Adófórum

Adózási és számviteli információk

NYENYI 2009 program hiba?

Adatszolgáltatás

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: ettrade » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

március 30-án felkerült az ONYF honlapjára a frissített NYENYI. Ezt letöltöttem, és a telepítés befejezésekor az alábbi hiba üzenet érkezik Windows XP alatt:

The JVM could not be started. The maximum heap size (-Xmx) might be too large or an antivirus or firewall tool could block the execution.

Mivel angolul ezen a műszaki nyelven nem értek, megpróbáltam kikapcsolni a vírus keresőt, és a tűzfallal engedélyeztettem a NYENYI2009 program futását. De így sem változott semmi.

Aztán kipróbáltam a Windows 7 alatt is másik számítógépen, hát ha ez a gép meghülyült. Íme egy újabb hiba üzenet:

CreateProcess failed (740)

No itt már a teleepítés el se kezdődött.

Szóval nem azt várom, hogy próbáljatok angolról magyarra fordítani, csak érdekelne, hogy Ti jártatok-e így, illetve hova fordulhatok a problémával, ugyanis telefonon az ügyintézők nem tudtak válaszolni, viszont a kapott telefon szám, ahol informatikusokkal lehetne társalogni csak cseng és cseng de válasz nem érkezik.

Szóval várom válaszaitokat, mit is lehetne tenni, azon kívül, hogy beiratkoznék egy programozói iskolába.

ettrade

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. márc. 31, 2010 2:07 pm

Nekem is jöttek hibák. Ugyan ezt tettem mint Te, mind a két gépemen jöttek. Ekkor gondoltam nem nálam van a hiba. Kikapcsoltam a gépet, másnap próbáltam és elsőre sikerült, bár nem a mostani verzióval, de anno velem is eljátszotta.

 

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. márc. 31, 2010 3:30 pm

Szia!

 

Nem lehet, hogy a Java programod régebbi verzióju, mint amivel futtatható a Nyenyi? A szövegből egyébként ez jön le egyrészt, meg, hogy a tűzfal és vírusírtó  blokkolja. Nézd meg esetleg,( más elérhetőségi út nem jut per pillanat eszembe,) hogy az abevjava letöltése feletti javas utalásnál melyek a legfrisebb verziók és töltsd le a legúabbat.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: ettrade » csüt. ápr. 01, 2010 1:32 pm

Szia Garbo50

Szóval a JAVA6 verzió van feltelepítve. A tűzfalat és a vírusírtót is már kikapcsoltam, de így sem működik a dolog. Sajnos ez valahogy a március 30-án feltett frissítésükkel kapcsolatos, ugyanis az előző verzió tökéletesen működött. Ezért gondoltam, hogy ha valaki a 03.30-i frissítéssel már foglalkozott, akkor neki is hasonló problémája van-e, vagy csak nekem van valami zűrzavar a gépekkel. 

Köszi a tippeket, mindent kipróbáltam így egyenlőre várakozó állásponton vagyok. 

 

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: ettrade » csüt. ápr. 01, 2010 2:51 pm

Sziasztok

Íme a Windows7 alatti tapasztalatom a március 30-i NYENYI programról:

A setup2009exe állomány elindításakor megjelenik a CreateProcess failed (740) üzenet (ez talán hiba üzenet lehet?), melyet ok gomb lenyomással nyutáztam. Ugyanakkor a mappámban megjelenik egy InstallNyenyi-... elnevezésű exe file. Erre rákattintva indult el a tényleges telepítés, mely után már a program használhatóvá vált. Egyébként ez a próbálkozásom két napot vett igénybe. Holnap megpróbálom az XP alatt mi lesz a helyzet. És megosztom veletek, hátha lesznek mások akik így járhatnak.

ettrade

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: sandor.ivicsics » vas. ápr. 04, 2010 5:53 pm

Windows XP alatt nekem a következő oldotta meg a problémát:

A c:Program FilesabevjavaNyenyi2009 könyvtárban van egy nyenyi2009.vmoptions állomány. Ezt NotePad-el megszerkesztettem úgy, hogy a "-Xmx1712m"-t átírtam "-Xmx512m"-re.

(A fórum kivágja backslash karaktereket, de remélem sejthető, hogy a Nyenyi2009 telepítési könyvtáráról van szó.)

sandor.ivicsics
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: crear » csüt. ápr. 08, 2010 2:11 pm

Sándor, koszi a leirast. nekem sem mukodott, de megcsinaltam, amit itt irtal es most mar rendben megy :) szinten XP alatt.
crear
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 08, 2010 2:37 pm

"Ezt NotePad-el megszerkesztettem" Ezt részleteznéd picit?

Az EHO-val, SZJA-val, társ.adóval, Áfával, járulékokkal, stb. simán elbánok, de ez nekem sokk! :-))

Tényleg informatikusnak kell lennünk!

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: crear » csüt. ápr. 08, 2010 7:25 pm

validitas, ott  a nyenyi2009.vmoptions file. egerrel rakattintasz a masik gombbal, mint, amit alt. hasznalsz. kijon egy csomo lehetoseg, ott valaszd a megnyitast. majd a felugro ablakban azt jelold meg, hogy kivalasztod a listabol azt a programot, amivel meg akarod nyitni azt a filet. ott kivalasztod a notepad-ot, majd a megjelent -xmx... szoveget ird at -Xmx512m -re. mentsd el es csukd be es kesz :)
crear
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

NYENYI 2009 program hiba?

HozzászólásSzerző: l.nora » szer. ápr. 14, 2010 7:25 am

Sziasztok !

Nekem is hasonló gondom volt, csak vista op.rendszerrel dolgozom és nem sikerült Sándor  módszerével megoldani a telepítési problémát.

Az onyf honlapán frissitették a programot, és ezt gond nélkül le tudtam tölteni, kitölteni, elküldeni. 

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég