Adófórum

Adózási és számviteli információk

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

Adatszolgáltatás

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: krisildi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Azt olvastam, hogy az idéntől, tehát már a 2009-re vonatkozóan nem lehet a nyenyi-t floppy-n beküldeni csak elektronikusan. Igaz ez? Ha igen nem kellett volna már tavaly bejelentkezni a rendszerbe? (Régebben legalábbis így működött, hogy előző évben már jelezni kellett ha elektronikusan akartam küldeni.) És ha valaki le tudná írni, hogy akkor most hogyan kell csinálni, azt megköszönném.

Sziasztok! Ildi

krisildi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd márc. 16, 2010 3:37 pm

Szia!  A floppy-s már nem lehetséges, de 5 fő foglalkoztatottig mehet a papíralapú a tv. szerint, egyébként elektronikusan, ami letölthető az onyf.hu-ról.. (nincs indító állomány) kitölthető, de a küldés előtt legalább ajánlottan 15 nappal a küldést megelőzően a szintén onyf.hu portálon lévő 2-es, vagy 3-as bejelentő lap  és ahol meghatalmazottság van, ott a szintén innen letölthető meghatalmazást is kitöltve, alárva be kell küldeni a nyugd.bizt.ig-hoz.

http://www.onyf.hu/?module=news&action=show&nid=6617&root=ONYF&rand=ab6a601ea0b0da76e52d411fd06bb032

Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: krisildi » kedd márc. 16, 2010 3:52 pm

Szia!

Ezek szerint, ha elektronikusan szeretném csinálni, akkor kinyomtatom a bejelentő lapot, aláírom és postán elküldöm(ezt nem lehet elektronikusan küldeni?). Ezután min. 15 nap eltelte után megcsinálom az adatszolgáltatást 2009-re vonatkozóan, amit már elektronikusan küldhetek. De hogyan? Milyen módon? Gondolom nem ügyfélkapun, mert az APEH-os.

krisildi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd márc. 16, 2010 4:05 pm

Már akár most is letöltheted a NYENYI-t és megcsinálhatod..  nekem mindenki meg van csinálva, aki elektronikusan küldhet, de nincs elküldve, mert vitám van a bejelentő lapok tartalmával kapcsolatban.. így a bejelentő lapokatt még nem tudtam beküldeni, azok hiányában pedig nem tudok küldeni elektronikusan.  De egyébként szerintem postán kell küldeni, vagy személyesen bevinni, mert elektronikusan nem tudod elküldeni, pld-ul aláírás ??

Küldeni az ügyfélkapun keresztül.  (Aki a bejelentő lapon meghatalmazottként, vagy jogosultként szerepel, annak kell legyen ügyfélkapus hozzáférésének)

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd márc. 16, 2010 4:06 pm

A Magyarország.hu-ról kell ezt is küldeni, csak nem elektr. adóbevallást, hanem elektromos nyenyit.

DE meghatalmazás is kell ha nem a sajátodét nyújtod be.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: krisildi » kedd márc. 16, 2010 4:08 pm

Szia Melcsi62!

Azt írod, hogy aki elektronikusan küldhet, az meg van csinálva. Van aki nem küldhet elekronikusan? Például az őstermelő vagy egyéni vállalkozó küldhet elektronikusan?

Szia

 

krisildi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd márc. 16, 2010 4:10 pm

A meghatalmazást ahhoz a bejelentőlaphoz kell csatolni, amelyik úgy lesz töltve, hogy meghatalmazott az aki küldi majd., most nem tudom fejből, hogy a 2-es, vagy a 3-as bejelentéshez. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd márc. 16, 2010 4:20 pm

Mindenki küldhet elektronikusan.. de nekem vannak olyanjaim, akik papíron adják be, mert a tv. szerint megtehetik, még akkor is, ha a nyugd.ig-nál ugrálnak emiatt., de vannak olyanjaim, akik a tv. szerint is csak elektronikusan küldhetnek, mert a jelentendő foglalkoztatottak száma több, mint 5 fő.

(tőlem csak azok mennek majd elektronikusan, aki elektronikusra kötelezett a jogszabály szerint csak azért is, hogy erre az utolsó éve volt képük megváltoztatni, én már tavaly is azért nem regisztráltam elektronikusra, mert azt mondtam, hogy erre a kis időre nem játszom el, hogy meghatalmazás, stb.. és most is: milyen alapon kérik, hogy meghatalmazottként adjam meg a TAJ számomat akár a meghatalmazó ügyfélnek, akár a nyugd.ig-nak, amikor az ügyfélkapus regisztrációnál azonosítottak.. de ez már csak a saját hülyeségem, hogy ezen hőbörgök magamnak).

Üdv.  

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd márc. 16, 2010 4:26 pm

Tökéletesen egyetértek. Amúgy az is nagy szemétség, hogy az utolsó évre így megvariálták a program kitöltését is. Nekem egy napom ment rá mire rájöttem.
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

NYENYI adatszolgáltatás 2009-re

HozzászólásSzerző: krisildi » kedd márc. 16, 2010 4:43 pm

Én nem vagyok jártas ebben a dologban, de köszi a sok segítséget. Arról beszéltek, hogy utolsó év. Miért? Jövőre már nem kellnyenyi, vagy nem így kell nyenyi?

krisildi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron