Adófórum

Adózási és számviteli információk

T201T javítása,helyesbítése miként

Adatszolgáltatás

T201T javítása,helyesbítése miként

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!  Mos találkoztam azzal, hogy az egyik ügyfél a 09T201T-n jelentett be társasági szerzőésben nem szereplő, akkor megkezdett tevékenységet, de a T201T-n rossz sorba írta be, mert a főtevékenységhez írta és nem az egyéb tevékenységekhez, mint új egyéb tev.

Ahogy az E-bev-ben nézegettem a törzsadatokat, ott tűnt fel, hogy néz már ennek a cégnek nem is az a főtevékenysége, ami a törzsadatban főtev-ként szerepel.. így derült ki.

Viszont nem találom annak a módját, hogy miként lehetne ezt a T201T-t "helyesbíteni..  De azt sem értem, hogy az APEH miért fogadta el ezt a bejelentést, ha a cégnyilvántartásban nem ez a főtevékenység.

Ha valaki tudja a módját, kérem segítsen.

Üdv

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

T201T javítása,helyesbítése miként

HozzászólásSzerző: furio » szomb. ápr. 24, 2010 3:02 am

Szia melcsi62!

A cégbíróság újabban kb. 1 éve nem jelent át semmilyen tevékenységet, mindent a vállalkozónak, ill. könyvelőnek kell. Amennyiben nem jó akár a fő, akár a melléktevékenység a törzsadatok között, akkor adjál be újabb, de mostmár 10T201T-s bevallást a jó adatokkal. /a legújabb társasági szerződésekben a cégbíróság már a TEÁOR számokat sem tünteti fel, a múltkor kb. 30 darabot kerestem ki egy cégnek, nem semmi/ Szerintem a helytelen 2009. évi nyomtatványt  nem tudod helyesbíteni, nem is kell, adjál be jót,.

Vigyázz azonban mi lesz a hatályba lépés időpontja, mert ugye elvileg a változokat azt követő 15 napon belül jelenteni kell. Ez jó ki dilemma, én is visszaszámoltam a beadás dátumától 15 napot és azt írtam be.

Eddig nem szóltak, majd akkor lesznek okosak ha ellenőriznek. Várd meg, esetleg más hátha jobbat tud.

Üdv: furio  

furio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

T201T javítása,helyesbítése miként

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. máj. 07, 2010 11:58 am

Szia Melcsi!

Nekem a korrigálással kapcsolatban az a véleményem, hogy a 10T201T-t kellene változásként benyújtani, változás hatályba lépéshez írni a korábban is közölt hatályba lépése dátumot, aztán ahol a tevékenység beírás lehetőség van, ott  a főtevékenységhez beírni, azt, ami egyébként a fő tevékenysége volt és most is az,   továbbá az egyéb tevékenységhez beírni azt, amit korábban hibásan a főtevékenység soron írtatok.

Így az eredeti dátumra helyre fog állni a rend: a főtevékenysége a főtev., és ez az új tevékenység meg már egyéb tevékenységként fog szerepelni.

Tényleg könnyű hibázni a  B01-es lapon  a 2. pontnál.. legalább kiemelhették volna, vagy akár külön szakaszba rakhatták volna a főtevékenység  és az egyéb tevékenység sorokat... valaki hirtelenjében be akar jelenteni egy új tevékenységet, püff beveri az első sorba... aztán meg már bukta: mert ezzel a főtevékenységét már módosította is, miközben valójában a főtevékenység az változatlan, csupán egy egyéb tevékenységet akart bejelenteni és ezek szerint nem is vizsgálja semmi, hogy a cégbírósági nyilvántartásban szerepelő fő tevékenység nem is az... 

A főtevékenység változást én is úgy gondolnám, hogy azért a cégbírósági nyilvántartással összevetik..   Az ügyvezető változást hiába akarom bejelenteni változásként, visszajön azzal, hogy a cégbírósági.. úgy, hogy meg kell várnom, még az ügyvédtől jön valami jelzés az ügyvezető változás bejegyzéséről.. csak aztán tudom elküldeni, miközben a változást követő 15 napon már túl lesz a cég..

Üdv. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

T201T javítása,helyesbítése miként

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. máj. 07, 2010 2:16 pm

Sziasztok!  Mazsi!   Időközben sikerül beszélnem az APEH-hal és ők is azt tanácsolták, amit írsz, ennek megfelelően meg is csináltam ..   Ez a cég olyan cég volt, aki annak rendje és módja szerint 2008. júniusig eleget tett társasági szerződés módosítással a 08' teaor miatti cirkusznak, kifizette a 90 eFt ügyvédi díjat.. tehát neki a TEAOR miatt, már nem kellett volna az APEH-hal kavarni, ami társasági szerződésben nem szerepelt és 2009. novemberben  elkezdett tevékenységet már nyilván be kellett, hogy jelentse az APEH-hoz, csak ezt rossz soron tette, nem látta, hogy az első sor az a főtevékenység, amiben pedig semmiféle változás nem volt.

Attól, hogy pld-ul 2010-ben már a cégkivonatban sem szerepeltetik magát a TEAOR számot, csak az elnevezéseket,  és hogy jó ideje már a a cégbíróságra nem is kötelező csak a főtevékenység megadása, attól pontosan azért mert a főtevékenység megnevezése a társasági szerződésben és a cégbírósági iratokban is kötelező, azért ennek szerintem is egyeztetett/ellenőrzött adatnak kellene lenni APEH-CÉG-Cégbíróság vonatkozásában, még akkor is, ha maga a főtev. TEAOR szám csak az APEH iratokban, statisztikai számjelben szerepel.

Köszönöm mindkettőtöknek.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron