Adófórum

Adózási és számviteli információk

Korlátolt felelősségű társaság alapítása!

Adatszolgáltatás

Korlátolt felelősségű társaság alapítása!

HozzászólásSzerző: Roopert » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv!

Érdekelne, tud e nekem bárki valami okosat mondani az ügyben, ha egy Kft alapításánál az egyik törzsbetéttel rendelkező tag (2 tag van összesen 50-50%-os résszel) BAR listás 2.000.000. Ft.-al! Ez egy ki nem fizetett újautó tartozás. A kérdésem arra irányulna tehát, hogy érdemes e ennek a két tagnak Kft-t indítani, mert a kettő nem üti egymást, vagy nem érdemes, mert ahogy a Kft elindul, a bank vagy az adóhatóság ráteszi a kezét? Én probáltam utána járni, ezidáig nem sok sikerrel! Biztos vannak nálam okosabb emberek is, akik többet tudnak erröl, szivesen fogadok bármi segitséget vagy ötletet!

Köszönettel: Roopert 

Roopert
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Korlátolt felelősségű társaság alapítása!

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. ápr. 25, 2010 7:16 am

Szia!

Azt nem tudom, hogy a kft-ben való üzletrészét lefoglalhatják-e, azt azonban biztosan tudom, hogy egy esetleges kft-s hitelfelvételnél vagy pályázatnál komoly akadály a bár-listás tag :-(((

Olyan szinten komoly, hogy ez kizáró ok lehet.

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Korlátolt felelősségű társaság alapítása!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 25, 2010 7:41 pm

Sziasztok!

A Kft-ben lévő üzletrészt LEFOGLALHATJÁK!

Nálunk a múlt hónapban történt, hogy 100 eFt-os üzletrészét lefoglalta az APEH egy fiatalembernek, akinek diákhitel tartozása volt. Tavaly azért lépett be eme "nagy" összeggel a társaságba, mert munka nélkül volt, és mg-i pályázattal akart "szerencsét próbálni" (amihez kellett a TÉSz tagság). Most ennek is vége....a többit nem tudom ezekután honnan szedik be? Inkább hagyták volna ÉLNI, s akkor talán az egészet vissza tudta volna fizetni... Üdv.

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron