Adófórum

Adózási és számviteli információk

könyvelési díj

Adatszolgáltatás

könyvelési díj

HozzászólásSzerző: indian1965 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy kft jelentkezett be nálam hogy vegyem át a könyvelését, sajnos még nem tudok semmit róla csak hogy KFT. Vannak alkalmazottai is. Az lenne a kérdésem hogy egy kft alap könyvelési díjja mennyi szokott lenni? Eddig csak bt-m meg egyéni vállalkozásom volt. ez lenne az első kft-m. ahogy olvasgattam a neten szoktak kérni az éves zárásért || egy havi díjat. ez mennyire megszokott? én soha nem kértem érte külön semmit. Budapesten van az irodám!

 

indian1965
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

könyvelési díj

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 22, 2010 10:49 pm

Szia!

Csak úgy általánosságban. Egy Kft nem "rosszabb" mint egy BT.

Szerintem a könyvelési díj függ a bevallási gyakoriságtól (áfa, egyéb adók), az alkalmazottak létszámától, illetve   a számlák mennyiségétől. Továbbá hogy milyen egyéb kívánságai  lesznek a cégnek (hitelek, pályázatok, támogatások, stb...)

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelési díj

HozzászólásSzerző: Optimus » kedd márc. 23, 2010 8:35 am

Szia!

 Szerintem a könyvelési díj kialakításánál a következőket vedd figyelembe:
- a cégnek mi a profilja?
- kimenő és bejövő számlák mennyisége - könyvelési feladatok nagysága miatt
- alkalmazottak száma - a bérszámfejtési feladatok nagysága miatt
- éves forgalom, árbevétel
- bevallások gyakorisága pl. áfa bevallás - negyedéves-e
- pénztár milyen: valuta? deviza? milyen forgalma van a cégnek, csak belföld vagy külföld is?

Ezekből az adatokból megtudod mekkora a cég és annak könyvelési és bérszámfejtési feladatai.
Az éves zárásért általában 1 havi könyvelési díjat kérnek el, ez teljesen elfogadott.

Először egy fix díjat határozz meg, ami változhat, ha a cég forgalma növekszik, éves kontroll szükséges, melynek függvényében a díj fel ill. lefelé módosulhat a munka függvényében.

 

Optimus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

könyvelési díj

HozzászólásSzerző: NKrisztina » szer. márc. 24, 2010 8:01 am

Én az alábbi tarifáról hallottam: teljesen új induló cégnél is - amennyiben folyamatos tevékenységet folytat, és legalább 1 fő főfoglalkoztatás van - minimum 10.000 Ft/hó könyvelési díj + egy havi díj a beszámolóért. Szerintem ez egy kiinduló ár, ezen túl alkalmazottanként 1.500 - 2.500 Ft / hó-t szoktak számolni, továbbá az előző válasz paramétereinek figyelembe vételével emelkedik tovább az összeg. Mi egy kisvárosban dolgozunk, nálunk pl. egy negyedéves áfa bevalló, havi 30-40 db számlával (bejövő és kimenő), 2 fő alkalmazottal éves 10 millió Ft árbevétellel a könyvelési díj 20.000 Ft/hó.

A többiektől kérdezném, hogy ezt reálisnak tartjátok-e, továbbá szerintetek van-e különbség a bp-i és a vidéki áraknál.

 

Üdv.: Kriszti 

 

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

könyvelési díj

HozzászólásSzerző: 494 » szer. márc. 24, 2010 8:26 am

Üdv. Mindenkit! Sokat problémázok a könyvelési díjakon.... Például azon is, hogy elvállalnak egy kezdő (inkább úgy mondom, hogy a könyvelőnek most jött új vállalkozás) vállalkozást valamennyiért, aki meg ennél a könyvelőnél van 10 éve, az sokkal többet fizet mert ugye a legtöbb könyvelő évről-évre emel, hiszen.... (megpróbálom nem ezt a gyakorlatot követni, de tényleg ezt hallom többségében) Sokszor gondolom, hogy kár hogy nincs egy egységes táblázat.... Jól van, tudom, de akkor is....
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

könyvelési díj

HozzászólásSzerző: 494 » szer. márc. 24, 2010 8:29 am

Igen, szerintem ez volna a reális díj, viszont az is biztos, hogy sokalják a vállalkozók... Nincs arányban a könyvelési szolgáltatás díja más szolgáltatással... Pl. fodrász, kozmetikus...
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

könyvelési díj

HozzászólásSzerző: loncika » csüt. ápr. 01, 2010 8:18 am

Hát akkor vigye az ügyfél a könyvelési anyagát a fodrászhoz vagy a kozmetikushoz...... :)))))))))) és majd meglesz az arány
loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

könyvelési díj

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 01, 2010 8:24 am

Az meglehet, de mikor kell a fodrásznak, kozmetikusnak nap-mint-nap jogszabályt bújnia, értelmeznie, félig jogásznak is lennie?

És mikor fenyegeti akár milliós bírság is őket? Az autószerelőkével sem áll arányban, meg az ügyvédekével sem, mert ők meg pl. jóval többet kapnak!

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron