kérhető? (maga az üzlet az nincs 50nm, de úgy tudom, ez egy dolog...) Köszi!

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Körny.term.díj bevallása

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. júl. 01, 2010 8:37 am

5 cégem is van, aki termékdíjas, de egyiknek sem én csinálom, mert én úgy gondolom, hogy ez nem egy könyvelő feladata. Ehhez különböző cégek alakulták már nagyon rég és azok megkérik ennek az árát, amit teljesen jogosnak tartok. A termékdíjnál mindenféle kritérium van, sok-sok számolást igényel, és ha valamit elrontassz, hát abban nincs köszönet. Az ügyfelek természetesen nagyon gyorsan rávágják, hogy ez a könyvelő dolga, mert másnak fizetni kell érte (pl. egy szerződést csinálj meg neki ingyen, mert az ügyvéd komoly pénzt kér érte, de tőled ezt természetesnek veszik). A lényege a mondandómnak: nem a könyvelő dolga a termékdíjbevallás.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Körny.term.díj bevallása

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. júl. 01, 2010 9:32 am

Én is így gondolom. Megcsináltam nekik az alapokat (vpid,bejelentkezés, gln) és kész. A többit csinálja szakember. Köszönöm a segítségeteket!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég