Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyenyi-nullásan

Adatszolgáltatás

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: krisz.bernhardt@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Lenne több cég, amiben nincsen senki, akit a Nyenyin vallani kellene! Tehár a Nyenyit nullásan kell bekldenem! De hogyan?

 

Köszi

Kriszti

krisz.bernhardt@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: nono49 » csüt. ápr. 08, 2010 4:40 am

szia,

nem nullásat kel beadni, hanem nemleges nyilatkozatot kell tenni.

az onyf.hu-n van balra az elektronikus ügyintézés.

oda be kell lépni, és ott tudod ezt a nyilatkozatot megtenni

 

üdv, nóra

nono49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: l.nora » csüt. ápr. 08, 2010 4:54 am

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. ápr. 08, 2010 7:28 am

Szia!  Én ezt adtam le személyesen:

N14 Nyilatkozat nemleges adatszolgáltatásról (A nyilatkozatot a Nyugdíjbiztosítási Egyéni Nyilvántartó Lap kiállítására nem kötelezett foglalkoztatónak kell kitölteni)  kézzel és géppel is tölthető..

https://e-ugyintezes.onyf.hu/navigate/ukapunelkulframe.asp

Üdv.

Az egyértelműség kedvéért a kérdező felé: Ha van biztosítottnak minősülő személy a cégben, akkor magát a NYENYI-t kell leadni, akár nullásan és mindenkiről adatlapot kiállítani, aki biztosítottnak minősül, akkor is, ha a járulékadat az nulla (pld.ingyenes többes jogviszonyú, máshol járulékozó társasvállalozó, nappalis (közép, felsőfok.)  iskola melletti ingyenes társ.vállalkozó).

Ha nincs biztosítottnak minősülő személy a társaságban, akkor ezzel az N14 Nyilatkozattal eleget tehet a cég az adatszolgáltatási kötelezettségének.   

Bár az, hogy ezt a nyilatkozatot az egyéni nyilvántartó lap kiállítására nem kötelezett foglalkoztató töltheti, az egyértelműsíti, azt, hogy akkor használható, ha nincs a társaságnál biztosítottnak minősülő személy.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. ápr. 08, 2010 7:53 am

Tavaly több társaságomnál is visszajött a nemleges nyilatkozat, avval az indokkal, hogy legalább az ügyvezetőt jelenteni kell nullásan, tehát rendes adatszolgáltatást kell teljesíteni.

Arra hivatkztak, hogy csak a nyugdíjas ev, illetve a nonprofit szervezetek adhatnak be nemleges nyilatkozatot.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. ápr. 09, 2010 8:16 am

Szia Enci!  Nem létezik, hogy ilyen írásos indokkal adjon ki akármelyik Nyugd.Ig. is adatszolgáltatás elutasítást...

Az ügyvezető attól függően, hogy milyen jogviszonyban ügyvezető: ( megbízásos, vagy munkaviszonyos), s ha megbízásos, akkor a díja havonta eléri-e a minimálbér 30%-át..  attól függően dől el, hogy egyáltalán biztosított-e.  Az ügyvezető/vezető tisztségviselő.. Tbj fogalomban korábban választott tisztségviselő, ha megbízásos és munkaviszony, ha munkaviszonyos.

Én személyesen vittem be a nemleges nyilatkozatot, abban a formátumban, ahogy ide beraktam - mert azt közölték korábban telefonon, hogy ne használjam a régi nemleges nyilatkozatot -

Olyanra senki nem kötelezhet egy céget, hogy olyan személyről állítson ki egyéni nyilvántartó lapot, aki se nem biztosított, se nyugdíjjárulék fizetés kötelezettség nem volt vele kapcsolatban.. az ingyenes ügyvezető, az pedig se nem biztosított, se nyugdíjjárulék levonás nincs tőle..  nyilván az ingyenes társasvállalkozóról, aki többes jogviszonya miatt adott társaságban járulék fizetésre nem kötelezett, arról mindenképpen kell tölteni egyéni nyilvántartó lapot, tehát akinek csak ilyen járulékfiz.köt.nélküli társasvállalkozója (szem.közreműködő tagja) van, annak tölteni kell a nyilvántartó lapot, akár nullásan az adott társasvállalkozóról..és nem adhat nemleges nyilatkozatot.

A törvényi előírást (hogy ki kötelezett egyéni nyilvántartó lap vezetésére és kikről) azt egy nyugd.biztosításnál dolgozó ügyintéző nem írhatja felül.

Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. ápr. 09, 2010 9:48 am

Akkor egy hangzatos levelet is kaptunk, paragrafusokkal teletűzdelve, hogy miért nem lehet. Lehet hogy egy GYőr-Moson-Sopron megyei sajátosság.  Alkalomadtán átnézem a leveleket és megkeresem.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: soldosgyozoné1 » szer. ápr. 14, 2010 11:43 am

Nemleges nyilatkozatot már tavaly sem lehetett beadni.Amikor személyesen vittem be a nyeenyíi adatlapokat,az ügyintéző regisztrálta azokat a  cégeimet is ahol nem volt biztositott.Igy azoknál a cégeknél a társas vállakozó adatait kellet beirnom, azzal a megjelöléssel,hogy máshol van biztositási jogviszonya /ahol fizeti a járulékokat/igy itt a járulékalap  nulla  forint volt.Ezt a program figyelmeztetésnek kiirta de elfogadta,és igy lett beküldve

Idén is igy csináltam meg és küldtem be -elektronikusan-és már az elfogadónyugtát is megkaptam

Egyetértek Encivel mert nálam is igy történt.indez a Bp.- Fiumei uti nyugdijbizt ,-nál volt.

Soldos Győzőné

soldosgyozoné1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szer. ápr. 14, 2010 11:48 am

Sziasztok, amióta az onyf honlapján fenn van a nemleges nyenyi, 5 db-ot küldtem be, minegyik cégnél ott van, hogy a feldolgozás sikeres.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Nyenyi-nullásan

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. ápr. 14, 2010 12:20 pm

Szia!  Az a helyzet, hogy akinek van társasvállalkozója, az nem adhat be nemleges nyilatkozatot, hiszen a kieg.tev-nek nem minősülő társasvállalkozó alapból biztosítottnak minősül, akiről NYENYI -t kell tölteni, akkor is, ha a tagi személyes közreműködéséért nem részesül ténylegesen jövedelemben.  Akinek van társasvállalkozói jogviszonyban lévő embere, az nem mondhatja azt, hogy nála nincs egy biztosított sem..

A munkaviszony melletti társasvállalkozókról is kell a NYENYI, akkor is ha azt a jogviszonyt ingyenesen látta el.

De: a társasvállalkozó fogalom, az nem azonos sem azzal, hogy a társaságnak vannak magánszemély tulajdonosai, vagy, hogy éppen a társaság tulajdonosai közül kerül ki az ügyvezető, üzletvezető.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég