Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyilt levél

Adatszolgáltatás

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd márc. 02, 2010 8:55 am

Igen, én is nagyon sajnáltam, mert én is azt hittem hogy özönleni fognak az egyetértő aláírások. Abból ítélve, hogy látom mennyi az elégedetelenkedő kolléga. Nagyobb súlya lett volna az biztos, de így is azon a véleményen vagyok, hogy mindent meg kell próbálnunk.

Nektek, akik aláírtátok velem együtt, mégegyszer KÖSZÖNÖM.

üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd márc. 02, 2010 9:00 am

Szia Kata!

Köszönöm, és én elégedetlen vagyok azzal, hogy kevesen jelentkeztek arra, hogy a nevüket adják hozzá. Úgy gondolom nemcsak olyan helyen kell felemelni a szavunkat, ahol, velünk együtt morgolódnak, hanem tenni is kell azért, hogy jobb legyen a helyzetünk. Ezt nem kell szégyelni, és nem kell félve elbújni valakik mögé.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd márc. 02, 2010 9:08 am

Egyetértek Györgyi. Csalódott voltam én is. Itt volt egy lehetőség, ki kellett volna használni. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: Rozalinda » kedd márc. 02, 2010 4:36 pm

Most értem rá olvasni a PM-nek szerkesztett levelet.

Egyetértek a tartalmával.  Ha kell a nevemet  is adom  hozzá.

 Most is alig van időm.  Két közgyűlés között épp, hogy  csak  bekukkantottam. 

Az Egyesületeim sorra, most tartják a Közgyűlést. Pályázat írása, excell tábla is  adódott mostanában.

Ki tudja mi kell a háborúhoz???   Pénz, pénz, pénz.  Elmentem pénzt  keresni.  De nem mentem messzire,   egy óra   múlva itt vagyok.

Üdv  Róza 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: marypop » csüt. márc. 11, 2010 12:52 pm

Mária vagyok, és piaci kereskedő, ha kell én is adom a nevemet. Érdemes lenne a kettős adóztatási törvényeket is át bogarászni. Én nem értek hozzá, de látom van közöttetek jog ismerő. Mert ha én napi 1000 ft.-ot fizetek, ez évente lehet akár 250 000 Ft, is, de több is, mekkora jövedelem kell ehhez, hogy ki tegye a törvény által előírt  max 2%-ot? Annak ellenére, hogy én a lakóhelyemen, illetve telep helyemen, már megfizettem az iparüzési, és kommunális adót.Ezenkívül, nekem az éves össz jövedelmem neméri el a 250 000 Ft-ot. Ez az adó több százszorosa a törvényben előírtnak. Diszkrimináltak vagyunk  akik a piacokon árusítunk. Mi történik akkor, ha a könyvelők nem vállalják, én meg nem értek hozzá?? Nekem egy revizor azt mondta,- keressek másik könyvelőt, és ha nem találok, akkor adjam vissza a vállalkozásomat. Milyen válasz ez?Egy törvényt felül lehet írni egy kormányrendelettel?

Érdemes lenne egy demonstrációt tartani.. 

marypop
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. márc. 20, 2010 12:23 pm

Sziasztok!

Egyenlőre még annyi visszajelzést sem kaptam, hogy egyáltalán nyilvántartásba vették-e a levelemet (levelünket). Azok után, hogy se Rozalinda, se Szedlacsek nem kapott még semmi választ, hát már meg sem lepődöm. Látszik, mennyire foglalkozni akarnak a problámánkkal :-(

Egyedül a TV2 lett volna hajlandó, de ott meg mi nem tudtunk találni senkit, aki vállalta volna a riportot. Ezt viszont teljesen értem is, mert aki nem gyakorlott riportalany, azt aztán úgy ki tudják forgatni a riporterek, ahogy csak akarják...

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szomb. márc. 20, 2010 12:43 pm

Szia!

Egyszóval az történt, aminek egy  jogállamban nem lett volna  szabad  megtörténnie.

Törvényerejére  emelkedett az adóhatóság  végrehajtási utasítása, bevallás kitöltési útmutatója, apeh gyakorlata.   Az  Adóhatóság  törvényalkotóvá  vált.   

Ehhez  a  birói hatalom meg  asszisztál.  Megnéztem  az Alkotmány Birósság  ügyeit, üléseinek napirendjét, tárgyalt  témáit - itt az interneten elérhető .  hát  roppant  érdekes témákkal foglalkoznak.

Az általunk felvetettekhez képest tyúkperek és kinek fütyül a fülemüle horderejű témák, ahhoz képest amit mi felvettünk.  Az általunk  feszegetett problémák több ezer  embernek fájnak, több ezer ember napi életét keserítik  meg.

A nemzeti ünnep kapcsán láttam több tv is  idézte  a 12 pontot.

Levontuk a következtetést: MOST IS  AKTUÁLIS. 

Mit kiván a magyar nemzet???   9.  Nemzeti Bankot:  magyar bankokat.

6.  Közös  teherviselést!!!!

4.  Törvény előtti egyenlőséget!!!

 Mit kiván a magyar nemzet.

Legyen béke, szabadság és egyetértés.

 

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. ápr. 04, 2010 1:42 pm

Sziasztok!

Megkaptam a választ arra a közösen aláírt levélre, amit a PM-nek küldtünk. Nevetséges, mást már nem is tudok mondani. A levél lényege a könyvelők ellehetetlenítése volt, erre fel azt azt a két pontot, amit példaként kiragadtam, illetve a végén a bírságok enyhítésére vonatkozó panaszt lerendezték egy jó nagy bla-bla-val. Nesze semmi fogd meg jó. A válasz másra nem jó, csak hogy vigyük magunkkal a mellékhelyiségbe - és akkor még szépen mondtam. Bemásolom.

Üdv. Kata

Adóigazgatási és szakképzési főosztályIkt.szám: 4204/2010Üi: dr. Berecz Zsuzsanna Kovalcsik Katalin Részére e-mail: kovalkata@freemail.hu  Tisztelt Hölgyem! A Pénzügyminisztériumhoz elektronikus úton benyújtott jogi állásfoglalás iránti kérelmére, az ott feltett kérdésekkel kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adom. Az egyes kérdéseke követően találja az azokra vonatkozó válaszokat. 1., A beadványban elsőként felmerülő kérdés a tevékenységre jellemző kereset pontos meghatározására vonatkozik. Az arányos közteherviselés alkotmányos követelményének fokozottabb érvényre juttatása érdekében a minimálbér kétszereséhez kötött járulékfizetési alsó határt felváltja a munka valós piaci értékéhez igazodó új alsó határ, amelynek alapulvételével kell - főszabály szerint - a járulékfizetési kötelezettségeket teljesíteni. A tevékenységre jellemző kereset a Szja tv. a Tbj. és az Eho tv rendelkezéseinek alkalmazásában egyaránt azonos jelentésű fogalom: a főtevékenységre jellemző, piaci viszonyoknak megfelelő díjazást kell alatta érteni [Szja tv. 3. § 86. pont; Tbj. 4. § q) pont, 195/1997. (XI. 5.) Korm. rendelet 2/A. §].A főtevékenység a magánszemély által a társas vállalkozásban személyes közreműködőként, illetve egyéni vállalkozóként ténylegesen folytatott mindazon (akár egyidejűleg többféle) tevékenység összessége, amelynek az e minőségében történő jövedelemszerzés – akár a tevékenység mennyisége, akár hatékonysága következtében – döntően betudható.A piaci viszonyoknak megfelelő díjazás nem elvárt vagy vélelmezett jövedelem, hanem a személyesen közreműködő tag által, illetve az egyéni vállalkozó által a jogállására tekintettel ténylegesen elért jövedelemnek (a személyes közreműködői díj és a kapott vagy fizethető osztalék, illetve a vállalkozói kivét és vállalkozói osztalékalap együttes összegének) a közteher-fizetés jogcíme szempontjából meghatározott azon része, amely az adott jogállásban folytatott tevékenység eredményének tudható be, és ezért annak megfelelő közterheket kell viselnie.A piaci viszonyoknak megfelelő díj megállapításának módszerét az adózónak kell kiválasztania oly módon, hogy azt ellenőrzés esetén – ellenkező bizonyítás hiányában – elfogadhatóan alá tudja támasztani. Ehhez a Szja törvényben a szokásos piaci érték (ellenérték) meghatározására szolgáló módszerek bármelyikét alkalmazhatja [Szja tv. 3. § 9. pont]. A fentiek bővebb kifejtését megtalálhatja az adóhatóság honlapján. 2., A második kérdéskörben nehezményezi az adminisztratív terhek sokasságát, különös tekintettel a 10 JK nyomtatvány kitöltési kötelezettségére. Ezzel kapcsolatban kiemelést igényel, hogy az adóhatóság nem öncélúan határozza meg az adminisztrációs teendőket, a nyomtatványok kialakítása során a törvényi előírásokat kell lekövetnie.A 10JK nyomtatvány a biztosítottat terhelő járulékok elszámolásáról szól. A munkáltató a vele még munkaviszonyban álló magánszemély esetében a járulékkülönbözetet a következő kifizetéskor rendezi, illetve bizonyos feltételek fennállása esetén intézkedés végett értesíti az adóhatóságot. Amennyiben a magánszemély már nem áll munkaviszonyban a munkáltatóval, úgy a járulékkülönbözetről a munkáltató egyből az adóhatóságot értesíti az említett nyomtatvány kitöltésével, ebből következően jelen nyomtatványra mindenképpen szükség van. 3., Végső soron pedig azt sérelmezi, hogy az adóhatóság méltánytalanul, már az első mulasztás alakalmával mulasztási bírságot szab ki a könyvelőkkel szemben. Az adóhatóság általi, egyedi esetekben kiszabott mulasztási bírságokat a Pénzügyminisztérium sajnos nem tudja nyomon követni (amennyiben nem kerül elé felügyeleti jogkörben az erről szóló döntés), azonban az adóhatóság honlapján található Bírságolási kézikönyv némi támpontot adhat a bírságolási gyakorlatot illetően, melyből többek között az is kiderül, hogy az adóhatóság az „első” mulasztók esetében a bírság kiszabását megelőzően felszólítást küldhet az önkéntes kötelezettség-teljesítése érdekében. Ezt a felszólítást azonban jogszabály nem írja elő, az adóhatóság mérlegelési jogkörébe tartozik ezen intézkedés alkalmazása. Az Alkotmánybíróság 60/1992. (XI.17.) AB határozatában rögzítettekkel összhangban tájékoztatom továbbá Önöket, hogy ez az állásfoglalás egy szakmai vélemény, kötelező erővel nem bír, erre bíróság vagy más hatóság előtt megalapozottan hivatkozni nem lehet. Kérem tájékoztatásom szíves tudomásulvételét. Budapest, 2010. április 2. Üdvözlettel:    Dr. Hadi Lászlófőosztályvezető

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. ápr. 04, 2010 1:48 pm

Rádasául nem is a tisztelt Adóhatóságnak küldtük, hanem a PM-nek, azok meg jól lepasszolták az Adóigazgatási Főosztálynak, akiknek persze hogy semmilyen kompetenciájuk nincsen törvényhozási ügyekben! Menjenek a fenébe!
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyilt levél

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd ápr. 06, 2010 11:31 am

A sorok között olvasva: "...ok én a problémádra kisanyám, ez a te gondod old meg magadnak". Nagyjából ez jött le nekem belőle.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég