Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elektronikus számlacsomag

Adatszolgáltatás

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az értesítési tárhelyre kaptunk egy elektronikus számlacsomagot a céginformációs szolgálattól, de nem tudom megnyitni, és a számítástechnikusnak sem sikerült. (Közöltem is vele, hogy semmivel sem tud többet mint én)

Ti is kaptatok ilyet? Sikerült megnyitni? Mi lehet benne? 

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: Bényiné » kedd jún. 01, 2010 5:49 pm

Szia!

Én is kaptam, és próbálkoztam megnyitni, de nem sikerült. Felhívtam a 189 telefonszámot, közölték, hogy ezt nem is fogom tudni megnyitni, ilyen formátumban mentsen el, ellenőrzéskor ezt kérhetik tőlem. Nem egészen értem a célját, és értelmét, de  ezen már nem lepődök meg.

Bényiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: l.nora » kedd jún. 01, 2010 6:04 pm

Sziasztok !

Ezen a linken találtok erről infót:

http://www.e-beszamolo.irm.hu/utmutato-eszamla.aspx 

Az elektronikus beszámoló sikeres beküldését követő 15 napon belül megküldésre kerül két elektronikus küldemény, melyek tartalmaznak egy számlaképet, illetve magát az elektronikus számlát.

  1. A számlakép pdf formátumban kerül megküldésre a könnyebb feldolgozás érdekében. (minta letöltése)
  2. Az elektronikus számla .x132 formátumban kerül megküldésre. Kérjük, ezt a fájlt mentse el, és őrizze meg, mivel adóellenőrzés során az APEH felé ezt az elektronikus dokumentumot kell bemutatni. (minta letöltése)
 
Én ezt úgy értelmezem, hogy az elektronikus számla .x132 ugyanazt tartalmazza mint a pdf formátumú számla, és ezt is azt is meg kell őrinzni....
 
Üdv. Nóra 

 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd jún. 01, 2010 6:04 pm

Szia!

Nem kell megnyitni az elektronikus számlát, csak el kell menteni. Ha ellenőrizni akarják majd megnyitják az ellenőrök. Logikus magyarázata nincs, hogy miért kapunk olyan számlaértesítést amit nem tudunk megnézni. Csak számlaképet adnak róla.

Üdv. Olga

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » szer. jún. 02, 2010 5:07 am

Sziasztok!

Én arra is gondoltam, hogy ki kellene tenni őket CD-re is, mert mi van, ha valami történik a géppel?

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: ticus » szer. jún. 02, 2010 9:17 am

Mentsétek el a tartós tárhelyre, akkor az ügyfélkapun mindig megmarad, ha elszáll a gép, akkor is.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » szer. jún. 02, 2010 9:50 am

És a tartós tárhelyre mennyit lehet menteni, és meddig marad meg?
Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: ticus » szer. jún. 02, 2010 12:58 pm

Azt írja: Az archivált elem megőrzési idejét Ön határozza meg. Tehát gondolom, addig marad, amíg nem törlöm, vagy meg nem szűnik az ügyfélkapum. Viszont összesen 30MB tartós tárhely áll rendelkezésre, előbb-utóbb lehet, hogy törölni kell.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. jún. 02, 2010 1:40 pm

Sziasztok!

Azt valaki meg tudná magyarázni, hogy ezt ki, mikor és miért fogja ellenőrizni?

A ktgtérítésről kaptam igazolást, befizetve, beszámolót elfogadta az irm, tehát már igazolva van kétszer is, hogy megfizetésre került az összeg.

Ki ellenőrzi az apeh? Hogy véletlenül nem-e jogtalan a 600 ft áfa levonása (marha nagy visszaélés lenne), vagy egyáltalán mi értelme?

Ja! Majd egyesével minden cégét CD-re írom, oszt őrizgeti az ügyvezető! Nem is! Inkább mindegyiknek egy pendrivot veszek!

Vagy! Készíttetek egy üveges vitrint kizárólag erre a célra, de golyóállót ám, a számítógépet ott fogom tartani búra alatt, sőt, még az őrzéséről is gondoskodok!

Ha meg az apeh látni szeretné, beviszem az egész gépet a hátamon (de őrző-védőt fogadok fel, út közben el ne vesszen), oszt lesegessék!

Ekkora baromságot!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Elektronikus számlacsomag

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. jún. 02, 2010 9:37 pm

na jó! Elolvastam a 2. hsz-t, tehát az apeh-nek kell bemutatni!

"ezt a fájlt mentse el, és őrizze meg, mivel adóellenőrzés során az APEH felé ezt az elektronikus dokumentumot kell bemutatni. (minta letöltése)"

De mit ellenőriz rajta? Még én sem értem mit írnak!

Na majd fokozott figyelmet fordítunk erre (IS)!

Akkor várom a pakkot, mint Nyilas Misi!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron