Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kisvállalkozói kedvezmény igénybevétele

Adatszolgáltatás

Kisvállalkozói kedvezmény igénybevétele

HozzászólásSzerző: emzéperix » kedd márc. 02, 2010 12:36 pm

"Tehát 2008. januárban vásárolt az egyéni vállalkozó pénzügyi lízinggel az SE Eszközfinanszírozási Zrt-től egy autóbuszt 14 M + áfa Ft összegben.

Az autóbusz egyenlőre nem lett üzembehelyzeve ( most keresem, hogy 2008-ban ez megtörtént-e, vagy csak 2009-.ben)."

Ezt tényleg nem értem...  2008. januárban vásárolta, és mi az hogy nem helyezte üzembe ?

Nekem APEH vizsgálatnál azt mondták, hogy a járműnél nincs ilyen. A jármű azonnal üzembehelyezésre kerül, mert pld. a telephelyre gurult a "saját lábán" - hacsak nem trailerrel szállították oda. ???

Akár hogy gondolkodom, a buszra 2008-ban vehetted volna igénybe a kisvállalkozói kedvezményt.

Arról viszont nem írtál, hogy a 476. sorban igénybe vetted- e 2008-ban az osztalékalap csökkentést ?

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Kisvállalkozói kedvezmény igénybevétele

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » kedd márc. 02, 2010 6:18 pm

Szia emzéperx, úgy gondoltam az üzembehelyezést, hogy mikor került ki a forgalomba, mikor kapott rendszámot,

Kérdezed, hogy a 476 -os sorban igényb e lett-e véve az osztalékalap csökkentés?

Igen ebbe a sorba az év folyamán ( de csak 2009-ben)   még vásárolt tárgyi eszközök ( melyek nem új tárgyi eszközök) écs. levonás utáni netto értéke került . Vagy ide az összes forgalomban lévő  (=előző évek beszerzését is tartalmazó) tárgyi eszköz netto értéke kell, hogy kerüljön?

Na most kellően bekeveredtem, nagyon megköszönöm, ha segítesz kibogozni, illetve a 476-os sor tartalmát jól értelmezni.

Köszi Ági

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kisvállalkozói kedvezmény igénybevétele

HozzászólásSzerző: emzéperix » kedd márc. 02, 2010 6:37 pm

Ági,

Így van, járműnél valóban az az üzembehelyezés napja, amikor rendszámot kapott.

A 0953-476. sorába csak a 2009-ben beszerzett év végi nettó értékét lehet szerepeltetni.

Pld. üzembehelyezted 2009. 07. 01-én, akkor 2009.12.31-ig elszámolod az időarányos ÉCS-t, és a fennmaradó összeget írod ebbe a sorba. DE csak kizárólag az üzembehelyezés ÉVÉBEN.

Kíváncsi vagyok mi lesz a vége az ügyednek. Kérjél írásos tájékoztatást az APEH-tól. Tudom, ők se adnak mindig jó választ, de legalább arra jó hogy a büntetést ki lehet védeni vele.

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Kisvállalkozói kedvezmény igénybevétele

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » szer. márc. 03, 2010 6:36 am

Szia, köszi a válaszod, köszi, hogy próbáltál segíteni. Igaz, hogy rossz így más munka mellett ezen gondolkodn i, de mindenképpen keresgélek hozzá, és (bár nincs ismerettségem, így nem tudom, hogy az apehnál kit keressek meg az állásfoglalással) egyenlőre még nem adom be (azt hiszem még nem is lehet)  az önellenőrzést.

Üdv. Ági 

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kisvállalkozói kedvezmény igénybevétele

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. márc. 03, 2010 4:51 pm

Szia Ági !

A kisvállalkozói kedvezmény biztosan nem önellenőrizhető, mert az Art 49§ (1) ezt kizárja. Aki nem élt a választási jogával, az ezt a jogot később nem gyakorolhatja. Ez azt jelenti, hogy 2008-ban nem vetted igénybe, így később nem lehet ! Ez vonatkozik arra az esetre is, ha pl ingatlanbérbeadásból 25 % adóval vallok be, de utólag rájövök, hogy összevonandó jövedelemként jobban jártam volna . Nem lehet azt sem önellenőrzéssel javítani, mert a választásom sajna rossz volt.

 

 Üdv: K.Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron